Zelensky wil bij bezoek aan VS Trump ontmoeten
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil bij een aankomend bezoek aan de Verenigde Staten de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump ontmoeten. Hij heeft daarnaast een afspraak met president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris.
De ontmoetingen met Harris en Biden staan gepland voor 26 september. Zelensky zou een "plan voor de overwinning" in de oorlog met Rusland willen presenteren. Het is mogelijk de laatste keer dat hij de Amerikaanse leiders treft voor de presidentsverkiezingen van november.
Het Witte Huis zegt dat de president en de vicepresident zullen benadrukken dat Oekraïne tot het einde van de oorlog kan rekenen op Amerikaanse steun. De kans bestaat echter dat de Oekraïense leider komend jaar te maken krijgt met een Amerikaanse president, Donald Trump, die zich daar kritischer over heeft uitgelaten.
In een verklaring van de Oekraïense regering staat dat Zelensky tijdens zijn reis ook van plan is "de 45ste president van de Verenigde Staten, Donald Trump" te ontmoeten. Het team van Trump heeft nog niet bevestigd dat inderdaad zo'n bezoek staat ingepland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
3 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
6 uur geleden