Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeven verdachten na rellen NEC-Vitesse voor de rechter

Zeven verdachten na rellen NEC-Vitesse voor de rechter

ZUTPHEN (ANP) - Zeven verdachten die zijn opgepakt bij de rellen na de voetbalwedstrijd tussen NEC en Vitesse in oktober staan dinsdag voor de politierechter. Vijftig supporters kregen na afloop een stadionverbod en inmiddels zijn 22 personen opgepakt.

Het gaat om een snelrechtzitting; de rellen hadden plaats op 17 oktober. De supporters in de leeftijd van 19 tot en met 47 jaar worden verdacht van het plegen van openlijk geweld, het uiten van beledigingen en mishandeling. Politiemensen werden achtervolgd en aangevallen met onder meer broekriemen in de hand. Boomstronken en dranghekken werden richting politie en ME gegooid.

De zeven komen uit Nijmegen en uit omliggende plaatsen. Slechts één van hen zit nog vast. De advocaat die vier van hen bijstaat wilde geen commentaar geven. Eind november staan opnieuw verdachte relschoppers terecht in de rechtbank in Zutphen.

Het Openbaar Ministerie meldde eerder dat ze met deze zittingen een "krachtig signaal wil afgeven" tegen het plegen van openlijk geweld. Burgemeester van Nijmegen Hubert Bruls stelde dat de betrokken supporters een levenslang stadionverbod moeten krijgen.

Meer uit Binnenland

ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

39 minuten geleden
Natuurbrand in Kessel onder controle, aldus veiligheidsregio

KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.

42 minuten geleden
Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

3 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

4 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

5 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

5 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

5 uur geleden