Zeventien populieren plat langs Galgepad
SINT-MAARTENSDIJK - Staatsbosbeheer gaat zeventien in plaats van 95 populieren kappen bij het Galgepad in Sint-Maartensdijk. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders afgelopen week bekendgemaakt. Staatsbosbeheer heeft al langere tijd plannen om een aantal populieren te kappen, maar een omwonende kwam in actie om dit plan te stoppen.
Al in september 2018 trok Pauline Rijsdijk aan de bel bij zowel de gemeente en de provincie, als bij Staatsbosbeheer voor het behouden van het Galgepad met de vele populieren. Staatsbosbeheer ging in september vorig jaar van start met werkzaamheden in het natuurgebied om het leefgebied voor visdieven, kluten en kokmeeuwen te verbeteren.
Werkzaamheden
Eén van de werkzaamheden was het kaal maken van het vogeleiland. "Aanvankelijk werd bekend gemaakt dat het eiland kaal werd gemaakt en met schelpen bestrooid om het broeden voor kustvogels aantrekkelijk te maken", stelde Pauline Rijsdijk in haar brief van september 2018. "Nu blijkt echter dat de prachtige populierenlaan langs het Galgepad het loodje moet leggen." Staatsbosbeheer wilde de bomen kappen om de kansen voor broedende vogels te vergroten. De bomen zouden immers goede schuilplaatsen zijn voor predatoren, zoals roofvogels of de bruine rat. Pauline Rijsdijk was echter van mening dat dit juist zorgt voor een stukje natuurlijke selectie. "En dat hiermee een authentiek stukje Sint Maartensdijk verdwijnt, waar bewoners en toeristen dagelijks van genieten, is niet meegenomen in de overwegingen." Bewoners werden volgens Rijsdijk dan ook niet betrokken bij deze ingreep op de leefomgeving en daarom riep ze zelf inwoners op om hun stem te laten horen bij provincie, gemeente en Staatsbosbeheer. En, met succes, zo blijkt nu.
Besluit
Het college van burgemeester en wethouders heeft afgelopen week besloten om een omgevingsvergunning te verlenen voor het kappen van zeventien in plaats van 95 populieren langs het Galgepad in Sint-Maartensdijk. "In eerste instantie is bij ons een aanvraag binnengekomen voor veel meer populieren", vertelt ook wethouder Frank Hommel. Mede door de oproep van Pauline Rijsdijk is de gemeente in gesprek gegaan met Staatsbosbeheer om te bekijken op welke manier dit stukje natuur toch behouden kan blijven. "Uiteindelijk heeft Staatsbosbeheer eieren voor z'n geld gekozen en hebben ze de aanvraag ingetrokken en een nieuwe aanvraag voor zeventien populieren ingediend", vult burgemeester Ger van de Velde - de Wilde aan. Met het kappen van deze zeventien bomen kan het gemeentebestuur wél leven. "Twee van deze bomen zijn er echt heel slecht aan toe en de overige vijftien staan wel heel dicht bij de eilandjes."
Wanneer Staatsbosbeheer de bomen precies gaat kappen is nog niet bekend.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het team Jij op Tholen organiseert in de meivakantie weer activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is een meidenmiddag, apenkooien, uitje naar een trampolinepark en bubbelvoetbal. Kosten wisselen per activiteit. Vooraf aanmelden is verplicht. Aanmelden kan vanaf maandag 30 maart 12.00 uur via de website van Jij op Tholen.
6 uur geledenTHOLEN - De instroom in de WW van Zeeuwse jongeren is vorig jaar opnieuw toegenomen. Dat blijkt uit de Regioschets Basiscijfers Jeugd Zeeland. Tegelijkertijd biedt de aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt genoeg kansen voor jongeren in de regio. Mbo-scholing kan daarin een belangrijke rol spelen.
10 uur geledenTHOLEN - Dit weekend is het weer zover: de zomertijd gaat in. Twee keer per jaar verzetten we de tijd. Het zorgt regelmatig voor verwarring, want wanneer gaat de klok nu vooruit en wanneer gaat de klok achteruit? Het goede nieuws is dat er gelukkig handige ezelsbruggetjes voor zijn. Het slechte nieuws is dat we dit weekend een uurtje minder kunnen slapen. Althans, dat wordt vaak gezegd als de klok een uur vooruit gaat.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Smerdiek krijgt er een bijzondere wandelroute bij. Op dinsdag 31 maart om 14.30 uur wordt op de Markt bij de waterpomp het Hazenpad officieel geopend. De opening wordt verricht door auteur Jeroen Windmeijer. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.
2 dagen geledenTHOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.
2 dagen geleden