Zevende werk van Banksy opgedoken in Londen in week tijd
LONDEN (ANP) - In Londen is zondag een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy opgedoken, zijn zevende in een week tijd. Het is een afbeelding van een school vissen op een wachthuisje van de politie.
De afgelopen week verscheen in Londen iedere dag een nieuw kunstwerk van de artiest, wiens identiteit een mysterie is. Tot nu toe waren zijn werken donkere silhouetten van een geit, olifanten, apen, een wolf, pelikanen en een kat. Voor het zevende werk heeft hij gekleurde verf op de glazen ramen van de wachtpost gespoten, waardoor het doet denken aan een aquarium.
"We zijn op de hoogte van criminele schade aan een politiepost in Ludgate Hill", zei hoofdinspecteur Andy Spooner in een verklaring.
Speculaties
Twee van de zeven werken zijn al niet meer te zien. De afbeelding van een wolf die op een satellietschotel verscheen werd minder dan een uur na de onthulling donderdag gestolen. Zaterdag werd de afbeelding van de kat, gemaakt op een leeg verweerd reclamebord, door aannemers verwijderd om veiligheidsredenen.
Meestal duikt er eens in de paar maanden nieuw werk van Banksy op. De dagelijkse onthullingen van deze week leidden in de media en onder fans tot speculaties over de betekenis achter de werken. Volgens de Britse krant The Observer zijn de afbeeldingen ontworpen om "het publiek op te vrolijken" en heeft het kantoor dat Banksy's belangen behartigt laten weten dat veel theorieën over een diepere betekenis "veel te ingewikkeld" zijn.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".
1 minuut geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Iran een vijftienpuntenplan voor een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten voorgelegd. Dat meldt The New York Times op basis van ingewijden. Het plan zou zijn overhandigd door Pakistan, dat dinsdag al aankondigde "klaar te zijn" de rol van gastland op zich te nemen voor mogelijke vredesgesprekken.
1 uur geledenTSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
3 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
7 uur geleden