Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoetemelk in ziekenhuis met gebroken armen en been

Zoetemelk in ziekenhuis met gebroken armen en been

PARIJS (ANP) - Joop Zoetemelk heeft beide armen en ook een been gebroken toen hij zondag tijdens een fietsritje werd aangereden door een auto. De oud-wielrenner, in 1980 winnaar van de Tour de France, ligt in een ziekenhuis in Parijs. De vrouw van de 73-jarige Zoetemelk heeft aan de NOS laten weten dat haar man bij bewustzijn is.

De Nederlander woont al geruime tijd in Frankrijk, in het dorpje Germigny-l'Évêque in de buurt van Parijs. Zoetemelk ging zondagochtend fietsen en wilde daarna de laatste etappe van de Tour gaan kijken. Hij zou later op de avond een rol hebben in het NOS-programma De Avondetappe dat wordt uitgezonden vanuit Rijpwetering, de plek waar Zoetemelk opgroeide.

Zoetemelk had een dag eerder een cameraploeg van het Belgische tv-programma Vive le Vélo over de vloer. Hij zag thuis voor de tv hoe de Sloveense kopman Primoz Roglic van Jumbo-Visma in de individuele tijdrit de leiding in het algemeen klassement moest afstaan aan landgenoot Tadej Pogacar. "Ongelooflijk, wat een ontknoping", zei de man die 40 jaar geleden de Tour won. "We hebben dit wel een keer eerder gezien in de Tour, met Fignon en Lemond. En ook met Jan Janssen en Herman Van Springel. Die verloor het geel ook in de laatste tijdrit. Wat Pogacar eruit heeft geperst, is ongelooflijk."

Zoetemelk was kritisch op Roglic, die een zeker lijkende Tourzege uit handen gaf. "Hij heeft geen trap hoeven geven in deze Tour, zijn ploeg deed alles voor hem. Hij hoefde alleen maar naar de aankomst te rijden. Nu moet hij het alleen doen en dan lukt het niet. Zo zie je maar weer, je hebt de Tour niet gewonnen voordat je in Parijs bent."

Meer uit Sport

Duizenden demonstranten in Italië verwacht voor duel met Israël

UDINE (ANP/AFP) - Voorafgaand aan de WK-kwalificatiewedstrijd van het Israëlische voetbalelftal wordt dinsdag in het Italiaanse Udine een protestmars van duizenden pro-Palestijnse demonstranten verwacht. Italië speelt daar om 20.45 uur tegen Israël.

3 uur geleden
Uitspraak CAS: Israël blijft uitgesloten van WK turnen Jakarta

LAUSANNE (ANP/AFP) - De Israëlische turners blijven uitgesloten van deelname aan het WK turnen in Indonesië. Dat blijkt dinsdag uit de uitspraak van het internationaal hof van sportarbitrage CAS, die het verzoek van de Israëlische federatie om "deelname te garanderen" heeft afgewezen.

7 uur geleden
Wiebes in actie op drie onderdelen bij WK baanwielrennen in Chili

APELDOORN (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes sluit haar seizoen volgende week af met drie optredens tijdens de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Chili. Dat blijkt uit de selectie die wielerbond KNWU dinsdag presenteerde.

10 uur geleden
CAS buigt zich met spoed over deelname Israël aan WK turnen

LAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Het internationale hof van sportarbitrage CAS buigt zich met spoed over de deelname van Israël aan de WK turnen in Indonesië. De regering van het Aziatische land heeft de visa voor de turnploeg uit Israël afgewezen. Indonesië weigert contact met Israël zolang dat land een vrij en soeverein Palestina niet erkent. Het CAS kondigde aan dinsdag al uitspraak te doen, omdat de WK zondag beginnen.

1 dag geleden
Bol genomineerd voor titel Wereldatlete van het Jaar

MONACO (ANP) - Atlete Femke Bol is een van de vijf genomineerden voor de onderscheiding Wereldatleet van het Jaar in de categorie baanatleten. Dat maakte de internationale atletiekfederatie World Athletics maandag bekend.

1 dag geleden
Toch schouderoperatie bij wereldkampioen MotoGP Márquez

MADRID (ANP) - MotoGP-wereldkampioen Marc Márquez is alsnog geopereerd aan zijn rechterschouder. Een week geleden vonden de artsen een ingreep niet nodig, maar bij nadere medische controle bleek dat een week rust het scheurtje in zijn schouderblad niet had verminderd. Om die reden heeft de Spaanse wegracer alsnog een ingreep ondergaan in een ziekenhuis in Madrid, meldt het fabrieksteam van Ducati.

1 dag geleden
Tennisster Lamens neemt in Japan overtuigend revanche op Arango

OSAKA (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft overtuigend de tweede ronde bereikt van het Japan Open in Osaka. Nederlands beste speelster rekende in de eerste ronde af met Emiliana Arango uit Colombia: 6-1 6-2.

1 dag geleden