Zevende werk van Banksy opgedoken in Londen in week tijd
LONDEN (ANP) - In Londen is zondag een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy opgedoken, zijn zevende in een week tijd. Het is een afbeelding van een school vissen op een wachthuisje van de politie.
De afgelopen week verscheen in Londen iedere dag een nieuw kunstwerk van de artiest, wiens identiteit een mysterie is. Tot nu toe waren zijn werken donkere silhouetten van een geit, olifanten, apen, een wolf, pelikanen en een kat. Voor het zevende werk heeft hij gekleurde verf op de glazen ramen van de wachtpost gespoten, waardoor het doet denken aan een aquarium.
"We zijn op de hoogte van criminele schade aan een politiepost in Ludgate Hill", zei hoofdinspecteur Andy Spooner in een verklaring.
Speculaties
Twee van de zeven werken zijn al niet meer te zien. De afbeelding van een wolf die op een satellietschotel verscheen werd minder dan een uur na de onthulling donderdag gestolen. Zaterdag werd de afbeelding van de kat, gemaakt op een leeg verweerd reclamebord, door aannemers verwijderd om veiligheidsredenen.
Meestal duikt er eens in de paar maanden nieuw werk van Banksy op. De dagelijkse onthullingen van deze week leidden in de media en onder fans tot speculaties over de betekenis achter de werken. Volgens de Britse krant The Observer zijn de afbeeldingen ontworpen om "het publiek op te vrolijken" en heeft het kantoor dat Banksy's belangen behartigt laten weten dat veel theorieƫn over een diepere betekenis "veel te ingewikkeld" zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten zeggen een aantal opgepakte demonstranten strafrechtelijk te vervolgen, waarbij die bij een veroordeling de doodstraf kunnen krijgen. De aankondiging komt op een moment dat de internationale zorgen over de situatie in Iran toenemen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept inwoners van Iran op te blijven demonstreren. "Hulp is onderweg", schrijft Trump in kapitalen op Truth Social. De president laat ook weten alle ontmoetingen met Iraanse functionarissen te hebben geannuleerd "totdat het zinloze moorden op demonstranten stopt".
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de Verenigde Staten een "onmisbare bondgenoot", maar zegt tegelijkertijd dat het overduidelijk is dat "onze verhouding niet meer zo goed is als vroeger". Dat zei ze in Berlijn voorafgaand aan overleg met de Duitse defensieminister Boris Pistorius.
3 uur geleden