Zelfs uitnodiging voor Oranje maakt week niet goed voor Pasveer
ALKMAAR (ANP) - Ondanks zijn eerste uitverkiezing voor het Nederlands elftal sprak doelman Remko Pasveer na de nederlaag van Ajax bij AZ (2-1) over een rottige week. "Mijn focus lag afgelopen week volledig op Ajax", zei hij. "We hebben verloren van Liverpool en AZ. Dan kan ik alleen maar balen."
Pasveer keepte net als tegen Liverpool een uitstekende wedstrijd in Alkmaar. Louis van Gaal en zijn keeperstrainer Frans Hoek zijn kennelijk ook tevreden over de 38-jarige doelman. De bondscoach maakte vrijdag bekend dat Pasveer debuteert in de selectie van Oranje. De ervaren keeper is opgenomen in het keurkorps voor de laatste interlands met Polen en België in de groepsfase van de Nations League.
Pasveer, Jasper Cillessen, Mark Flekken en Andries Noppert krijgen met het WK in Qatar in aantocht voorlopig de voorkeur boven bijvoorbeeld Justin Bijlow van Feyenoord. De eerste doelman van Ajax zal maandag best met een goed gevoel naar het trainingskamp van Oranje in Zeist rijden. Maar zondag was hij vooral nog bezig met de nederlaag tegen AZ.
Naar goed voorbeeld van Liverpool zette AZ de defensie van Ajax zo onder druk dat de verdedigers de bal maar terug bleven spelen naar Pasveer. De routinier kwam tegen Liverpool maar liefst 74 keer in balbezit. Tegen AZ verzond hij 71 passes. Geen doelman kwam de afgelopen twaalf jaar vaker in balbezit in de Eredivisie.
"Ik had de meeste balcontacten in de eerste helft", wist Pasveer na de nederlaag tegen AZ. "Maar dat is natuurlijk niet wat we willen. Ik denk dat wij veel beter kunnen en ook veel beter hebben laten zien. We moeten er echt aandacht aan besteden om het beter te doen. Het was ook nu niet goed."
Volgens Pasveer heeft Ajax tegen Liverpool en AZ veel te weinig lef getoond. "We moeten laten zien dat we de bal willen hebben", zei hij. "Dan kom je er voetballend onderuit en komen we in onze kracht. Dat beheersen we het best, maar dan moeten we het wel doen. We hebben dat nu twee keer nagelaten."
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
5 uur geleden