‘Zomers leefden we in ons slaaphuisje op het strand’
VLISSINGEN - Helge Prinsen portretteert in de rubriek ‘Ik ben Vlissingen’ elke week een van haar stadsgenoten. Met haar korte portretten wil ze bekende en minder bekende Vlissingers in de schijnwerpers zetten en zo een mooi beeld van de stad schetsen waar zij is geboren en getogen.
Diana van Gelderen (64). Single, 3 zoons. Geboren in Vlissingen. Oud-international handbal. Werd twee keer Handbalster van het Jaar. Werkzaam bij Esso tankstation op de Sloeweg.
“Eén keer ben ik overvallen. Bedreigd met een pistool. Gelukkig bleef ik rustig. Hij werd snel gepakt. Een jongen van zestien jaar. Na de overval was hij ergens een frietje gaan halen.”
“Heb tien jaar bij het Nederlandse handbalteam gespeeld. Nooit verhuisd. Zomers leefden we in ons slaaphuisje op het strand. En vanuit daar ging ik vier keer per week naar Den Haag.”
“Ik ben de jongste van 15 kinderen. Mijn moeder was de eerste vrouw die van Breskens naar Vlissingen zwom. Ze stierf toen ik zes maanden was. Mijn vader overleed toen ik vier was.”
“Daarom ben ik opgegroeid bij mijn tante en oom. Bonedijkestraat. Vincent van Goghlaan. Ik was als kind een halve knul. Voetballen op het veldje in de Bloemenlaan. Bomen klimmen.”
“Nu woon ik in de Badhuisstraat. Fijn wonen, maar vreselijk met parkeren. Mijn parkeervergunning geldt daar niet. Ook niet op het Stadhuisplein. Omdat het daar betaald parkeren is.”
“Aan sport doe ik niet meer. Heb te veel roofbouw gepleegd op mijn lichaam. Blessures van vroeger spelen steeds vaker op. Maar ben gek op vakanties. Snorkelen en duiken. Heerlijk.”
Meer uit Vlissingen
OOST-SOUBURG - Bij een mishandeling bij een woning aan de IJsselstraat is afgelopen nacht een man dusdanig toegetakeld dat hij gereanimeerd moest worden. De politie heeft één persoon aangehouden.
1 uur geledenVLISSINGEN - Een fietser is zaterdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de President Rooseveltlaan. Politie en ambulancedienst schoten te hulp. De oorzaak van het ongeluk was waarschijnlijk een voorrangsfout.
1 dag geledenVLISSINGEN - De politie heeft vrijdagavond een man en een vrouw aangehouden na een korte achtervolging door het centrum van Vlissingen. De achtervolging eindigde toen de auto tegen een grote steen botste en tot stilstand kwam. De bestuurster van de auto bleek onder invloed te zijn, en in de auto trof de politie drugs aan. Naast de bestuurster werd ook een omstander aangehouden. Deze man leek een bekende van de vrouw te zijn en bleek na controle ook een aanzienlijke hoeveelheid drugs bij zich te hebben.
1 dag geledenVLISSINGEN - Een sprookjesachtige reis door een haast verlaten vlakte. Over zoeken, dromen, jagen, dwalen en liefhebben. Dat zijn de ingrediënten van 'Niemand in het bijzonder', de nieuwe voorstelling van De Zeeuwse Komedie.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Op vrijdagavond 12 december verandert de binnenstad van Vlissingen in een groot, verlicht parcours vol muziek, sfeer en kerstbeleving. Tijdens de X-mas City Trail Vlissingen lopen honderden deelnemers een bijzondere route van circa vijf kilometer langs iconische locaties, waar licht, muziek en kleine verrassingen zorgen voor een onvergetelijke avond in winterse sfeer. De opbrengst gaat naar het goede doel: Zorgbeleving De Blauwe Vlinder.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Van vrijdag 7 tot en met zondag 9 november vindt in en om de binnenstad 'Vlissingen Proeft' plaats.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - De Protestantse gemeente Oost-Souburg ondersteunt ook dit jaar tijdens de kerstperiode inwoners van Oost-Souburg en Westerzicht die langdurig op een inkomen op bijstandsniveau zijn aangewezen met een kerstpakket. Hiervoor wordt samen gewerkt met Orionis Walcheren. Het aanvragen van de kerstpakketten kan tot en met zaterdag 15 november.
3 dagen geleden