Zeventien aanhoudingen bij Kuip tijdens rust wedstrijd Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Tijdens de rust van de wedstrijd Feyenoord - PEC Zwolle zijn zeventien supporters aangehouden, bevestigt politie berichtgeving van lokale media. De aanhoudingen volgden nadat een groep van zo'n zestig tot zeventig supporters zich buiten het stadion De Kuip tegen de mobiele eenheid van de politie had gekeerd en agenten bekogelde met vuurwerk, blikjes en een dranghek.
De Rotterdamse voetbalploeg stond in de rust van de wedstrijd met 4-0 voor. "Voor een deel van de 250 supporters reden om de kroeg in te gaan, weg van het stadion", aldus een politiewoordvoerder. Een deel bleef achter en keerde zich vervolgens tegen de politie, die daar aanwezig was in verband met de onrust van de afgelopen dagen in de stad en verder in het land. "Zaterdag drongen supporters voetbalstadions waaronder dat van Heracles binnen, iets dat je niet wilt hebben en niet mag. Daarom waren we daar aanwezig." Tot de rust was de sfeer "top, totdat mensen met spullen gingen gooien".
De ME reageerde door met busjes door de groep te rijden om de relschoppers zo uit elkaar te drijven. Iemand gooide daarop een dranghek naar een politiebusje. Diegene en zestien anderen werden aangehouden. "Een deel zal vanavond worden heengezonden, een ander deel zal mogelijk de nacht op het bureau verblijven omdat ze van een zwaarder feit worden verdacht."
Al met al duurde de onrust enkele minuten. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt. Aan de tweede helft van de voetbalwedstrijd kon zonder problemen of vertraging worden begonnen.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
6 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
7 uur geleden