Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelfs uitnodiging voor Oranje maakt week niet goed voor Pasveer

Zelfs uitnodiging voor Oranje maakt week niet goed voor Pasveer

ALKMAAR (ANP) - Ondanks zijn eerste uitverkiezing voor het Nederlands elftal sprak doelman Remko Pasveer na de nederlaag van Ajax bij AZ (2-1) over een rottige week. "Mijn focus lag afgelopen week volledig op Ajax", zei hij. "We hebben verloren van Liverpool en AZ. Dan kan ik alleen maar balen."

Pasveer keepte net als tegen Liverpool een uitstekende wedstrijd in Alkmaar. Louis van Gaal en zijn keeperstrainer Frans Hoek zijn kennelijk ook tevreden over de 38-jarige doelman. De bondscoach maakte vrijdag bekend dat Pasveer debuteert in de selectie van Oranje. De ervaren keeper is opgenomen in het keurkorps voor de laatste interlands met Polen en België in de groepsfase van de Nations League.

Pasveer, Jasper Cillessen, Mark Flekken en Andries Noppert krijgen met het WK in Qatar in aantocht voorlopig de voorkeur boven bijvoorbeeld Justin Bijlow van Feyenoord. De eerste doelman van Ajax zal maandag best met een goed gevoel naar het trainingskamp van Oranje in Zeist rijden. Maar zondag was hij vooral nog bezig met de nederlaag tegen AZ.

Naar goed voorbeeld van Liverpool zette AZ de defensie van Ajax zo onder druk dat de verdedigers de bal maar terug bleven spelen naar Pasveer. De routinier kwam tegen Liverpool maar liefst 74 keer in balbezit. Tegen AZ verzond hij 71 passes. Geen doelman kwam de afgelopen twaalf jaar vaker in balbezit in de Eredivisie.

"Ik had de meeste balcontacten in de eerste helft", wist Pasveer na de nederlaag tegen AZ. "Maar dat is natuurlijk niet wat we willen. Ik denk dat wij veel beter kunnen en ook veel beter hebben laten zien. We moeten er echt aandacht aan besteden om het beter te doen. Het was ook nu niet goed."

Volgens Pasveer heeft Ajax tegen Liverpool en AZ veel te weinig lef getoond. "We moeten laten zien dat we de bal willen hebben", zei hij. "Dan kom je er voetballend onderuit en komen we in onze kracht. Dat beheersen we het best, maar dan moeten we het wel doen. We hebben dat nu twee keer nagelaten."

Meer uit Voetbal

AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

9 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

10 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

11 uur geleden
Ajax vervangt hoofdtrainer Grim door García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

12 uur geleden
Feyenoord komt bij NAC Breda niet verder dan gelijkspel (3-3)

BREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.

13 uur geleden
FC Twente klimt door winst bij Go Ahead Eagles naar derde plaats

DEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.

15 uur geleden
Sparta Rotterdam en PEC Zwolle weten weer niet te winnen: 1-1

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.

17 uur geleden