Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoetemelk in ziekenhuis met gebroken armen en been

Zoetemelk in ziekenhuis met gebroken armen en been

PARIJS (ANP) - Joop Zoetemelk heeft beide armen en ook een been gebroken toen hij zondag tijdens een fietsritje werd aangereden door een auto. De oud-wielrenner, in 1980 winnaar van de Tour de France, ligt in een ziekenhuis in Parijs. De vrouw van de 73-jarige Zoetemelk heeft aan de NOS laten weten dat haar man bij bewustzijn is.

De Nederlander woont al geruime tijd in Frankrijk, in het dorpje Germigny-l'Évêque in de buurt van Parijs. Zoetemelk ging zondagochtend fietsen en wilde daarna de laatste etappe van de Tour gaan kijken. Hij zou later op de avond een rol hebben in het NOS-programma De Avondetappe dat wordt uitgezonden vanuit Rijpwetering, de plek waar Zoetemelk opgroeide.

Zoetemelk had een dag eerder een cameraploeg van het Belgische tv-programma Vive le Vélo over de vloer. Hij zag thuis voor de tv hoe de Sloveense kopman Primoz Roglic van Jumbo-Visma in de individuele tijdrit de leiding in het algemeen klassement moest afstaan aan landgenoot Tadej Pogacar. "Ongelooflijk, wat een ontknoping", zei de man die 40 jaar geleden de Tour won. "We hebben dit wel een keer eerder gezien in de Tour, met Fignon en Lemond. En ook met Jan Janssen en Herman Van Springel. Die verloor het geel ook in de laatste tijdrit. Wat Pogacar eruit heeft geperst, is ongelooflijk."

Zoetemelk was kritisch op Roglic, die een zeker lijkende Tourzege uit handen gaf. "Hij heeft geen trap hoeven geven in deze Tour, zijn ploeg deed alles voor hem. Hij hoefde alleen maar naar de aankomst te rijden. Nu moet hij het alleen doen en dan lukt het niet. Zo zie je maar weer, je hebt de Tour niet gewonnen voordat je in Parijs bent."

Meer uit Sport

Rechter gaat zich buigen over miljoenenclaim Massa in 'crashgate'

LONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.

1 uur geleden
Polman gaat na afscheid bij Oranje handbal in Amerika promoten

ARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.

3 uur geleden
Handbalsters willen op WK in Nederland vooral voorbij kwartfinale

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.

3 uur geleden
Verhoeven bedankt fans na opgeven wereldtitel kickboksen

LONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.

3 uur geleden
Spaanse tennissers zonder Alcaraz naar halve finales Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).

4 uur geleden
Verstappen: groot deel seizoen niet wat ik ervan verwachtte

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".

12 uur geleden
Verstappen vindt dat hij in Las Vegas 'niets te verliezen heeft'

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.

1 dag geleden