Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeven op de tien volgen advies van NL-Alert op na ontvangst

Zeven op de tien volgen advies van NL-Alert op na ontvangst

DEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien Nederlanders volgen de adviezen van de overheid op als ze een NL-Alert op hun telefoon krijgen. Vier op de tien informeren anderen na ontvangst van zo'n noodmelding. Dit wijst onderzoek in opdracht van het ministerie van Justitie en Veiligheid uit. Het ministerie hoopt dat meer Nederlanders hun omgeving gaan inlichten bij een noodsituatie.

Een NL-Alert is een alarmmiddel dat waarschuwt en informeert wanneer iemand in de buurt van een dringende noodsituatie is. Aan het onderzoek naar het effect van de melding deden ruim 1500 Nederlanders ouder dan zestien jaar mee. 90 procent van de deelnemers dat een NL-Alert kreeg, las het bericht ook daadwerkelijk.

Van de mensen die het afgelopen jaar anderen op de hoogte brachten van de noodmelding, lichtte 59 procent hun partner in. Ongeveer een derde informeerde ouders en vrienden.

Diemer Kransen, directeur van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland, noemt anderen op de hoogte brengen belangrijk. "Als je bij het sluiten van de ramen ziet dat de buurvrouw net met haar hond gaat wandelen, kun je ervan uitgaan dat zij het NL-Alert niet heeft gelezen. Waarschuw haar dan." Om Nederlanders aan te zetten vaker hun omgeving te informeren na een noodmelding, lanceert het ministerie de campagne 'NL-Alert: Iédereen direct informatie bij een noodsituatie'. Deze leus borduurt voort op de slogan 'direct informatie bij een noodsituatie' die al langer wordt ingezet.

Meer uit Binnenland

Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

1 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

19 uur geleden
Politie krijgt extra bevoegdheden voor doorzoeken sociale media

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.

19 uur geleden
Afgelopen jaar 640 miljoen euro uitgekeerd in aardbevingsgebied

GRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.

20 uur geleden
Rechtspraak: verbod gezichtsbedekking bij protest te ingrijpend

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.

21 uur geleden
Veiligheidsregio onduidelijk over aantal slachtoffers Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.

21 uur geleden
Rijswijker (18) niet langer vast na dood 16-jarige in Den Hoorn

DEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.

22 uur geleden