Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelfs uitnodiging voor Oranje maakt week niet goed voor Pasveer

Zelfs uitnodiging voor Oranje maakt week niet goed voor Pasveer

ALKMAAR (ANP) - Ondanks zijn eerste uitverkiezing voor het Nederlands elftal sprak doelman Remko Pasveer na de nederlaag van Ajax bij AZ (2-1) over een rottige week. "Mijn focus lag afgelopen week volledig op Ajax", zei hij. "We hebben verloren van Liverpool en AZ. Dan kan ik alleen maar balen."

Pasveer keepte net als tegen Liverpool een uitstekende wedstrijd in Alkmaar. Louis van Gaal en zijn keeperstrainer Frans Hoek zijn kennelijk ook tevreden over de 38-jarige doelman. De bondscoach maakte vrijdag bekend dat Pasveer debuteert in de selectie van Oranje. De ervaren keeper is opgenomen in het keurkorps voor de laatste interlands met Polen en België in de groepsfase van de Nations League.

Pasveer, Jasper Cillessen, Mark Flekken en Andries Noppert krijgen met het WK in Qatar in aantocht voorlopig de voorkeur boven bijvoorbeeld Justin Bijlow van Feyenoord. De eerste doelman van Ajax zal maandag best met een goed gevoel naar het trainingskamp van Oranje in Zeist rijden. Maar zondag was hij vooral nog bezig met de nederlaag tegen AZ.

Naar goed voorbeeld van Liverpool zette AZ de defensie van Ajax zo onder druk dat de verdedigers de bal maar terug bleven spelen naar Pasveer. De routinier kwam tegen Liverpool maar liefst 74 keer in balbezit. Tegen AZ verzond hij 71 passes. Geen doelman kwam de afgelopen twaalf jaar vaker in balbezit in de Eredivisie.

"Ik had de meeste balcontacten in de eerste helft", wist Pasveer na de nederlaag tegen AZ. "Maar dat is natuurlijk niet wat we willen. Ik denk dat wij veel beter kunnen en ook veel beter hebben laten zien. We moeten er echt aandacht aan besteden om het beter te doen. Het was ook nu niet goed."

Volgens Pasveer heeft Ajax tegen Liverpool en AZ veel te weinig lef getoond. "We moeten laten zien dat we de bal willen hebben", zei hij. "Dan kom je er voetballend onderuit en komen we in onze kracht. Dat beheersen we het best, maar dan moeten we het wel doen. We hebben dat nu twee keer nagelaten."

Meer uit Voetbal

Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

41 minuten geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

2 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

8 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

10 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

11 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

13 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

14 uur geleden