Zevende landstitel op rij voor RB Salzburg
WENEN (ANP) - RB Salzburg heeft voor de zevende keer op rij de landstitel veroverd in Oostenrijk. De titelhouder won in de kampioenspoule met 3-0 van TSV Hartberg, terwijl nummer 2 LASK Linz met 1-0 verloor van RZ Pellets. Daardoor is Salzburg niet meer te achterhalen, met nog twee speelronden te gaan.
De Amerikaan Jesse Marsch is bezig aan zijn eerste seizoen bij Salzburg als hoofdcoach. Hij leidde zijn ploeg eerder dit seizoen al naar de Oostenrijkse beker.
LASK Linz kreeg als koploper in het reguliere seizoen een aftrek van vier punten wegens schending van de coronaregels. De club begon te vroeg met de groepstraining en moest daarvoor boeten nadat van die illegale oefensessies een filmpje in de openbaarheid was verschenen. LASK, dat eerder dit seizoen in Europees verband tegen AZ en PSV speelde, wist daarna in de kampioenspoule slechts drie van de acht duels tot dusver te winnen.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
15 minuten geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
12 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
19 uur geleden