Zelfs uitnodiging voor Oranje maakt week niet goed voor Pasveer
ALKMAAR (ANP) - Ondanks zijn eerste uitverkiezing voor het Nederlands elftal sprak doelman Remko Pasveer na de nederlaag van Ajax bij AZ (2-1) over een rottige week. "Mijn focus lag afgelopen week volledig op Ajax", zei hij. "We hebben verloren van Liverpool en AZ. Dan kan ik alleen maar balen."
Pasveer keepte net als tegen Liverpool een uitstekende wedstrijd in Alkmaar. Louis van Gaal en zijn keeperstrainer Frans Hoek zijn kennelijk ook tevreden over de 38-jarige doelman. De bondscoach maakte vrijdag bekend dat Pasveer debuteert in de selectie van Oranje. De ervaren keeper is opgenomen in het keurkorps voor de laatste interlands met Polen en België in de groepsfase van de Nations League.
Pasveer, Jasper Cillessen, Mark Flekken en Andries Noppert krijgen met het WK in Qatar in aantocht voorlopig de voorkeur boven bijvoorbeeld Justin Bijlow van Feyenoord. De eerste doelman van Ajax zal maandag best met een goed gevoel naar het trainingskamp van Oranje in Zeist rijden. Maar zondag was hij vooral nog bezig met de nederlaag tegen AZ.
Naar goed voorbeeld van Liverpool zette AZ de defensie van Ajax zo onder druk dat de verdedigers de bal maar terug bleven spelen naar Pasveer. De routinier kwam tegen Liverpool maar liefst 74 keer in balbezit. Tegen AZ verzond hij 71 passes. Geen doelman kwam de afgelopen twaalf jaar vaker in balbezit in de Eredivisie.
"Ik had de meeste balcontacten in de eerste helft", wist Pasveer na de nederlaag tegen AZ. "Maar dat is natuurlijk niet wat we willen. Ik denk dat wij veel beter kunnen en ook veel beter hebben laten zien. We moeten er echt aandacht aan besteden om het beter te doen. Het was ook nu niet goed."
Volgens Pasveer heeft Ajax tegen Liverpool en AZ veel te weinig lef getoond. "We moeten laten zien dat we de bal willen hebben", zei hij. "Dan kom je er voetballend onderuit en komen we in onze kracht. Dat beheersen we het best, maar dan moeten we het wel doen. We hebben dat nu twee keer nagelaten."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
24 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
42 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
2 uur geleden