
Ziekenhuis Curaçao gaat weer niet-acute zorg leveren
WILLEMSTAD (ANP) - Het grootste ziekenhuis van Curaçao, het Curaçao Medical Center (CMC), begint per 1 november weer met het verlenen van planbare zorg, de zogenoemde electieve zorg. Sinds eind september werd er geen niet-acute zorg geleverd in het ziekenhuis, zoals operaties aan een hernia, liesbreuk of versleten heup.
De overheid van het eiland heeft deze week ruim vier miljoen Antilliaanse gulden als voorschot overgemaakt (2,05 miljoen euro) om te zorgen dat de niet-acute zorg toch door kan gaan. Het ziekenhuis had om een voorschot van 5,3 miljoen Antilliaanse gulden gevraagd, maar gaat niettemin weer aan de slag met het leveren van niet-acute zorg. Er bestaat momenteel een wachtlijst van meer dan 1600 patiënten en het CMC wil dat niet verder op laten lopen.
Het geldgebrek van het ziekenhuis is deels te wijten aan de coronacrisis, de behandeling van patiënten met Covid-19 kost relatief veel geld. Maar ook is er een langlopend dispuut tussen overheid en ziekenhuis over tarieven en andere kosten.
De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) gaat op korte termijn onderzoek doen naar de tarieven. Staatssecretaris van Koninkrijksrelaties Raymond Knops heeft onlangs aangegeven dat het CMC volgens hem "behoefte heeft aan expertise van buitenaf". Dat moet het NZa gaan leveren.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - 85 procent van de artsen krijgt te maken met patiënten die verkeerd geïnformeerd zijn. Patiënten twijfelen vaker aan het medisch advies van hun arts of negeren het zelfs, meldt artsenfederatie KNMG.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy zal de Centers for Disease Control and Prevention (CDC) vragen nieuwe richtlijnen te ontwikkelen voor de behandeling van mazelen met medicijnen en vitamines. Dit zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid, aldus CBS News.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gevallen van mazelen loopt iets sneller op. In de afgelopen week zijn 37 besmettingen geregistreerd. Een week eerder kwamen er 25 nieuwe gevallen bij en de week daarvoor 34.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Stamcelbank Nederland, de enige plek in Nederland waar mensen hun eigen stamcellen konden opslaan, krijgt zijn erkenning niet terug. De goedkeuring was in januari 2022 ingetrokken, en de Raad van State heeft woensdag geoordeeld dat dit terecht was.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuw medicijn tegen baarmoederkanker wordt voortaan vergoed uit het basispakket van de zorgverzekering. Zorgminister Fleur Agema voegt de immuuntherapie toe, na een positief advies van het Zorginstituut Nederland.
2 weken geleden