Zelensky: Poetin is roofdier en belichaming oorlog
DAVOS (ANP/AFP/BELGA) - De Russische president Vladimir Poetin is een roofdier dat nooit zal berusten in een bevroren conflict in Oekraïne. Hij houdt vast aan zijn plannen, zelfs als de gevechten aan het front worden onderbroken, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het internationale congres World Economic Forum in het Zwitserse Davos.
Volgens Zelensky zal Poetin nooit veranderen: "Hij kan dat niet. Poetin is in feite de belichaming van oorlog. Hij is een roofdier dat niet tevreden is met diepvriesproducten." De leider van Oekraïne sprak voor een volle zaal, bijna twee jaar na de Russische invasie in zijn land.
Wat betreft het uitblijven van financiële steun vanuit de Verenigde Staten en Europa, zei Zelensky ervan uit te gaan dat die hulp er binnen een paar weken aankomt. Hij zegt "positieve signalen" daarover te hebben gekregen.
Het Amerikaanse parlement moet zich nog uitspreken over een verdere financiering van Oekraïne en ook 50 miljard euro aan Europese steun is nog niet binnen.
Meer uit Buitenland
CAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.
15 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.
39 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - Aanklagers in Maagdenburg hebben een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Taleb A. om een aanslag op een kerstmarkt in de stad. Daarbij werden op 20 december 2024 zes mensen gedood en raakten circa driehonderd anderen gewond. Hij wordt berecht wegens zes moorden en pogingen tot moord.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.
4 uur geleden