Zelensky wil bij bezoek aan VS Trump ontmoeten
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil bij een aankomend bezoek aan de Verenigde Staten de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump ontmoeten. Hij heeft daarnaast een afspraak met president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris.
De ontmoetingen met Harris en Biden staan gepland voor 26 september. Zelensky zou een "plan voor de overwinning" in de oorlog met Rusland willen presenteren. Het is mogelijk de laatste keer dat hij de Amerikaanse leiders treft voor de presidentsverkiezingen van november.
Het Witte Huis zegt dat de president en de vicepresident zullen benadrukken dat Oekraïne tot het einde van de oorlog kan rekenen op Amerikaanse steun. De kans bestaat echter dat de Oekraïense leider komend jaar te maken krijgt met een Amerikaanse president, Donald Trump, die zich daar kritischer over heeft uitgelaten.
In een verklaring van de Oekraïense regering staat dat Zelensky tijdens zijn reis ook van plan is "de 45ste president van de Verenigde Staten, Donald Trump" te ontmoeten. Het team van Trump heeft nog niet bevestigd dat inderdaad zo'n bezoek staat ingepland.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Opnieuw is een prominente Britse politicus overgestapt naar de anti-immigratiepartij Reform van Nigel Farage. Robert Jenrick was geschorst door zijn Conservatieve Partij en verscheen later op de dag op een persconferentie met Farage.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Tegen de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is opnieuw een motie van wantrouwen ingediend. De uiterst rechtse fractie Patriotten voor Europa diende de motie donderdag in vanwege haar rol rond het vrijhandelsakkoord van de EU met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, heeft uitgehaald naar wereldleiders die in zijn ogen de internationale samenwerking laten afsterven. Hij noemde geen leiders of landen bij naam, maar sprak van grote geopolitieke verdeeldheid en veroordeelde alle schendingen van het internationale recht.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De nationale defensieplannen van acht EU-lidstaten zijn goedgekeurd door de Europese Commissie, zo is donderdag bekendgemaakt. Het gaat om België, Bulgarije, Denemarken, Spanje, Kroatië, Cyprus, Portugal en Roemenië. Zij krijgen van de Europese Commissie geld om hun plannen uit te voeren. De Commissie noemt het besluit een "belangrijke mijlpaal in de Europese inspanningen om de veiligheid te versterken".
38 minuten geledenKYIV (ANP) - Om de nutsvoorzieningen in Kyiv snel te kunnen herstellen, heeft de Oekraïense overheid tijdelijk de supervisie van die werkzaamheden overgenomen van de lokale autoriteiten. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X na overleg met betrokken partijen en regio's.
59 minuten geledenREYKJAVIK (ANP) - De territoriale ambities van de Amerikaanse regering lijken ook IJsland zorgen te baren. De IJslandse regering heeft opheldering gevraagd over uitspraken van de beoogde nieuwe ambassadeur in de eilandstaat, schrijft nieuwssite Politico.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda zijn na een chaotische verkiezingsdag alle stembussen gesloten. Veel stembureaus gingen pas uren later open dan gepland door problemen met stemmachines. De oppositie sprak van tevoren al van verkiezingsfraude en suggereerde dat de regering de vertraagde opening van stembureaus expres had veroorzaakt.
1 uur geleden