
Zirkzee wil met Jong Oranje ook tiende en laatste duel winnen
ZEIST (ANP) - Jong Oranje is met 27 punten uit negen wedstrijden al een tijdje zeker van deelname aan het Europees kampioenschap van volgend jaar. De selectie van bondscoach Erwin van de Looi is niet van plan het slotduel van woensdag tegen Jong Portugal, de nummer 2 in de groep, te laten lopen. "We willen ook de tiende en laatste wedstrijd winnen", zegt aanvaller Joshua Zirkzee van Bayern München.
Zirkzee viel zondag in de met 5-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong Wit-Rusland na een uur spelen in voor Myron Boadu. Toen stond het al 3-0. "De wedstrijd was eigenlijk al beslist. Als spits probeer je dan nog een doelpuntje mee te pikken en wat te creëren. Dat ik dan nog twee voorassisten heb kunnen geven, is positief van mijn kant", aldus de spits, die het prettig vond nog even mee te mogen doen.
Zirkzee testte een kleine twee weken geleden bij Bayern positief op het coronavirus. "Of je die testen nou helemaal kunt vertrouwen, weet ik ook niet. Daarna ben ik namelijk alleen nog maar negatief getest, vier keer zelfs. Ik heb met trainer Hansi Flick gesproken en hij vond het oké dat ik naar Jong Oranje toe ging. Ik heb totaal een week in quarantaine gezeten, dus het was wel lekker om weer een wedstrijd te spelen", zegt de 19-jarige Zirkzee, die vorige maand debuteerde bij Jong Oranje.
"Het bevalt me heel goed. Ik ben goed opgevangen door de jongens. Ik ben met iedereen bevriend en heb het hier heel erg naar mijn zin", aldus de spits, die vroeger in de jeugdopleiding van Feyenoord voetbalde. "We hebben alle wedstrijden in de kwalificatie gewonnen. Dat laat wel zien hoe talentvol we zijn. Niet alleen individueel, maar ook als team."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen stadion een oefenduel met Bayer Leverkusen verloren. De ploeg van trainer Erik ten Hag zegevierde met 2-1.
1 uur geledenLYON (ANP) - Nicolás Tagliafico heeft zijn aflopende contract bij Olympique Lyon met twee seizoenen verlengd. De linksback uit Argentinië verliet drie jaar geleden Ajax voor de club uit Frankrijk.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de komst van Souleymane Sidibé afgerond. De achttienjarige middenvelder komt over van Stoke City, dat uitkomt op het tweede niveau van Engeland. Hij heeft een vierjarig contract bij de kampioen uit Eindhoven ondertekend.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Igor Paixão naar Olympique Marseille bevestigd. De 25-jarige Braziliaan stond nog tot medio 2029 bij zijn club uit Rotterdam onder contract. Hij ondertekent een vijfjarig contract bij de Franse topclub.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft zich versterkt met Iván Márquez. De 31-jarige centrale verdediger komt over van het Duitse 1. FC Nürnberg en tekent een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van Oscar Gloukh afgerond. De 21-jarige middenvelder heeft een vijfjarig contract ondertekend, zo laat de nummer 2 van afgelopen seizoen in de Eredivisie weten. De Israëliër komt over van RB Salzburg, dat minimaal 14,75 miljoen en door mogelijke bonussen maximaal 17,25 miljoen euro voor hem ontvangt.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Jerdy Schouten kijkt met veel vertrouwen naar het nieuwe seizoen. De nieuwe aanvoerder van PSV is na een knieoperatie weer helemaal terug en speelt zonder pijn. "Het is een verschil van dag en nacht met vorig jaar", zei Schouten bij een bijeenkomst in Zeist in aanloop naar de strijd om de Johan Cruijff Schaal zondag tussen PSV en Go Ahead.
5 uur geleden