Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zitje bij Ferrari lonkt voor Mick Schumacher in 2023

Zitje bij Ferrari lonkt voor Mick Schumacher in 2023

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP/DPA) - Voor Mick Schumacher lonkt een zitje bij Ferrari vanaf 2023. Die toezegging heeft teambaas Mattia Binotto van de beroemde Formule 1-renstal min of meer gedaan aan de zoon van de Duitse racelegende Michael Schumacher.

"Hij moet bewijzen dat hij voor Ferrari kan rijden en het moet zijn grote doel zijn dit in 2023 te bereiken", zei Binotto op Spa-Francorchamps, waar dit weekeinde de Grote Prijs van België wordt verreden.

De 22-jarige Schumacher maakt dit seizoen zijn debuut in de Formule 1 bij Haas en rijdt tot tot dusver meestal in de achterhoede. De twaalfde plaats in de Grote Prijs van Hongarije is zijn beste resultaat. Hij heeft voor 2022 nog geen contract, maar Binotto liet doorschemeren dat een tweede jaar bij Haas zijn kansen op een zitje bij Ferrari zou vergroten.

"Dit jaar moet hij leren en leggen we geen druk. Nog een jaar bij Haas zou goed zijn, want dan kan hij laten zien hoe goed hij is. We weten dat hij een goede coureur is en tot nog toe zijn we tevreden."

Schumacher eert in Spa-Francorchamps zijn vader, die dertig jaar geleden zijn Formule 1-debuut maakte op het Belgische circuit. Hij draagt een identieke helm als de gelauwerde coureur, die zeven wereldtitels vergaarde, waarvan vijf in een Ferrari.

Meer uit Sport

Skeletonster Bos eindigt als vierde in Altenberg

ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.

1 uur geleden
Trucker Van den Brink wint twaalfde etappe Dakar Rally

YANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.

1 uur geleden
Red Bull presenteert 'meer glanzende' nieuwe F1-wagen

DETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.

8 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova eindigen als vijftiende op EK

SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.

17 uur geleden
Oud-zwemkampioen Agnel staat terecht voor verkrachting

COLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.

18 uur geleden
Van der Poel slaat wereldbekerwedstrijd in Benidorm over

BENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.

23 uur geleden
Veelbesproken Thiam meldt zich af voor WK indooratletiek

BRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".

23 uur geleden