Zelensky wil bij bezoek aan VS Trump ontmoeten
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil bij een aankomend bezoek aan de Verenigde Staten de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump ontmoeten. Hij heeft daarnaast een afspraak met president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris.
De ontmoetingen met Harris en Biden staan gepland voor 26 september. Zelensky zou een "plan voor de overwinning" in de oorlog met Rusland willen presenteren. Het is mogelijk de laatste keer dat hij de Amerikaanse leiders treft voor de presidentsverkiezingen van november.
Het Witte Huis zegt dat de president en de vicepresident zullen benadrukken dat Oekraïne tot het einde van de oorlog kan rekenen op Amerikaanse steun. De kans bestaat echter dat de Oekraïense leider komend jaar te maken krijgt met een Amerikaanse president, Donald Trump, die zich daar kritischer over heeft uitgelaten.
In een verklaring van de Oekraïense regering staat dat Zelensky tijdens zijn reis ook van plan is "de 45ste president van de Verenigde Staten, Donald Trump" te ontmoeten. Het team van Trump heeft nog niet bevestigd dat inderdaad zo'n bezoek staat ingepland.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij een Israëlische aanval op een politiewagen in de Gazastrook zijn acht mensen omgekomen, melden de Palestijnse autoriteiten. Alle doden zijn politieagenten, inclusief het hoofd van de lokale politieafdeling.
5 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - Canada en de Noordse landen gaan nauwer samenwerken op onder meer het gebied van defensie en veiligheid in het Noordpoolgebied. De leiders van Noorwegen, Zweden, Denemarken, Finland, IJsland en Canada spraken die intentie uit tijdens een bijeenkomst in Oslo. Volgens hen wordt die regio steeds meer getekend door "oplopende geopolitieke spanningen, oorlog en een veelvoud aan crises".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
8 uur geleden