Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zevende werk van Banksy opgedoken in Londen in week tijd

Zevende werk van Banksy opgedoken in Londen in week tijd

LONDEN (ANP) - In Londen is zondag een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy opgedoken, zijn zevende in een week tijd. Het is een afbeelding van een school vissen op een wachthuisje van de politie.

De afgelopen week verscheen in Londen iedere dag een nieuw kunstwerk van de artiest, wiens identiteit een mysterie is. Tot nu toe waren zijn werken donkere silhouetten van een geit, olifanten, apen, een wolf, pelikanen en een kat. Voor het zevende werk heeft hij gekleurde verf op de glazen ramen van de wachtpost gespoten, waardoor het doet denken aan een aquarium.

"We zijn op de hoogte van criminele schade aan een politiepost in Ludgate Hill", zei hoofdinspecteur Andy Spooner in een verklaring.

Speculaties

Twee van de zeven werken zijn al niet meer te zien. De afbeelding van een wolf die op een satellietschotel verscheen werd minder dan een uur na de onthulling donderdag gestolen. Zaterdag werd de afbeelding van de kat, gemaakt op een leeg verweerd reclamebord, door aannemers verwijderd om veiligheidsredenen.

Meestal duikt er eens in de paar maanden nieuw werk van Banksy op. De dagelijkse onthullingen van deze week leidden in de media en onder fans tot speculaties over de betekenis achter de werken. Volgens de Britse krant The Observer zijn de afbeeldingen ontworpen om "het publiek op te vrolijken" en heeft het kantoor dat Banksy's belangen behartigt laten weten dat veel theorieën over een diepere betekenis "veel te ingewikkeld" zijn.

Meer uit Buitenland

Politico: Duitsland wil toch meer Amerikaanse F-35's kopen

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil extra Amerikaanse F-35's bestellen, meldt nieuwsplatform Politico op gezag van bronnen. Duitsland streeft ernaar niet te afhankelijk te zijn van Amerikaans defensiematerieel, maar de gezamenlijke ontwikkeling van een nieuw Europees gevechtsvliegtuig loopt stroef.

37 minuten geleden
Rubio ontmoet voor het eerst Chinese ambtgenoot Wang

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft voor het eerst zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi ontmoet. De ministers spraken elkaar op de ASEAN-top in Maleisië.

38 minuten geleden
EU overweegt sancties als Israël hulpakkoord Gaza niet uitvoert

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie bereidt drukmiddelen voor tegen Israël, voor het geval de nieuwe afspraken over humanitaire hulp aan de Gazastrook niet worden nagekomen. Dat melden diplomatieke bronnen in Brussel aan het Duitse persbureau DPA.

4 uur geleden
VN: juni dodelijkste maand voor Oekraïense burgers sinds 2022

GENÈVE (ANP/DPA) - In juni kwamen 232 Oekraïense burgers om door Russische aanvallen en raakten er 1343 gewond. Dat is het hoogste maandtotaal sinds het begin van de oorlog in februari 2022, meldt de mensenrechtenwaarnemersmissie van de Verenigde Naties in Oekraïne (HRMMU).

5 uur geleden
Pro-Palestijnse activist Khalil wil 20 miljoen dollar na detentie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Mahmoud Khalil, een voormalige student aan Columbia University in New York, eist 20 miljoen dollar (17 miljoen euro) schadevergoeding van de Amerikaanse overheid. Hij stelt dat hij meer dan drie maanden ten onrechte werd vastgehouden om zijn steun aan pro-Palestijnse demonstraties op de campus.

5 uur geleden
Netanyahu: onder voorwaarden praten over permanent bestand

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is bereid om tijdens een tijdelijk bestand te onderhandelen over een permanent staakt-het-vuren in Gaza. Voorwaarde is wel dat Hamas wordt gedemilitariseerd, zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.

14 uur geleden
VN leveren eerste brandstof aan Gaza in 130 dagen

RAFAH (ANP/RTR) - Een team van de Verenigde Naties heeft woensdag voor het eerst in 130 dagen weer een lading brandstof kunnen leveren aan de Gazastrook. Het gaat om 75.000 liter en volgens woordvoerder Stéphane Dujarric is dat slechts een fractie van wat de Palestijnse bevolking in Gaza nodig heeft.

16 uur geleden