Zes gevluchte vrouwen vertellen hun verhaal in expositie
THOLEN - De gemeente Tholen organiseert een expositie van het traject ‘Yalla, vrouwen doen mee’. Met handgemaakte creaties en onder het genot van hapjes uit hun land vertellen zes vrouwen met een vluchtgeschiedenis hun verhaal.
Op woensdag 1 februari organiseert de Gemeente Tholen van 14.00 tot 16.00 uur een expositie van het traject ‘Yalla, vrouwen doen mee’ in de Albert Heijn, Terreplein 4 in Tholen. Met handgemaakte creaties en onder het genot van hapjes uit hun land vertellen zes vrouwen met een vluchtgeschiedenis hun verhaal.
Het traject ‘Yalla, vrouwen doen mee’ helpt gevluchte vrouwen bij het integreren in de Nederlandse cultuur. Als onderdeel hiervan hebben de vrouwen een aantal weken op creatieve wijze met het thema ‘wie was ik, wie ben ik en wie wil ik worden’ gewerkt in het atelier van Mieke van Alphen uit Poortvliet. Met de expositie ronden zij dit onderdeel van het traject af.
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE/SINT-ANNALAND - Naast Tholen brengt Sinterklaas zaterdag ook een bezoek aan andere plaatsen. Zo arriveert hij net als voorgaande jaren met de pakjesboot in de haven van Sint-Annaland. Na zijn aankomst maakt hij nog een rondgang door het dorp, waarna het feest bij De Wellevaete verdergaat. Ook in Scherpenisse is er reden voor feest, want daar komt de Sint aan op de Hoge Markt.
11 uur geledenTHOLEN - Leden van de Thoolse ChristenUnie hebben unaniem ingestemd met de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. Fractievoorzitter Jaap Hage en wethouder Corniel van Leeuwen voeren het team opnieuw aan. Tegelijkertijd is er ook een nieuw bestuur gekozen.
14 uur geledenTHOLEN - Aan de Oudelandsedijk in Tholen is afgelopen nacht een auto volledig in vlammen opgegaan. Het voertuig stond geparkeerd vlakbij een schuur, maar dankzij de snelle inzet van de brandweer kon worden voorkomen dat het vuur oversloeg. Over de oorzaak van de brand is niets bekendgemaakt.
18 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Bewoners maken zich zorgen over de veiligheid bij het vernieuwde speeltuintje aan de Deensestraat in Sint Philipsland. Jonge kinderen zouden regelmatig naast het terrein in de berm van de rijksweg spelen, waar auto's met zestig kilometer per uur voorbijrazen. Soms proberen ze zelfs de weg over te steken. Dat zou regelmatig tot onveilige situaties leiden.
19 uur geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - Afgelopen nacht was het noorderlicht goed te zien in Nederland. Op verschillende plekken werd het natuurfenomeen gespot. Op foto's die op sociale media worden gedeeld, zijn groene en rode kleuren in de lucht te zien. Ook vanavond en komende nacht is het noorderlicht mogelijk zichtbaar.
1 dag geledenKRUININGEN/SINT-ANNALAND - Een 42-jarige man uit Sint-Annaland is veroordeeld tot drie jaar cel voor het verkrachten van de minderjarige oppas van zijn kinderen. Het meisje was tussen 2018 en 2020 slachtoffer van het seksueel misbruik. Volgens het gerechtshof in Den Bosch was er geen sprake van een liefdesrelatie, maar van dwang en misbruik van vertrouwen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Op zaterdag 1 november vond weer een middag/avond van de Senioren Vereniging Vosmeer (SVV) plaats. Tijdens deze dag werden leden in het zonnetje gezet met een kleinigheidje, als blijk van waardering voor hun jarenlange trouw aan de vereniging. Het viel op dat jongere senioren het prettig vonden om samen te zijn met familie en andere senioren.
1 dag geleden