Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zimbabwe gaat 200 olifanten afmaken om voedseltekorten

Zimbabwe gaat 200 olifanten afmaken om voedseltekorten

HARARE (ANP/AFP) - Zimbabwe gaat tweehonderd olifanten afmaken door een ongekende droogte die tot voedseltekorten in het land heeft geleid. De maatregel moet het ook mogelijk maken de groeiende populatie van de dieren aan te pakken, zei de Zimbabwaanse Wildlife Authority.

Het jagen op olifanten voor voedsel heeft geleid tot kritiek. Niet alleen om ethische redenen, maar ook omdat de dieren een grote trekpleister voor toeristen zijn. "De overheid moet duurzamere, milieuvriendelijke methoden hebben om met droogte om te gaan," zei Farai Maguwu, directeur van het Centre for Natural Resource Governance. "Nu loopt ze het risico dat toeristen om ethische redenen niet meer komen. De olifanten zijn levend winstgevender dan dood."

De olifanten zullen worden bejaagd in gebieden waar ze in aanraking komen met mensen. Een van die gebieden is Hwange, de thuisbasis van het grootste natuurreservaat van Zimbabwe, ZimParks. Dankzij beschermingsinspanningen leven er 65.000 olifanten in Hwange, meer dan vier keer de capaciteit, zei ZimParks-directeur Fulton Mangwanya.

Noodtoestand

Zimbabwe riep in april de noodtoestand uit om uitzonderlijke droogte. Buurland Namibië zei eerder deze maand dat het al 160 wilde dieren had gedood in een geplande afschot van meer dan 700 dieren, waaronder 83 olifanten, om de ergste droogte in decennia het hoofd te bieden.

Er leven in Zimbabwe naar schatting 100.000 olifanten, na Botswana de grootste olifantenpopulatie ter wereld. Zimbabwe heeft voor het laatst olifanten afgeschoten in 1988.

Volgens schattingen van de VN leeft ongeveer 42 procent van de Zimbabwanen in armoede. De autoriteiten zeggen dat ongeveer 6 miljoen mensen voedselhulp nodig zullen hebben van november tot maart, wanneer voedsel het schaarst is.

Meer uit Buitenland

Verenigde Arabische Emiraten sluiten tijdelijk luchtruim

DUBAI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben in de nacht van maandag op dinsdag het luchtruim tijdelijk gesloten, meldt de lokale luchtvaartautoriteit. Het ministerie van Defensie van het land meldde eerder in de nacht dat de luchtafweer was ingeschakeld vanwege inkomende raketten en drones uit Iran.

1 uur geleden
NYT: Trump laat Cuba weten dat president moet opstappen

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft in onderhandelingen met Cuba laten weten dat de president van het land, Miguel Díaz-Canel, op moet stappen. Dat melden vier bronnen met kennis van die gesprekken aan The New York Times.

1 uur geleden
Israëlische president noemt oorlog tegen Iran historisch keerpunt

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt de oorlog tegen Iran een "historisch keerpunt". Volgens het Israëlische staatshoofd, dat in de praktijk een vooral ceremoniële rol heeft, moet het Westen "iedere poging om Hezbollah uit te roeien steunen", zegt hij in een interview met persbureau AFP. "Ze moeten begrijpen dat als je iets wilt bereiken, je soms een oorlog moet winnen."

3 uur geleden
VS melden 200 gewonde Amerikaanse militairen in oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - In de oorlog tegen Iran zijn circa 200 Amerikaanse militairen gewond geraakt. Dat meldt een woordvoerder van de Amerikaanse strijdmacht. Meer dan 180 van hen zouden inmiddels weer hersteld zijn, tien van hen zijn nog "ernstig gewond", aldus de zegsman.

4 uur geleden
Westerse landen roepen gezamenlijk op tot de-escalatie in Libanon

BERLIJN (ANP) - Canada, Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben hun zorg uitgesproken over het oplaaiende geweld tussen Israël en Hezbollah in Libanon. In een gezamenlijke verklaring roepen de regeringen de strijdende partijen op een "duurzame politieke oplossing" te vinden en vragen zij om "onmiddellijke de-escalatie".

5 uur geleden
Zuid-Europese landen waarschuwen voor milieuramp stuurloze tanker

BRUSSEL (ANP/RTR) - Italië, Frankrijk en zeven andere landen hebben Brussel gewaarschuwd voor de milieurisico's rond de Russische lng-tanker die stuurloos op de Middellandse Zee dobbert. Dat meldt persbureau Reuters, dat inzage had in de brief die de landen stuurden naar de Europese Commissie. Daarin roepen de landen de Europese Unie op snel actie te ondernemen.

6 uur geleden
Afghanistan meldt nieuwe Pakistaanse luchtaanvallen op Kabul

KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Afghaanse hoofdstad Kabul is opnieuw getroffen door luchtaanvallen uit Pakistan, melden de Taliban. Meerdere burgers zouden zijn gedood.

6 uur geleden