Zoetemelk in ziekenhuis met gebroken armen en been
PARIJS (ANP) - Joop Zoetemelk heeft beide armen en ook een been gebroken toen hij zondag tijdens een fietsritje werd aangereden door een auto. De oud-wielrenner, in 1980 winnaar van de Tour de France, ligt in een ziekenhuis in Parijs. De vrouw van de 73-jarige Zoetemelk heeft aan de NOS laten weten dat haar man bij bewustzijn is.
De Nederlander woont al geruime tijd in Frankrijk, in het dorpje Germigny-l'Évêque in de buurt van Parijs. Zoetemelk ging zondagochtend fietsen en wilde daarna de laatste etappe van de Tour gaan kijken. Hij zou later op de avond een rol hebben in het NOS-programma De Avondetappe dat wordt uitgezonden vanuit Rijpwetering, de plek waar Zoetemelk opgroeide.
Zoetemelk had een dag eerder een cameraploeg van het Belgische tv-programma Vive le Vélo over de vloer. Hij zag thuis voor de tv hoe de Sloveense kopman Primoz Roglic van Jumbo-Visma in de individuele tijdrit de leiding in het algemeen klassement moest afstaan aan landgenoot Tadej Pogacar. "Ongelooflijk, wat een ontknoping", zei de man die 40 jaar geleden de Tour won. "We hebben dit wel een keer eerder gezien in de Tour, met Fignon en Lemond. En ook met Jan Janssen en Herman Van Springel. Die verloor het geel ook in de laatste tijdrit. Wat Pogacar eruit heeft geperst, is ongelooflijk."
Zoetemelk was kritisch op Roglic, die een zeker lijkende Tourzege uit handen gaf. "Hij heeft geen trap hoeven geven in deze Tour, zijn ploeg deed alles voor hem. Hij hoefde alleen maar naar de aankomst te rijden. Nu moet hij het alleen doen en dan lukt het niet. Zo zie je maar weer, je hebt de Tour niet gewonnen voordat je in Parijs bent."
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
4 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
1 dag geleden