Zeventien aanhoudingen bij Kuip tijdens rust wedstrijd Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Tijdens de rust van de wedstrijd Feyenoord - PEC Zwolle zijn zeventien supporters aangehouden, bevestigt politie berichtgeving van lokale media. De aanhoudingen volgden nadat een groep van zo'n zestig tot zeventig supporters zich buiten het stadion De Kuip tegen de mobiele eenheid van de politie had gekeerd en agenten bekogelde met vuurwerk, blikjes en een dranghek.
De Rotterdamse voetbalploeg stond in de rust van de wedstrijd met 4-0 voor. "Voor een deel van de 250 supporters reden om de kroeg in te gaan, weg van het stadion", aldus een politiewoordvoerder. Een deel bleef achter en keerde zich vervolgens tegen de politie, die daar aanwezig was in verband met de onrust van de afgelopen dagen in de stad en verder in het land. "Zaterdag drongen supporters voetbalstadions waaronder dat van Heracles binnen, iets dat je niet wilt hebben en niet mag. Daarom waren we daar aanwezig." Tot de rust was de sfeer "top, totdat mensen met spullen gingen gooien".
De ME reageerde door met busjes door de groep te rijden om de relschoppers zo uit elkaar te drijven. Iemand gooide daarop een dranghek naar een politiebusje. Diegene en zestien anderen werden aangehouden. "Een deel zal vanavond worden heengezonden, een ander deel zal mogelijk de nacht op het bureau verblijven omdat ze van een zwaarder feit worden verdacht."
Al met al duurde de onrust enkele minuten. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt. Aan de tweede helft van de voetbalwedstrijd kon zonder problemen of vertraging worden begonnen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
8 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
17 uur geleden