Zenderbaas Stenders steunt overname Radio Veronica
HILVERSUM (ANP) - Zenderbaas Rob Stenders van Radio Veronica steunt de verkoop van zijn zender aan Mediahuis. Hij begrijpt dat hierdoor de kans op een FM-frequentie voor het station wordt vergroot. "Alle manieren om Veronica zoveel mogelijk kans te geven op een FM-frequentie zijn voor mij legitiem", laat Stenders desgevraagd weten. "Dit zou wel eens de beste manier kunnen zijn."
Maandag werd bekend dat Radio Veronica is verkocht aan Mediahuis. Talpa Network, het moederbedrijf van Radio Veronica, Radio 10, Radio 538 en Sky Radio, liet weten dat die beslissing te maken heeft met de aanstaande veiling van de FM-frequenties. Aanbieders van commerciƫle radio mogen maximaal nog maar drie frequenties hebben, wat betekent dat Talpa in ieder geval een van de huidige vier vergunningen zal kwijtraken.
Stenders heeft sinds 2020 samen met Caroline Brouwer, indertijd ook zijn collega bij NPO Radio 2, de leiding over Radio Veronica. Zijn toekomst is nu onzeker. Volgens Talpa ligt het "zeker in de lijn der verwachtingen" dat Stenders kan blijven. "De komende periode wordt de overeenkomst gefinaliseerd. Tot die tijd blijft Radio Veronica onder de vlag van Talpa Network en zijn er nog geen concrete veranderingen."
Ook voor het andere personeel van de radiozender is er onzekerheid. Talpa liet eerder al weten de gevolgen van de verkoop voor het personeel te onderzoeken en een adviesaanvraag te gaan doen bij de ondernemingsraad.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
7 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.
10 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
22 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden