Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zitje bij Ferrari lonkt voor Mick Schumacher in 2023

Zitje bij Ferrari lonkt voor Mick Schumacher in 2023

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP/DPA) - Voor Mick Schumacher lonkt een zitje bij Ferrari vanaf 2023. Die toezegging heeft teambaas Mattia Binotto van de beroemde Formule 1-renstal min of meer gedaan aan de zoon van de Duitse racelegende Michael Schumacher.

"Hij moet bewijzen dat hij voor Ferrari kan rijden en het moet zijn grote doel zijn dit in 2023 te bereiken", zei Binotto op Spa-Francorchamps, waar dit weekeinde de Grote Prijs van België wordt verreden.

De 22-jarige Schumacher maakt dit seizoen zijn debuut in de Formule 1 bij Haas en rijdt tot tot dusver meestal in de achterhoede. De twaalfde plaats in de Grote Prijs van Hongarije is zijn beste resultaat. Hij heeft voor 2022 nog geen contract, maar Binotto liet doorschemeren dat een tweede jaar bij Haas zijn kansen op een zitje bij Ferrari zou vergroten.

"Dit jaar moet hij leren en leggen we geen druk. Nog een jaar bij Haas zou goed zijn, want dan kan hij laten zien hoe goed hij is. We weten dat hij een goede coureur is en tot nog toe zijn we tevreden."

Schumacher eert in Spa-Francorchamps zijn vader, die dertig jaar geleden zijn Formule 1-debuut maakte op het Belgische circuit. Hij draagt een identieke helm als de gelauwerde coureur, die zeven wereldtitels vergaarde, waarvan vijf in een Ferrari.

Meer uit Sport

Atleet Phijffers verrast met brons op 400 meter bij EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Jonas Phijffers heeft verrast met een bronzen medaille op de 400 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. De 23-jarige atleet uit Hellendoorn kwam in de finale als derde over de finish in een tijd van 44,41. Dat betekende een Nederlands record. Hij verbeterde de 44,48 van Liemarvin Bonevacia uit 2021.

7 uur geleden
Nederlandse atleten stranden in halve finales 110 meter horden

BIRMINGHAM (ANP) - De drie Nederlandse atleten op de 110 meter horden zijn gestrand in de halve finales bij de EK in Birmingham. Matthew Sophia, Joas van Hellemondt en Liam van der Schaaf wisten in hun heats niet te finishen bij de eerste twee en hoorden ook niet bij de twee atleten die op basis van hun tijd de finale bereikten.

7 uur geleden
Estafettezwemsters veroveren EK-goud op 4x100 meter vrije slag

SAINT-DENIS (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben de Europese titel veroverd op de 4x100 meter vrije slag. Marrit Steenbergen maakte als slotzwemster een achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hield Italië (3.33,19) en Rusland (3.33,69) ruim achter zich. De 3.31,89 van Milou van Wijk, Imani de Jong, Yara van Kalmthout en Steenbergen was iets boven het Europees record van 3.31,72 van Nederland uit 2009.

8 uur geleden
Curtis zwemt wereldrecord 50 rug, ook Steenbergen en Giele door

SAINT-DENIS (ANP) - De Italiaanse Sara Curtis heeft tijdens de EK zwemmen het wereldrecord op de 50 meter rugslag verbeterd. De pas 19-jarige Curtis tikte in de halve finales in het Olympic Aquatic Centre van Parijs aan in 26,63, ruim 2 tienden van een seconde sneller dan het oude record van de Australische Kaylee McKeown uit 2023 (26,86).

9 uur geleden
Zwemster Steenbergen ook op 200 meter vrije slag naar finale EK

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich ook op de 200 meter vrije slag geplaatst voor de finale op de EK. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs won de 26-jarige Friezin de eerste halve finale in 1.56,35, de derde tijd van allemaal. Ze was sneller dan woensdagochtend in de series (1.58,00). Imani de Jong schaarde zich niet bij de beste acht.

10 uur geleden
Tesselaar tweede op tienkamp na drie onderdelen op EK

BIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar heeft een flitsende start gemaakt op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige meerkamper bezet na drie onderdelen de tweede plaats achter de Duitse wereldkampioen Leo Neugebauer.

14 uur geleden
Van Klinken na één rake worp zeker van EK-finale discuswerpen

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken kan zich opmaken voor de finale van het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. De winnares van het zilver bij het kogelstoten had in de kwalificaties genoeg aan één worp om de limiet van 62,50 te slechten. Ze noteerde 62,74 meter. De finale is vrijdag.

16 uur geleden