Ziekenhuis stelt alle niet-spoedeisende geplande operaties uit
DORDRECHT (ANP) - Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht stelt alle niet-spoedeisende geplande operaties vanaf maandag gedurende twee weken uit, zo schrijft het ziekenhuis op de website. Reden is het hoge aantal opgenomen coronapatiënten in het ziekenhuis. Het uitstel geldt alleen voor de locatie in Dordrecht, in Zwijndrecht gaan alle operaties wel door.
Per doordeweekse dag kunnen zo'n tien operaties niet doorgaan, wat neerkomt op ongeveer honderd over een tijd van twee weken. De spoedeisende zorg, poliklinische zorg en onderzoeken gaan wel door. Donderdag moest wel voor een paar uur de spoedeisende hulp worden gesloten, laat het ziekenhuis vrijdag weten.
De verwachting is dat het aantal mensen met Covid-19 dat een ziekenhuisbed bezet houdt komende tijd nog "flink oploopt", aldus het Albert Schweitzer. "In de hectiek van de oplopende besmettingen wilden we dolgraag alle reguliere zorg blijven bieden", zegt bestuursvoorzitter van het ziekenhuis Peter van der Meer. "Met de aantallen coronapatiënten van vorige week lukte dat nog. Maar nu hebben we met pijn in het hart toch zware maatregelen moeten nemen, om voldoende personeel en bedden vrij te spelen en veilige zorg te kunnen blijven bieden."
Mondkapje
Verder laat het ziekenhuis weten dat per maandag weer het "dringende verzoek" tot het dragen van een mondkapje geldt. Meerdere ziekenhuizen hebben deze maatregel afgelopen tijd weer heringevoerd.
Ook hebben verschillende ziekenhuizen de laatste dagen al laten weten een deel van de reguliere zorg uit te moeten stellen. De nood is niet in alle delen van het land even hoog. Zo is in Friesland, Groningen en Drenthe het afschalen van de reguliere zorg op dit moment nog niet aan de orde.
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.
53 minuten geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
4 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
6 uur geleden