Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zestig jaar vrijwilliger: ‘Rode Kruis zit in je bloed’

Zestig jaar vrijwilliger: ‘Rode Kruis zit in je bloed’

POORTVLIET - De Rode Kruis-afdeling Tholen-Reimerswaal heeft haar jubilarissen in het zonnetje gezet. Twee vrijwilligers zetten zich al maar liefst zestig jaar in voor de vereniging: Adrie Mangold en Lou Geuze. Zij kregen voor hun trouwe dienst een onderscheiding van het Rode Kruis.DOOR JESSICA ROVERSAdrie Mangold en Lou Geuze zijn geen actief lid meer van de Rode Kruis-afdeling, maar nog wel betrokken bij de organisatie. De Zierikzeese Adrie Mangold heeft zich jarenlang verdienstelijk gemaakt als EHBO-opleider. Lou Geuze uit Poortvliet heeft zich bij tal van wielerkoersen, voetbalwedstrijden, wandeltochten en andere evenementen ingezet.HumorMangold kwam destijds op 16-jarige leeftijd via haar vader als vrijwilliger bij het Rode Kruis terecht.“Of je ging mee of je wilde er niets mee te maken hebben”, vertelt zij.“Ik ging zo gauw het mocht. Ik behaalde mijn EHBO-diploma en heb me gaandeweg steeds verder gespecialiseerd in de hulpverlening. Ik heb de opleiding tot EHBO-instructeur gevolgd, zodat ik andere mensen kon leren anderen te helpen.” Ze heeft ontzettend veel mooie herinneringen aan haar tijd bij het Rode Kruis.“Ik heb zoveel gedaan, er zijn zoveel dingen gebeurd. Niet hele spectaculaire dingen, maar het jezelf nuttig kunnen maken op deze manier, vond ik fijn. Ik heb heel lang les gegeven en was er goed in ook. Ik probeerde altijd humor en spelelementen in mijn lessen te brengen. Ik kwam met veel vrijwilligers in aanraking en ik vond het mooi om hen te motiveren door te leren in de hulpverlening.”

Warme herinneringen
Aan de groep Tholen-Sint Philipsland heeft Mangold warme herinneringen.
“Daar werd ik zo goed opgevangen. Nog steeds voel ik die waardering voor mijn inzet van toen. Ik word nog steeds gevraagd voor jaarvergaderingen. En als er iets te vieren is, komen ze me halen. Voor de vriendschappen die ik daar heb opgedaan, ben ik heel dankbaar. Het Rode Kruis zit in mijn bloed en als ik de Rode Kruis-vlag zie, gaat mijn hart sneller kloppen.”

Herinneringen

Ook Lou Geuze is nog altijd betrokken bij de hulpverleningsorganisatie.
“Ik volg nog EHBO-lessen, maar gezien mijn leeftijd is mijn aanwezigheid bij evenementen niet meer zo wenselijk. Daarin moet je realistisch zijn. Ik heb hele mooie herinneringen aan het Rode Kruis. Ik ben nog steeds welkom, en mijn vrouw ook. Ik vind het leuk dat ik geridderd ben. Ik zie dat toch als een stuk waardering voor mijn inzet.”

Diploma's
Van jongs af aan is Geuze een echte verenigingsman.
“Ik heb veertig jaar bij de watersportvereniging Sint-Annaland gezeten. Toen ik zestien was, heb ik mijn EHBO-diploma gehaald. Ik wilde mensen kunnen helpen. In het leger heb ik bij de geneeskundige troepen gezeten. Op de een of andere manier heeft het mij altijd aangesproken. Bij het Rode Kruis heb ik alle diploma's gehaald die er te halen waren. Er is de afgelopen jaren veel veranderd.
De organisatie is heel anders geworden. Ook zijn er veel ontwikkelingen geweest op het gebied van hartreanimatie. Er zijn allemaal verschillende handelingen bijgekomen en de AED's zijn gekomen. Dat zijn zeker weten goede ontwikkelingen. Ik heb veel mensen mogen helpen, maar heb in al die jaren nog nooit een reanimatie hoeven doen gelukkig.”[n]

'Rode Kruis-vlag doet mijn hart sneller kloppen'

Meer uit Tholen

Kermis strijkt vier dagen lang neer in Sint-Annaland: Dit zijn de openingstijden

SINT-ANNALAND - De kermis in Sint-Maartensdijk is nog maar net afgelopen of de volgende dient zich alweer aan. Van woensdag 5 tot en met zaterdag 8 augustus staat het Havenplein in Sint-Annaland vier dagen lang in het teken van een gezellige mix van attracties, spelletjes en lekkernijen.

4 uur geleden
Opluchting voor recreanten: Naaktstrand Oesterdam blijft deze zomer toch wel open

THOLEN - Goed nieuws voor bezoekers van het naaktstrandje aan de Oesterdam: de populaire ligweide blijft deze zomervakantie gewoon open. Eerder leek het erop dat het strandje wekenlang afgesloten zou zijn vanwege de bouw van een pilothal op de Bergse Diepsluis, maar dat blijkt nu toch niet nodig.

10 uur geleden
Augustus begint tropisch: Dit is de weersverwachting voor de rest van de maand

THOLEN - Na een droge juli lijkt ook augustus op Tholen warm en droog te verlopen. Volgens meteoroloog Sarah van Gorp van Weeronline blijft de kans op langdurige regen voorlopig klein, waardoor de droogte verder toeneemt. Pas later in de maand lijkt de kans op buien voorzichtig groter te worden.

12 uur geleden
Zien: Gezellige drukte tijdens kermis en braderie Sint-Maartensdijk [FOTOALBUM]

SINT-MAARTENSDIJK - De kermis en braderie in Sint-Maartensdijk hebben afgelopen week weer veel bezoekers naar het dorp getrokken. Op de Haven draaiden vier dagen lang de attracties, terwijl zaterdag ook de jaarlijkse braderie rondom de Markt voor volop drukte zorgde.

1 dag geleden
Recreanten blussen brand aan Oesterdam nog vóór aankomst brandweer

THOLEN - Recreanten hebben zondagavond voorkomen dat een brand in een bosschage aan de Oesterdam zich verder kon uitbreiden. Nadat zij rookontwikkeling hadden opgemerkt, ondernamen zij een eerste bluspoging en schakelden de brandweer in.

1 dag geleden
Inschrijvingen geopend voor 36ste editie Roparun

THOLEN - Inschrijven voor de 36ste editie van de Roparun is sinds 1 augustus weer mogelijk. De estafetteloop vindt plaats van 15 tot en met 17 mei 2027 en brengt opnieuw honderden teams uit Nederland, België en Frankrijk samen om geld op te halen voor de zorg voor mensen met kanker.

1 dag geleden
Duo op vlot komt in de problemen op de Oosterschelde

SINT-ANNALAND- Twee personen zijn vrijdagavond op de Oosterschelde in de problemen gekomen. Zij konden met het vlot waarop zij zaten niet meer zelfstandig de oever bereiken. De brandweer van Stavenisse kwam met reddingsboot Scaldis ter plaatse om het duo veilig naar de kant te brengen.

2 dagen geleden