Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoetemelk in ziekenhuis met gebroken armen en been

Zoetemelk in ziekenhuis met gebroken armen en been

PARIJS (ANP) - Joop Zoetemelk heeft beide armen en ook een been gebroken toen hij zondag tijdens een fietsritje werd aangereden door een auto. De oud-wielrenner, in 1980 winnaar van de Tour de France, ligt in een ziekenhuis in Parijs. De vrouw van de 73-jarige Zoetemelk heeft aan de NOS laten weten dat haar man bij bewustzijn is.

De Nederlander woont al geruime tijd in Frankrijk, in het dorpje Germigny-l'Évêque in de buurt van Parijs. Zoetemelk ging zondagochtend fietsen en wilde daarna de laatste etappe van de Tour gaan kijken. Hij zou later op de avond een rol hebben in het NOS-programma De Avondetappe dat wordt uitgezonden vanuit Rijpwetering, de plek waar Zoetemelk opgroeide.

Zoetemelk had een dag eerder een cameraploeg van het Belgische tv-programma Vive le Vélo over de vloer. Hij zag thuis voor de tv hoe de Sloveense kopman Primoz Roglic van Jumbo-Visma in de individuele tijdrit de leiding in het algemeen klassement moest afstaan aan landgenoot Tadej Pogacar. "Ongelooflijk, wat een ontknoping", zei de man die 40 jaar geleden de Tour won. "We hebben dit wel een keer eerder gezien in de Tour, met Fignon en Lemond. En ook met Jan Janssen en Herman Van Springel. Die verloor het geel ook in de laatste tijdrit. Wat Pogacar eruit heeft geperst, is ongelooflijk."

Zoetemelk was kritisch op Roglic, die een zeker lijkende Tourzege uit handen gaf. "Hij heeft geen trap hoeven geven in deze Tour, zijn ploeg deed alles voor hem. Hij hoefde alleen maar naar de aankomst te rijden. Nu moet hij het alleen doen en dan lukt het niet. Zo zie je maar weer, je hebt de Tour niet gewonnen voordat je in Parijs bent."

Meer uit Sport

Basketballers San Antonio naar finale na zege bij Oklahoma City

OKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.

2 uur geleden
Nederlands record discuswerper Rolvink met worp over 70 meter

RAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.

3 uur geleden
Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

8 uur geleden
Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

13 uur geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

14 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

14 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

16 uur geleden