Zeven op de tien volgen advies van NL-Alert op na ontvangst
DEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien Nederlanders volgen de adviezen van de overheid op als ze een NL-Alert op hun telefoon krijgen. Vier op de tien informeren anderen na ontvangst van zo'n noodmelding. Dit wijst onderzoek in opdracht van het ministerie van Justitie en Veiligheid uit. Het ministerie hoopt dat meer Nederlanders hun omgeving gaan inlichten bij een noodsituatie.
Een NL-Alert is een alarmmiddel dat waarschuwt en informeert wanneer iemand in de buurt van een dringende noodsituatie is. Aan het onderzoek naar het effect van de melding deden ruim 1500 Nederlanders ouder dan zestien jaar mee. 90 procent van de deelnemers dat een NL-Alert kreeg, las het bericht ook daadwerkelijk.
Van de mensen die het afgelopen jaar anderen op de hoogte brachten van de noodmelding, lichtte 59 procent hun partner in. Ongeveer een derde informeerde ouders en vrienden.
Diemer Kransen, directeur van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland, noemt anderen op de hoogte brengen belangrijk. "Als je bij het sluiten van de ramen ziet dat de buurvrouw net met haar hond gaat wandelen, kun je ervan uitgaan dat zij het NL-Alert niet heeft gelezen. Waarschuw haar dan." Om Nederlanders aan te zetten vaker hun omgeving te informeren na een noodmelding, lanceert het ministerie de campagne 'NL-Alert: IƩdereen direct informatie bij een noodsituatie'. Deze leus borduurt voort op de slogan 'direct informatie bij een noodsituatie' die al langer wordt ingezet.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
3 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.
4 uur geleden