Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zo Kinderopvang zet de deuren open

Zo Kinderopvang zet de deuren open

THOLEN - De driehonderd kinderen van de elf peuterspeelzalen van Zo Kinderopvang in de gemeente Tholen krijgen deze week allemaal een gratis voorleesboekje mee naar huis. De bekende prentenboeken van Max Velthuis bestaan namelijk 30 jaar en om voorlezen te bevorderen krijgt ieder kind het boekje 'Kikker is Kikker'.

De hele week, van 8 tot en met 12 april, staat bij Zo Kinderopvang in het teken van voorlezen, maar ook zijn er speciale open ochtenden. "We nodigen alle ouders uit om een dagdeel met ons mee te lopen." De open ochtenden worden georganiseerd bij alle elf vestigingen van Zo Kinderopvang die verspreid zijn over het eiland. "Tijdens deze open ochtenden kunnen ouders ervaren hoe wij omgaan met de kinderen en hoe wij een dagdeel indelen." Ouders van wie hun kind al bij ons op de opvang zitten zijn natuurlijk welkom, maar vooral ook ouders met kinderen die nog niet bij Zo Kinderopvang zitten. "Zij krijgen allemaal een bakje koffie of thee en iets lekkers voor de kinderen. Daarnaast kunnen ouders ook extra informatie aanvragen tijdens deze ochtenden."

Kikker

Tijdens deze week staat ook het voorlezen centraal en dan vooral uit de boeken van Max Velthuis. "De leidsters hebben allemaal iets leuks gedaan rondom het thema, zo zijn er bijvoorbeeld kikkers gehaakt. Maar, er zijn ook van karton allemaal dieren nagemaakt die in het boekje voorkomen", vertelt Van de Velde. Tijdens de open ochtenden wordt dan ook voorgelezen uit het boekje Kikker is Kikker. "En alle kinderen die nu al bij onze opvang zitten, krijgen dat boekje mee naar huis. Dat zijn driehonderd boekjes", vertelt Van de Velde trots.

Voorlezen

"Bij Zo Kinderopvang vinden we voorlezen erg belangrijk voor de ontwikkeling van het kind. Het prikkelt de fantasie, ontwikkelt het taalgevoel, vergroot de woordenschat en draagt bij aan interactieve vaardigheden. Wist u dat kinderen met een kwartier vrij lezen per dag gemiddeld 1000 woorden per jaar leren? Hierom besteed Zo Kinderopvang extra zorg aan het voorlezen aan kinderen en het samen lezen met kinderen." Eerder dit jaar, van 22 januari tot 2 februari, deed de kinderopvang daarom ook al mee aan de Nationale Voorleesdagen. Toen kwamen verschillende Tholenaren, waaronder de burgemeester en wethouder Peter Hoek voorlezen.

Meer uit Tholen

Nieuwe flitspalen: Op deze wegen moeten Tholenaren extra gaan opletten

THOLEN/SINT PHILIPSLAND - Langs de Broekseweg en de N257 (Philipsdam) komen twee nieuwe flitspalen. De camera's controleren alleen op snelheid. Het is nog niet bekend wanneer de flitspalen geplaatst gaan worden.

3 uur geleden
Na donderdag breekt nazomerweer aan: temperaturen van 20 graden of hoger

THOLEN - Na een koele donderdag en een koude nacht keert de warmte dit weekend snel terug. Vanaf vrijdag loopt de temperatuur op en kan het zondag lokaal 25 graden worden. Ook de laatste dagen van september kunnen warm verlopen, al is dat nog onzeker.

7 uur geleden
Eerste EBS-stalling voor elektrische bussen in Zeeland opgeleverd

ZEELAND - De eerste stallingslocatie van EBS voor de nieuwe elektrische bussen in Zeeland is opgeleverd. Groen Goud Biervliet realiseerde de stalling op het eigen terrein aan de Middenweg. Vanaf 13 december vormt Biervliet een van de uitvalsbases voor de elektrische bussen die EBS inzet voor Reizen door Zeeland. Het is de eerste EBS-stalling in Zeeland die wordt opgeleverd voor de start van de nieuwe concessie.

11 uur geleden
Olie aangespoeld op Zeeuwse stranden: kans op vervuiling Tholen ‘zeer onwaarschijnlijk’

THOLEN - Tholenaren lijken zich geen zorgen te hoeven maken over de olie die de afgelopen dagen op stranden langs de Walcherse kust is aangespoeld. Op de Thoolse stranden is geen olie waargenomen. De Provincie Zeeland acht het bovendien zeer onwaarschijnlijk dat de vervuiling Tholen bereikt.

1 dag geleden
Gaslek aan de Zuiddijk in Sint Philipsland houdt brandweerlieden uren bezig

SINT PHILIPSLAND - De vrijwilligers van de brandweer van Sint Philipsland zijn dinsdag twee uur lang in touw geweest vanwege een gaslek aan de Zuiddijk. Het lek was mogelijk ontstaan door werkzaamheden in de straat.

1 dag geleden
Bijna 5.000 aanvragen voor ontheffing tijdens afsluiting Westerscheldetunnel

ZEELAND - Organisaties hebben massaal een ontheffing aangevraagd voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In de eerste aanvraagronde zijn 4.979 aanvragen ingediend. Het merendeel daarvan (3.408 aanvragen) is voor noodzakelijk werkverkeer.

1 dag geleden
Karim looft 1000 euro uit voor gouden tip na vernieling The Saloon

THOLEN - Karzan Karim looft een beloning van 1000 euro uit voor de gouden tip die leidt naar de dader van de vernieling van zijn kapperszaak in Tholen. Vorige week vrijdag werden twee stenen door de ruiten van zijn zaak gegooid. Ondanks zijn zoektocht naar camerabeelden en getuigen weet Karim nog altijd niet wie ervoor verantwoordelijk is.

2 dagen geleden