Zoekactie Portugal naar spoor verdwijning Britse Maddie beëindigd
BRAUNSCHWEIG (ANP) - De zoekactie afgelopen week in het zuiden van Portugal naar sporen van het in 2007 verdwenen Engelse meisje Maddie McCann is succesvol verlopen en afgerond, aldus het Duitse Openbaar Ministerie. Politiemensen uit Duitsland, Groot-Brittannië en Portugal hebben samen bij een stuwmeer drie dagen lang een gebied uitgekamd. Dat was ongeveer 50 kilometer van de plek waar het kind voor het laatst is gezien. Er zijn spullen gevonden en meegenomen naar Duitsland, maar het is niet bekend of die iets met de zaak te maken hebben.
In Duitsland zit een 46-jarige man vast wegens een verkrachting in Portugal en de Duitse justitie ziet hem als verdachte in de zaak Maddie McCann. Deze Christian Brückner was toen lange tijd in de Algarve en zou het 3-jarige kind hebben ontvoerd en vermoord. Volgens Duitse media bezit de politie duizenden foto's die Brückner in Portugal heeft gemaakt. De opnames zouden aanwijzingen geven waar Brückner langere tijd verbleef. Volgens een Duitse krant is de zoekactie aan het Arade-stuwmeer in gang gezet door "een tip van een zeer geloofwaardige bron, die Brückner heeft gekend".
Bij de zoekactie in en aan het stuwmeer zouden de rechercheurs ook naar stoffelijke resten van het kind hebben gezocht. De Portugese krant Correio da Manha schreef dat er "relevante aanwijzingen zijn gevonden", maar van officiële zijde is er geen enkel teken gegeven van een doorbraak in het slepende onderzoek. Brückner verbleef meerdere malen met zijn kampeerbusje aan het meer en noemde de plek volgens The Daily Telegraph "mijn kleine paradijs". De politie acht het mogelijk dat de moordverdachte na het kind in een vakantieoord te hebben ontvoerd naar dit stuwmeer is gereden.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR/AFP) - De huidige oorlog in het Midden-Oosten stelt de wereld mogelijk voor "veel grotere" problemen dan de Amerikaanse invasie van Irak in 2003. Dat zei de Spaanse premier Pedro Sánchez tegenover het parlement. "Dit is niet hetzelfde scenario als de illegale oorlog in Irak. We staan voor iets veel ergers, veel ergers, met in potentie gevolgen die veel breder en verder strekken", aldus Sánchez.
26 minuten geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Iran een vijftienpuntenplan voor een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten voorgelegd. Dat meldt The New York Times op basis van ingewijden. Het plan zou zijn overhandigd door Pakistan, dat dinsdag al aankondigde "klaar te zijn" de rol van gastland op zich te nemen voor mogelijke vredesgesprekken.
1 uur geledenTSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
3 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.
4 uur geleden