Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zo Kinderopvang zet de deuren open

Zo Kinderopvang zet de deuren open

THOLEN - De driehonderd kinderen van de elf peuterspeelzalen van Zo Kinderopvang in de gemeente Tholen krijgen deze week allemaal een gratis voorleesboekje mee naar huis. De bekende prentenboeken van Max Velthuis bestaan namelijk 30 jaar en om voorlezen te bevorderen krijgt ieder kind het boekje 'Kikker is Kikker'.

De hele week, van 8 tot en met 12 april, staat bij Zo Kinderopvang in het teken van voorlezen, maar ook zijn er speciale open ochtenden. "We nodigen alle ouders uit om een dagdeel met ons mee te lopen." De open ochtenden worden georganiseerd bij alle elf vestigingen van Zo Kinderopvang die verspreid zijn over het eiland. "Tijdens deze open ochtenden kunnen ouders ervaren hoe wij omgaan met de kinderen en hoe wij een dagdeel indelen." Ouders van wie hun kind al bij ons op de opvang zitten zijn natuurlijk welkom, maar vooral ook ouders met kinderen die nog niet bij Zo Kinderopvang zitten. "Zij krijgen allemaal een bakje koffie of thee en iets lekkers voor de kinderen. Daarnaast kunnen ouders ook extra informatie aanvragen tijdens deze ochtenden."

Kikker

Tijdens deze week staat ook het voorlezen centraal en dan vooral uit de boeken van Max Velthuis. "De leidsters hebben allemaal iets leuks gedaan rondom het thema, zo zijn er bijvoorbeeld kikkers gehaakt. Maar, er zijn ook van karton allemaal dieren nagemaakt die in het boekje voorkomen", vertelt Van de Velde. Tijdens de open ochtenden wordt dan ook voorgelezen uit het boekje Kikker is Kikker. "En alle kinderen die nu al bij onze opvang zitten, krijgen dat boekje mee naar huis. Dat zijn driehonderd boekjes", vertelt Van de Velde trots.

Voorlezen

"Bij Zo Kinderopvang vinden we voorlezen erg belangrijk voor de ontwikkeling van het kind. Het prikkelt de fantasie, ontwikkelt het taalgevoel, vergroot de woordenschat en draagt bij aan interactieve vaardigheden. Wist u dat kinderen met een kwartier vrij lezen per dag gemiddeld 1000 woorden per jaar leren? Hierom besteed Zo Kinderopvang extra zorg aan het voorlezen aan kinderen en het samen lezen met kinderen." Eerder dit jaar, van 22 januari tot 2 februari, deed de kinderopvang daarom ook al mee aan de Nationale Voorleesdagen. Toen kwamen verschillende Tholenaren, waaronder de burgemeester en wethouder Peter Hoek voorlezen.

Meer uit Tholen

Philipsdam afgesloten door geschaarde vrachtwagen en gladheid op de weg

SINT PHILIPSLAND - De Philipsdam is vanochtend afgesloten door een vrachtwagen die geschaard is en door hevige sneeuwval. Het is nog niet bekend wanneer de weg weer open gaat.

14 minuten geleden
Inloopavonden in Scherpenisse en Oud-Vossemeer afgelast door winterse weer

SCHERPENISSE/THOLEN - De inloopbijeenkomsten in dorpshuis De Vossenkuil en dorpshuis Sassegrave die voor vanavond gepland stonden, gaan niet door. Dat maken Stadlander en de gemeente Tholen bekend. Het ging om bijeenkomsten over de herinrichting van de Hoge Markt en de herontwikkeling van de Bou Kooijmanstraat.

42 minuten geleden
Busverkeer in Zeeland ligt volledig stil door zware sneeuwval en gladheid

THOLEN - Het busverkeer in Zeeland ligt volledig stil door de hevige sneeuwval. Er rijden geen bussen tot minstens 14.00 uur, meldt vervoerder Connexxion. Ook Arriva is gestopt met rijden.

1 uur geleden
Geen afvalinzameling op Tholen: Zeeuwse Reinigingsdienst annuleert alle routes

THOLEN - De Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) haalt vandaag geen afval op in de gemeente Tholen. Door de slechte weersomstandigheden en code oranje zijn alle inzamelroutes geannuleerd.

3 uur geleden
Scholen in Woensdrecht, Steenbergen en Bergen op Zoom blijven morgen dicht door winterweer

WEST-BRABANT/THOLEN - Vanwege de aanhoudend slechte weersvoorspellingen en de verwachte gladheid heeft het College van Bestuur van de Stichting Lowys Porquin besloten, in overleg met de schooldirecteuren, dat alle scholen morgen gesloten blijven. "De veiligheid van onze leerlingen, ouders en medewerkers staat altijd voorop, en wij willen voorkomen dat iemand onnodig risico loopt onderweg naar school", meldt LPS in een brief aan ouders, die verstrekt is via de scholen. Het gaat om 31 scholen, verspreid over de gemeenten Woensdrecht, Steenbergen en Bergen op Zoom.

19 uur geleden
Sneeuw, wind en gladheid blijven aanhouden: Dit staat ons deze week nog te wachten

THOLEN - De winter heeft Nederland stevig in zijn greep. De week begon op veel plaatsen al met een dik pak sneeuw en volgens Weeronline is het winterweer voorlopig nog niet voorbij. Met name woensdag kan op grote schaal opnieuw sneeuw vallen, terwijl ook later in de week de neerslag onzeker blijft.

19 uur geleden
Vrienden van Siem breekt opnieuw record: 54.000 euro voor goede doelen

SINT-ANNALAND - Stichting Vrienden van Siem heeft opnieuw een recordbedrag opgehaald voor de goede doelen. Vorig jaar wisten ze het record al te verbreken met 48.000 euro, nu hebben ze hem weer aangescherpt met maar liefst 54.000 euro.

23 uur geleden