Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

 Zelensky wil echte vrede, geen pauze in Russische aanvallen

Zelensky wil echte vrede, geen pauze in Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gezegd dat hij een echte vrede wil, niet enkel een pauze in Russische aanvallen. Hij vindt dat daarvoor veiligheidsgaranties nodig zijn van zowel Europese landen als van de VS.

Hij sprak nadat president Donald Trump en zijn ambtgenoot uit Rusland, Vladimir Poetin, elkaar vrijdag bijna drie uur spraken in Alaska. Trump heeft Zelensky uitgenodigd daar maandag in het Witte Huis over te komen praten. Zelensky gaat dat doen.

Zelensky vond eerder, met steun van Europese leiders, dat er een staakt-het-vuren nodig was voordat er onderhandelingen konden plaatsvinden om de oorlog te beëindigen. Poetin wil alleen overleggen over een definitief vredesakkoord, waardoor de gevechten ondertussen kunnen worden voortgezet.

Trump was voor Alaska ook uit op een staakt-het-vuren, maar wijzigde zijn visie eveneens na het onderhoud met Poetin. Hij liet zijn eis voor een wapenstilstand vallen, in een ommezwaai die hem op één lijn brengt met Poetin en verdeeldheid zaait met Europese bondgenoten, aldus The Washington Post.

Meer uit Buitenland

NYT: Netanyahu wilde nog voor verkiezingen Iran aanvallen

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelde voor om nog voor verkiezingsdag aanvallen op Iran uit te voeren. Drie hooggeplaatste Israëlische defensiefunctionarissen melden dat aan The New York Times. Volgens de bronnen stuitte Netanyahu op weerstand van de Israëlische legerchef Eyal Zamir, waardoor de aanval er niet kwam.

51 minuten geleden
Franse demonstraties tegen racisme na schietpartij bij Parijs

PARIJS/MARSEILLE/LYON (ANP) - In meerdere Franse steden zijn mensen maandagavond de straat opgegaan om te demonstreren tegen racisme na een schietpartij in twee voorsteden van Parijs vrijdag. Daarbij viel een dode en raakten vijf mensen gewond. President Emmanuel Macron sprak van een racistische terreurdaad.

56 minuten geleden
Saudi-Arabië onderschept drones en raketten

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië zegt in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen van de Houthi-rebellen in Jemen te hebben afgeslagen. Er zouden drie ballistische raketten en vier drones zijn onderschept die onderweg waren naar gebieden in respectievelijk het oosten en zuiden van Saudi-Arabië.

1 uur geleden
Aanvallen op Kyiv bij ingaan bestand rond Olesjky

KYIV (ANP/RTR) - Rond de Oekraïense stad Olesjky is in de nacht van maandag op dinsdag om 02.00 uur (Nederlandse tijd) een humanitair bestand ingegaan. In de Oekraïense hoofdstad Kyiv klonken rond dat tijdstip juist explosies na een eerdere dodelijke aanval, aldus verslaggevers van Reuters. De aanvallen richtten op meerdere plekken schade aan.

1 uur geleden
Jay-Z treedt op tijdens halftimeshow Super Bowl

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Jay-Z zal optreden tijdens de volgende halftimeshow in de Super Bowl. In februari volgend jaar staat de rapper op het podium van het SoFi Stadium in Los Angeles voor de pauzeshow van de finale van het American footballseizoen.

1 uur geleden
Voormalig FBI-directeur Comey voor derde keer aangeklaagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.

4 uur geleden
Flávio Bolsonaro zegt dat hij het land niet mag verlaten

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.

8 uur geleden