Zelensky wil bij bezoek aan VS Trump ontmoeten
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil bij een aankomend bezoek aan de Verenigde Staten de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump ontmoeten. Hij heeft daarnaast een afspraak met president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris.
De ontmoetingen met Harris en Biden staan gepland voor 26 september. Zelensky zou een "plan voor de overwinning" in de oorlog met Rusland willen presenteren. Het is mogelijk de laatste keer dat hij de Amerikaanse leiders treft voor de presidentsverkiezingen van november.
Het Witte Huis zegt dat de president en de vicepresident zullen benadrukken dat Oekraïne tot het einde van de oorlog kan rekenen op Amerikaanse steun. De kans bestaat echter dat de Oekraïense leider komend jaar te maken krijgt met een Amerikaanse president, Donald Trump, die zich daar kritischer over heeft uitgelaten.
In een verklaring van de Oekraïense regering staat dat Zelensky tijdens zijn reis ook van plan is "de 45ste president van de Verenigde Staten, Donald Trump" te ontmoeten. Het team van Trump heeft nog niet bevestigd dat inderdaad zo'n bezoek staat ingepland.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.
1 uur geledenBAGDAD/TEL AVIV/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Verschillende landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen die worden afgeweerd. In de Iraakse hoofdstad Bagdad is de Amerikaanse ambassade aangevallen met drones en raketten, meldt een bron aan persbureau AFP. Een journalist van het persbureau zag zwarte rook opstijgen van het complex.
2 uur geledenKABUL (ANP/AFP/DPA) - Afghaanse autoriteiten stellen dat er zeker 400 mensen zijn omgekomen na een luchtaanval op een ziekenhuis in hoofdstad Kabul. In een bericht op X meldt Taliban-woordvoerder Hamdullah Fitrat dat naast de honderden doden ook zeker 250 mensen gewond zijn geraakt bij de Pakistaanse luchtaanval. Pakistan ontkent een ziekenhuis te hebben getroffen.
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben in de nacht van maandag op dinsdag het luchtruim tijdelijk gesloten, meldt de lokale luchtvaartautoriteit. Het ministerie van Defensie van het land meldde eerder in de nacht dat de luchtafweer was ingeschakeld vanwege inkomende raketten en drones uit Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft in onderhandelingen met Cuba laten weten dat de president van het land, Miguel Díaz-Canel, op moet stappen. Dat melden vier bronnen met kennis van die gesprekken aan The New York Times.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt de oorlog tegen Iran een "historisch keerpunt". Volgens het Israëlische staatshoofd, dat in de praktijk een vooral ceremoniële rol heeft, moet het Westen "iedere poging om Hezbollah uit te roeien steunen", zegt hij in een interview met persbureau AFP. "Ze moeten begrijpen dat als je iets wilt bereiken, je soms een oorlog moet winnen."
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In de oorlog tegen Iran zijn circa 200 Amerikaanse militairen gewond geraakt. Dat meldt een woordvoerder van de Amerikaanse strijdmacht. Meer dan 180 van hen zouden inmiddels weer hersteld zijn, tien van hen zijn nog "ernstig gewond", aldus de zegsman.
6 uur geleden