
Zevende landstitel op rij voor RB Salzburg
WENEN (ANP) - RB Salzburg heeft voor de zevende keer op rij de landstitel veroverd in Oostenrijk. De titelhouder won in de kampioenspoule met 3-0 van TSV Hartberg, terwijl nummer 2 LASK Linz met 1-0 verloor van RZ Pellets. Daardoor is Salzburg niet meer te achterhalen, met nog twee speelronden te gaan.
De Amerikaan Jesse Marsch is bezig aan zijn eerste seizoen bij Salzburg als hoofdcoach. Hij leidde zijn ploeg eerder dit seizoen al naar de Oostenrijkse beker.
LASK Linz kreeg als koploper in het reguliere seizoen een aftrek van vier punten wegens schending van de coronaregels. De club begon te vroeg met de groepstraining en moest daarvoor boeten nadat van die illegale oefensessies een filmpje in de openbaarheid was verschenen. LASK, dat eerder dit seizoen in Europees verband tegen AZ en PSV speelde, wist daarna in de kampioenspoule slechts drie van de acht duels tot dusver te winnen.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP/DPA) - Oranje-international Xavi Simons mag bij een goed bod vertrekken bij RB Leipzig. Dat zei sportief directeur Marcel Schäfer woensdag in het Duitse tijdschrift Sport Bild. De 22-jarige middenvelder, die nog een contract heeft tot medio 2027, zou in de belangstelling staan van Chelsea.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Doelman Fábio van Fluminense heeft volgens zijn club en Braziliaanse media het record van het grootste aantal officiële wedstrijden verbroken. De 44-jarige keeper kwam in het duel met América de Cali in de Copa Sudamericana voor de 1391e keer in actie.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Professional Footballers' Association heeft aanvaller Mohamed Salah van Liverpool voor de derde keer uitgeroepen tot speler van het jaar in Engeland. Nooit eerder kroonde de spelersvakbond een voetballer drie keer. De 33-jarige Egyptenaar kreeg de prijs eerder in 2018 en 2022. Salah werd met het door Arne Slot getrainde Liverpool kampioen in de Premier League. Hij was goed voor 29 doelpunten en 18 assists.
14 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de Franse international Adrien Rabiot op de transferlijst geplaatst. De middenvelder is niet meer gewenst in de Franse havenstad na een ruzie in de kleedkamer met zijn Engelse ploeggenoot Jonathan Rowe. Die vond plaats vrijdag na de eerste competitiewedstrijd van Marseille, die met 1-0 werd verloren van Rennes. Ook Rowe mag vertrekken.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Dirk Proper langer aan de club gebonden. De 23-jarige middenvelder heeft zijn handtekening onder een nieuw contract gezet en ligt vast tot de zomer van 2027.
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Robin Pröpper heeft zijn excuses aangeboden aan Alassane Pléa van PSV. De verdediger van FC Twente kwam afgelopen zondag in aanraking met de spits van de Eindhovenaren, die zich daarbij zwaar blesseerde aan zijn knie. Pléa komt dit jaar niet meer in actie.
22 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Onno Hoes stopt als voorzitter van de raad van commissarissen van MVV Maastricht. Hij gaat zich volledig richten op zijn nieuwe functie als waarnemend burgemeester van Tilburg.
23 uur geleden