Zevende plek voor 470-zeilsters Zegers/Berkhout in Miami
MIAMI (ANP) - Het Nederlandse 470-duo Afrodite Zegers/Lobke Berkhout heeft de wereldbeker in Miami afgesloten op de zevende plaats. Het olympische zeilkoppel begon als zesde aan de medalrace, maar kon de sprong naar het podium niet maken. Mede door een haperende start kwamen Zegers en Berkhout in de finale niet verder dan de negende plek.
Het tweetal van Oranje had in de beginfase last van een Franse boot, die even 'vastzat' aan de Nederlandse boot. "Echt jammer van de medalrace", liet Zegers weten. "We hebben wel vaker dat we iets te risicovol of te agressief aan de finale beginnen en dan kan het mis gaan. Zo ook nu. Maar we weten dat het ook heel goed kan gaan, dus moeten even kijken hoe we dit oplossen."
Zegers en Berkhout keken niettemin tevreden terug op een nuttige week. "De communicatie gaat veel beter, de snelheid is veel beter en we hebben echt grote stappen gemaakt in de winter. Dus voor ons was dit een mooi trainingsevenement."
Zegers en Berkhout nemen half maart deel aan de WK in Palma de Mallorca.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
8 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
10 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
20 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden