Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky: Poetin is roofdier en belichaming oorlog

Zelensky: Poetin is roofdier en belichaming oorlog

DAVOS (ANP/AFP/BELGA) - De Russische president Vladimir Poetin is een roofdier dat nooit zal berusten in een bevroren conflict in Oekraïne. Hij houdt vast aan zijn plannen, zelfs als de gevechten aan het front worden onderbroken, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het internationale congres World Economic Forum in het Zwitserse Davos.

Volgens Zelensky zal Poetin nooit veranderen: "Hij kan dat niet. Poetin is in feite de belichaming van oorlog. Hij is een roofdier dat niet tevreden is met diepvriesproducten." De leider van Oekraïne sprak voor een volle zaal, bijna twee jaar na de Russische invasie in zijn land.

Wat betreft het uitblijven van financiële steun vanuit de Verenigde Staten en Europa, zei Zelensky ervan uit te gaan dat die hulp er binnen een paar weken aankomt. Hij zegt "positieve signalen" daarover te hebben gekregen.

Het Amerikaanse parlement moet zich nog uitspreken over een verdere financiering van Oekraïne en ook 50 miljard euro aan Europese steun is nog niet binnen.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Poetin uitgenodigd voor vredesraad van Trump

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.

30 minuten geleden
Spanje houdt rekening met stijging dodental treinbotsing

MADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.

1 uur geleden
Trump koppelt bedreigen Groenland aan mislopen Nobelprijs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."

1 uur geleden
Dodental door treincrash Spanje verder opgelopen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.

3 uur geleden
Trump over Groenland: het is tijd en het zal gebeuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.

5 uur geleden
Noodtoestand in Guatemala om bendegeweld

GUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.

7 uur geleden
Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.

9 uur geleden