Zitje bij Ferrari lonkt voor Mick Schumacher in 2023
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP/DPA) - Voor Mick Schumacher lonkt een zitje bij Ferrari vanaf 2023. Die toezegging heeft teambaas Mattia Binotto van de beroemde Formule 1-renstal min of meer gedaan aan de zoon van de Duitse racelegende Michael Schumacher.
"Hij moet bewijzen dat hij voor Ferrari kan rijden en het moet zijn grote doel zijn dit in 2023 te bereiken", zei Binotto op Spa-Francorchamps, waar dit weekeinde de Grote Prijs van België wordt verreden.
De 22-jarige Schumacher maakt dit seizoen zijn debuut in de Formule 1 bij Haas en rijdt tot tot dusver meestal in de achterhoede. De twaalfde plaats in de Grote Prijs van Hongarije is zijn beste resultaat. Hij heeft voor 2022 nog geen contract, maar Binotto liet doorschemeren dat een tweede jaar bij Haas zijn kansen op een zitje bij Ferrari zou vergroten.
"Dit jaar moet hij leren en leggen we geen druk. Nog een jaar bij Haas zou goed zijn, want dan kan hij laten zien hoe goed hij is. We weten dat hij een goede coureur is en tot nog toe zijn we tevreden."
Schumacher eert in Spa-Francorchamps zijn vader, die dertig jaar geleden zijn Formule 1-debuut maakte op het Belgische circuit. Hij draagt een identieke helm als de gelauwerde coureur, die zeven wereldtitels vergaarde, waarvan vijf in een Ferrari.
Meer uit Sport
LUSAIL (ANP) - De richtlijnen voor inhaalacties tijdens Formule 1-races worden voor de laatste twee grands prix van dit jaar niet meer aangepast. Dat was een van de uitkomsten van een overleg tussen de twintig coureurs, de internationale autosportfederatie FIA en de stewards bij de Grote Prijs van Qatar. De FIA bracht na afloop een kort verslag naar buiten.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh is niet bezig met het behalen van de titel topscorer aller tijden voor Nederland. "Het is geen doel. Ik denk dat het in een andere rol die ik eerder had misschien haalbaarder was. Ik ben er in dat opzicht niet zo mee bezig. Maar het kan altijd", zei de ervaren aanvoerster van Oranje in aanloop naar haar laatste WK handbal, dat voor de Nederlandse vrouwen vrijdag begint.
6 uur geledenCOPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
18 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
19 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
21 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
22 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
1 dag geleden