Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelfs uitnodiging voor Oranje maakt week niet goed voor Pasveer

Zelfs uitnodiging voor Oranje maakt week niet goed voor Pasveer

ALKMAAR (ANP) - Ondanks zijn eerste uitverkiezing voor het Nederlands elftal sprak doelman Remko Pasveer na de nederlaag van Ajax bij AZ (2-1) over een rottige week. "Mijn focus lag afgelopen week volledig op Ajax", zei hij. "We hebben verloren van Liverpool en AZ. Dan kan ik alleen maar balen."

Pasveer keepte net als tegen Liverpool een uitstekende wedstrijd in Alkmaar. Louis van Gaal en zijn keeperstrainer Frans Hoek zijn kennelijk ook tevreden over de 38-jarige doelman. De bondscoach maakte vrijdag bekend dat Pasveer debuteert in de selectie van Oranje. De ervaren keeper is opgenomen in het keurkorps voor de laatste interlands met Polen en België in de groepsfase van de Nations League.

Pasveer, Jasper Cillessen, Mark Flekken en Andries Noppert krijgen met het WK in Qatar in aantocht voorlopig de voorkeur boven bijvoorbeeld Justin Bijlow van Feyenoord. De eerste doelman van Ajax zal maandag best met een goed gevoel naar het trainingskamp van Oranje in Zeist rijden. Maar zondag was hij vooral nog bezig met de nederlaag tegen AZ.

Naar goed voorbeeld van Liverpool zette AZ de defensie van Ajax zo onder druk dat de verdedigers de bal maar terug bleven spelen naar Pasveer. De routinier kwam tegen Liverpool maar liefst 74 keer in balbezit. Tegen AZ verzond hij 71 passes. Geen doelman kwam de afgelopen twaalf jaar vaker in balbezit in de Eredivisie.

"Ik had de meeste balcontacten in de eerste helft", wist Pasveer na de nederlaag tegen AZ. "Maar dat is natuurlijk niet wat we willen. Ik denk dat wij veel beter kunnen en ook veel beter hebben laten zien. We moeten er echt aandacht aan besteden om het beter te doen. Het was ook nu niet goed."

Volgens Pasveer heeft Ajax tegen Liverpool en AZ veel te weinig lef getoond. "We moeten laten zien dat we de bal willen hebben", zei hij. "Dan kom je er voetballend onderuit en komen we in onze kracht. Dat beheersen we het best, maar dan moeten we het wel doen. We hebben dat nu twee keer nagelaten."

Meer uit Voetbal

AZ met winst op FC Noah naar achtste finale van Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).

19 minuten geleden
Geblesseerde Brobbey mist komende duels van Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.

1 uur geleden
AZ begint met Mijnans en Smit tegen FC Noah

ALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.

3 uur geleden
Aanvalster Miedema blijft nog een seizoen bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.

4 uur geleden
Celstraf geëist tegen fan van Oviedo voor racisme tegen Mbappé

OVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.

4 uur geleden
Belgische middenvelder Fernandez (18) verlengt contract met PSV

EINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.

5 uur geleden
KNVB gaat kennis delen met voetbalbond van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.

5 uur geleden