Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zevende werk van Banksy opgedoken in Londen in week tijd

Zevende werk van Banksy opgedoken in Londen in week tijd

LONDEN (ANP) - In Londen is zondag een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy opgedoken, zijn zevende in een week tijd. Het is een afbeelding van een school vissen op een wachthuisje van de politie.

De afgelopen week verscheen in Londen iedere dag een nieuw kunstwerk van de artiest, wiens identiteit een mysterie is. Tot nu toe waren zijn werken donkere silhouetten van een geit, olifanten, apen, een wolf, pelikanen en een kat. Voor het zevende werk heeft hij gekleurde verf op de glazen ramen van de wachtpost gespoten, waardoor het doet denken aan een aquarium.

"We zijn op de hoogte van criminele schade aan een politiepost in Ludgate Hill", zei hoofdinspecteur Andy Spooner in een verklaring.

Speculaties

Twee van de zeven werken zijn al niet meer te zien. De afbeelding van een wolf die op een satellietschotel verscheen werd minder dan een uur na de onthulling donderdag gestolen. Zaterdag werd de afbeelding van de kat, gemaakt op een leeg verweerd reclamebord, door aannemers verwijderd om veiligheidsredenen.

Meestal duikt er eens in de paar maanden nieuw werk van Banksy op. De dagelijkse onthullingen van deze week leidden in de media en onder fans tot speculaties over de betekenis achter de werken. Volgens de Britse krant The Observer zijn de afbeeldingen ontworpen om "het publiek op te vrolijken" en heeft het kantoor dat Banksy's belangen behartigt laten weten dat veel theorieën over een diepere betekenis "veel te ingewikkeld" zijn.

Meer uit Buitenland

Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

31 minuten geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

6 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

7 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

8 uur geleden
Ook Zelensky beschuldigt Rusland van drone-incident Roemenië

KYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.

8 uur geleden
Leerlingen aangehouden van school in Kenia waar brand woedde

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.

8 uur geleden
Brussel: huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar

BRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.

8 uur geleden