Zeven op de tien volgen advies van NL-Alert op na ontvangst
DEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien Nederlanders volgen de adviezen van de overheid op als ze een NL-Alert op hun telefoon krijgen. Vier op de tien informeren anderen na ontvangst van zo'n noodmelding. Dit wijst onderzoek in opdracht van het ministerie van Justitie en Veiligheid uit. Het ministerie hoopt dat meer Nederlanders hun omgeving gaan inlichten bij een noodsituatie.
Een NL-Alert is een alarmmiddel dat waarschuwt en informeert wanneer iemand in de buurt van een dringende noodsituatie is. Aan het onderzoek naar het effect van de melding deden ruim 1500 Nederlanders ouder dan zestien jaar mee. 90 procent van de deelnemers dat een NL-Alert kreeg, las het bericht ook daadwerkelijk.
Van de mensen die het afgelopen jaar anderen op de hoogte brachten van de noodmelding, lichtte 59 procent hun partner in. Ongeveer een derde informeerde ouders en vrienden.
Diemer Kransen, directeur van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland, noemt anderen op de hoogte brengen belangrijk. "Als je bij het sluiten van de ramen ziet dat de buurvrouw net met haar hond gaat wandelen, kun je ervan uitgaan dat zij het NL-Alert niet heeft gelezen. Waarschuw haar dan." Om Nederlanders aan te zetten vaker hun omgeving te informeren na een noodmelding, lanceert het ministerie de campagne 'NL-Alert: Iédereen direct informatie bij een noodsituatie'. Deze leus borduurt voort op de slogan 'direct informatie bij een noodsituatie' die al langer wordt ingezet.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ruim een op de tien jongeren wordt minstens een keer verdacht van een misdrijf. Dat staat in een donderdag gepubliceerd onderzoek in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC). De kosten van criminaliteit per groep adolescenten die in hetzelfde jaar van de basisschool kwamen, worden geschat op bijna 2,6 miljard euro.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof is donderdagavond in aanvaring gekomen met de Tweede Kamer over extra geld voor Oekraïne. Een meerderheid wil volgend jaar 2 miljard euro extra steun aan de regering in Kyiv geven, maar Schoof wil daar pas bij de voorjaarsnota over praten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof heeft de Sierra Leoonse president Julius Maada Bio eerder deze week gevraagd om de uitlevering van Jos Leijdekkers, ook wel Bolle Jos. Dat bevestigt een woordvoerder van de demissionaire premier na berichtgeving door het AD.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie treft geen maatregelen tegen medewerkers die betrokken waren bij het mortierongeval in Mali, waarbij in 2006 twee militairen om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte. Defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) vindt het niet passend om "rechtspositionele maatregelen" te nemen. Want, zo redeneert hij in een Kamerbrief, veel van de onderliggende problemen zijn veroorzaakt door de manier waarop zijn ministerie is georganiseerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt. Dat staat in een voorstel dat de demissionaire bewindsvrouw vrijdag voorlegt in de ministerraad.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits van donderdag is volgens de ANWB de drukste spits van het jaar. Op het hoogtepunt, rond 17.30 uur, stond 1218 kilometer file. Het is vooral druk op de A27 tussen Utrecht en Breda en op de wegen rond Rotterdam.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De NAM moet honderden miljoenen bijdragen aan de schadeafhandeling en versterkingsoperatie in Groningen. Dat heeft de rechter beslist in een tussenuitspraak, in de rechtszaak die het gaswinningsbedrijf begon om de heffingen aan te vechten. Energieminister Sophie Hermans (VVD) en staatssecretaris Eddie van Marum (Groningen, BBB) hebben de vonnissen in de rechtszaken hierover donderdag naar de Tweede Kamer verstuurd.
4 uur geleden