Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zo Kinderopvang zet de deuren open

Zo Kinderopvang zet de deuren open

THOLEN - De driehonderd kinderen van de elf peuterspeelzalen van Zo Kinderopvang in de gemeente Tholen krijgen deze week allemaal een gratis voorleesboekje mee naar huis. De bekende prentenboeken van Max Velthuis bestaan namelijk 30 jaar en om voorlezen te bevorderen krijgt ieder kind het boekje 'Kikker is Kikker'.

De hele week, van 8 tot en met 12 april, staat bij Zo Kinderopvang in het teken van voorlezen, maar ook zijn er speciale open ochtenden. "We nodigen alle ouders uit om een dagdeel met ons mee te lopen." De open ochtenden worden georganiseerd bij alle elf vestigingen van Zo Kinderopvang die verspreid zijn over het eiland. "Tijdens deze open ochtenden kunnen ouders ervaren hoe wij omgaan met de kinderen en hoe wij een dagdeel indelen." Ouders van wie hun kind al bij ons op de opvang zitten zijn natuurlijk welkom, maar vooral ook ouders met kinderen die nog niet bij Zo Kinderopvang zitten. "Zij krijgen allemaal een bakje koffie of thee en iets lekkers voor de kinderen. Daarnaast kunnen ouders ook extra informatie aanvragen tijdens deze ochtenden."

Kikker

Tijdens deze week staat ook het voorlezen centraal en dan vooral uit de boeken van Max Velthuis. "De leidsters hebben allemaal iets leuks gedaan rondom het thema, zo zijn er bijvoorbeeld kikkers gehaakt. Maar, er zijn ook van karton allemaal dieren nagemaakt die in het boekje voorkomen", vertelt Van de Velde. Tijdens de open ochtenden wordt dan ook voorgelezen uit het boekje Kikker is Kikker. "En alle kinderen die nu al bij onze opvang zitten, krijgen dat boekje mee naar huis. Dat zijn driehonderd boekjes", vertelt Van de Velde trots.

Voorlezen

"Bij Zo Kinderopvang vinden we voorlezen erg belangrijk voor de ontwikkeling van het kind. Het prikkelt de fantasie, ontwikkelt het taalgevoel, vergroot de woordenschat en draagt bij aan interactieve vaardigheden. Wist u dat kinderen met een kwartier vrij lezen per dag gemiddeld 1000 woorden per jaar leren? Hierom besteed Zo Kinderopvang extra zorg aan het voorlezen aan kinderen en het samen lezen met kinderen." Eerder dit jaar, van 22 januari tot 2 februari, deed de kinderopvang daarom ook al mee aan de Nationale Voorleesdagen. Toen kwamen verschillende Tholenaren, waaronder de burgemeester en wethouder Peter Hoek voorlezen.

Meer uit Tholen

Inwoners met een laag inkomen kunnen weer een collectieve zorgverzekering krijgen

THOLEN - Inwoners met een laag inkomen kunnen dit jaar weer profiteren van de collectieve zorgverzekering, aangeboden door de gemeente Tholen in samenwerking met VGZ. De verzekering bestaat uit een basispakket en een aanvullende verzekering, waarbij de gemeente een deel van de premie voor haar rekening neemt.

34 minuten geleden
14e Snerttocht biedt vier wandelroutes door Smerdiekse polders en dijken

SINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 6 december organiseert wandelsportvereniging Oosterscheldestappers voor de 14e keer de Snerttocht. Er zijn vier afstanden waaruit gekozen kan worden, namelijk 6, 10, 15 en 25 kilometer.

17 uur geleden
Tholense Boys speelt wéér gelijk, SC Stavenisse maakt comeback bijna compleet [SPEELRONDE 9]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 22 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 9.

1 dag geleden
Tholen zet in op inclusieve speeltuinen: ‘Geen kind mag zich buitengesloten voelen’

THOLEN - De gemeente Tholen gaat de komende jaren zoveel mogelijk speelplekken aanpassen zodat kinderen met en zonder beperking samen kunnen spelen. Er zijn al veel stappen gezet, maar er valt ook nog volop te leren. Wethouder Corniel van Leeuwen licht toe wat er de komende tijd te wachten staat.

1 dag geleden
Twan jeugdkampioen bij tentoonstelling Vogelvreugd met kleurgrasparkiet

SINT-ANNALAND - Afgelopen vrijdag en zaterdag heeft vogelvereniging Vogelvreugd haar bijzondere tentoonstelling gehouden in de Wellevaete te Sint-Annaland. Ruim veertig vogelliefhebbers uit Zeeland, West-Brabant en Zuid-Holland hadden gezamenlijk zeshonderd vogels ingeschreven.

2 dagen geleden
Aan de keukentafel met Daniëlle en Stefanie: ‘We wilden het juist menselijker maken’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Daniëlle de Bie en Stefanie Verdaasdonk van BlijGebit.

2 dagen geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Het oude stoomgemaal bij de Schelphoek’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

2 dagen geleden