Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opnieuw meer miljonairs in Nederland

Opnieuw meer miljonairs in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt opnieuw meer huishoudens met een vermogen van 1 miljoen euro of meer. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Op 1 januari 2025 telde Nederland ruim 574.000 miljonairshuishoudens, ruim 81.000 meer dan een jaar eerder. Dat is een stijging van ruim 23 procent.

Het aantal miljonairs in Nederland neemt al jarenlang toe. In de loop van 2024 zijn er volgens het statistiekbureau vooral meer miljonairs bijgekomen doordat de huizenprijzen zijn gestegen. Begin 2025 bezat 6,6 procent van de Nederlandse huishoudens meer dan 1 miljoen euro. Vooral in de Gooische gemeenten Bloemendaal en Laren zijn naar verhouding veel miljonairshuishoudens. Bijna twee op de vijf is miljonair in deze gemeenten.

Volgens het CBS heeft tweederde van de miljonairs een vermogen van 1 miljoen tot 2 miljoen euro. Een kwart van de miljonairs bezit 2 miljoen tot 5 miljoen euro. Een klein deel, 3 procent, heeft een vermogen van 10 miljoen euro of meer.

Aandelen

Zakentijdschrift Quote kwam dinsdag ook met een nieuwe editie van de Quote 500. Dat is de jaarlijkse lijst met de vijfhonderd rijkste Nederlanders. Quote schat daarin dat het aantal miljardairs, oftewel het aantal Nederlanders met een vermogen van minstens 1000 miljoen euro, uitkomt op 56. Een jaar geleden schatte Quote nog dat er 52 Nederlandse miljardairs waren.

Het grootste deel van de bezittingen van miljonairs bestaat uit zogenoemd aanmerkelijk belang, dat wil zeggen dat zij minstens 5 procent van de aandelen van een bedrijf bezitten. Het aanmerkelijk belang is goed voor ruim een derde van het vermogen van miljonairs. De waarde van een eigen woning is in totaal 29 procent van het vermogen van Nederlandse miljonairs. Voor niet-miljonairs bestaat het grootste deel van het vermogen, in totaal bijna 80 procent, uit de waarde van de eigen woning.

Meer uit Financieel

Hoekstra komt met plan om klimaatschade beter te verzekeren

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) presenteert dinsdag in Brussel een plan om klimaatschade beter te verzekeren via Europese wetgeving. Dat zegt Hoekstra in het AD. Hij spreekt van een "historisch pakket". Het is voor het eerst dat er een plan ligt voor Europese wetgeving op dit gebied, aldus de Eurocommissaris tegen de krant.

1 uur geleden
Cryptomiljardair Van der Velde neemt koppositie Quote 500 over

AMSTERDAM (ANP) - Cryptomiljardair Jean-Louis van der Velde onttroont Charlene de Carvalho-Heineken als rijkste Nederlander. In de dinsdag verschenen nieuwe editie van rijkenlijst Quote 500 wordt het vermogen van de 62-jarige geschat op 26 miljard euro. Daarmee is hij twee keer zo rijk als de Heineken-erfgename, die jarenlang de eerste plaats innam.

1 uur geleden
Centraal Beheer: honderdduizenden schadeclaims door extreem weer

APELDOORN (ANP) - Extreem weer heeft de afgelopen tien jaar gezorgd voor honderdduizenden gevallen van schade aan woningen die zijn verzekerd bij Centraal Beheer. In ongeveer zes op de tien gevallen heeft de verzekeraar de schade vergoed.

7 uur geleden
Nederlands bitcoinbedrijf Bitonic gehackt

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic is gehackt, waarbij bitcoins van drie klanten zijn gestolen. Volgens het bedrijf gaat het om "een klein bedrag" en zijn de klanten inmiddels volledig gecompenseerd. Bij andere accounts zijn de inloggegevens gewijzigd.

9 uur geleden
Beursgang Anthropic wakkert optimisme op Wall Street aan

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag hoger gesloten, aangevoerd door chipbedrijven. De aanvraag voor een beursgang van AI-bedrijf Anthropic wakkerde het enthousiasme onder beleggers voor investeringen in kunstmatige intelligentie opnieuw aan. Beleggers hopen dat de beursgang de kwakkelende technologiesector een nieuwe impuls geeft.

10 uur geleden
Nexperia ziet omzet verder groeien na breuk met Chinese tak

NIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse chipfabrikant Nexperia, die vorig jaar onderwerp was van een diplomatieke rel tussen Nederland en China, boekte in het derde kwartaal opnieuw omzetgroei. Het concern verwacht dat de groei de rest van het jaar verder aantrekt, gesteund door een aanhoudend sterke vraag en een uitbreiding van de productiecapaciteit.

11 uur geleden
Klachten over barsten in scherm opvouwbare iPhone Duo van Apple

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Over de iPhone Duo, een van de belangrijkste nieuwe producten van Apple in jaren, komen steeds meer klachten binnen van klanten bij wie het opvouwbare scherm al na enkele uren of dagen is gebarsten. Klanten met een beschadigd scherm melden dat ze een krakend geluid hoorden toen ze de telefoon openvouwden. Vervolgens ontstond er een grote barst langs de vouwnaad in het midden van het scherm. Sommige gebruikers kregen ook te maken met een witte vlek of een ander probleem met het scherm.

12 uur geleden