
Ziekenhuis meldt ontwaken Navalni en verbeteren van zijn toestand
BERLIJN (ANP/RTR) - De toestand van de vergiftigde Kremlin-criticus Alexej Navalni is verbeterd. Hij is uit zijn kunstmatige coma en van de beademingsapparatuur af, meldde het Charité-ziekenhuis in Berlijn maandag in een verklaring.
De artsen besloten dat Navalni uit zijn kunstmatige coma kon worden gehaald en hij reageert op spraak, voegde het ziekenhuis eraan toe. "Langdurige schade als gevolg van de ernstige vergiftiging kan niet worden uitgesloten."
Navalni werd onwel tijdens een vlucht op 20 augustus vanuit Siberië naar Moskou. Zijn vliegtuig maakte daarop een noodlanding in Omsk, waar de Russische oppositieleider werd opgenomen in een ziekenhuis.
Mensen uit Navalni's omgeving stellen dat hij voorafgaand aan de vlucht thee had gedronken die zou zijn vergiftigd. Na aandringen van zijn familie, vrienden en westerse leiders werd Navalni met een ambulancevlucht voor behandeling overgebracht naar Duitsland.
De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft Rusland om opheldering gevraagd en sluit sancties niet uit. Moskou verweet Berlijn zondag te oordelen op basis van onvoldoende informatie.
Meer uit Buitenland
BOGOTA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Colombiaanse presidentskandidaat Miguel Uribe is zaterdag beschoten tijdens een campagne-evenement in hoofdstad Bogota. De 39-jarige rechtse oppositiesenator raakte volgens Colombiaanse media ernstig gewond.
40 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - In de Amerikaanse stad Los Angeles zijn zaterdag opnieuw mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen aanhoudingen van immigranten door immigratiedienst ICE. Stephen Miller, een belangrijke adviseur van president Donald Trump, veroordeelde de protesten en noemde die een "opstand" tegen de Verenigde Staten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Een 30-jarige vrouw heeft in München zeker twee mensen neergestoken. Ze is door de politie neergeschoten en overleed later in het ziekenhuis aan haar verwondingen, bevestigt de politie.
5 uur geledenCHARKIV (ANP/DPA) - Rusland heeft opnieuw de Oost-Oekraïense stad Charkiv gebombardeerd. Daarbij is een 30-jarige vrouw gedood, meldt de gouverneur van de regio. President Volodymyr Zelensky zegt dat naast de dode ook meer dan veertig gewonden zijn gevallen.
6 uur geledenPASSAU (ANP/DPA) - In Passau in het zuidoosten van Duitsland is een man met zijn auto ingereden op een groep mensen. Vijf mensen zijn daarbij gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Niemand verkeert in levensgevaar. De politie sluit niet uit dat er opzet in het spel was.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Miljardair Elon Musk heeft de tweet verwijderd waarin hij zei dat president Donald Trump voorkomt in de dossiers van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ook andere tweets zijn verwijderd.
9 uur geledenJAGODA (ANP) - Politie en sociaal werkers in Bulgarije hebben 75 zwaar verwaarloosde bejaarden aangetroffen in twee illegale tehuizen. Mensen waren vastgebonden aan bedden, werden verdoofd en geslagen, meldt het Bulgaarse ministerie van Binnenlandse Zaken, dat spreekt van "martelkamers". Vijf mensen zijn aangehouden.
9 uur geleden