Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky verwacht van Merz meer Duits leiderschap in Westen

Zelensky verwacht van Merz meer Duits leiderschap in Westen

KYIV (ANP/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht van de nieuwe Duitse bondskanselier Friedrich Merz meer Duits leiderschap in het Westen. Hij zei dat in een felicitatieboodschap voor de christendemocratische opvolger van de sociaaldemocratische regeringsleider Olaf Scholz.

Zelensky zei te hopen op "meer Duits leiderschap" op het Europese continent en in de betrekkingen met de Verenigde Staten, "nu de toekomst van Europa op het spel staat." Hij doelde daarmee onder meer op de Russische agressie en de Russische invasie in zijn land. De toekomst zal afhangen "van onze eenheid", meende hij.

"We hopen oprecht dat Duitsland nog sterker wordt en dat we meer Duits leiderschap zullen zien in Europese en trans-Atlantische zaken", aldus Zelensky in een bericht op sociale media.

Dankbaar

Zelensky zei verder dat Oekraïne zeer dankbaar is voor de steun van Duitsland en diens bevolking: "Jullie helpende hand heeft duizenden en duizenden Oekraïense levens gered."

Onder de vorige centrumlinkse regering van Scholz werd Duitsland na de Verenigde Staten de grootste wapenleverancier van Oekraïne. Kyiv had echter herhaaldelijk kritiek op Scholz door zijn weigering in Duitsland geproduceerde Taurus-langeafstandsraketten te leveren. Merz heeft al aangegeven dat hij er wel open voor staat.

Meer uit Buitenland

Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

36 minuten geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

1 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

1 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

9 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

10 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

11 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

11 uur geleden