Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky meldt Russische beschieting op graanschip Zwarte Zee

Zelensky meldt Russische beschieting op graanschip Zwarte Zee

ODESA (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een graanschip heeft beschoten buiten de Oekraïense wateren. Volgens de marine voer het Oekraïense schip in de Roemeense maritieme zone. Er zouden geen gewonden zijn.

Zelensky deelt op X foto's van het getroffen vaartuig en veroordeelt de aanval. "Tarwe en voedselzekerheid zouden nooit het doelwit moeten zijn van raketten." Het schip zou onderweg zijn geweest naar Egypte.

Een bron uit de industrie bevestigt aan persbureau Reuters dat het graanschip geraakt werd in Roemeense wateren. Roemenië heeft nog niet gereageerd op het incident.

Oekraïne en Rusland hadden lang afspraken over de export van graan via de Zwarte Zee, maar in juli 2023 trok het Kremlin zich terug uit die deal. Daarna heeft Oekraïne zelfstandig een 'graancorridor' opgezet, een route die langs de kust van Roemenië en Bulgarije vaart. Volgens de Oekraïense marine voer het graanschip op het moment van de aanval niet in die corridor.

Meer uit Buitenland

Franse militair kwam om het leven door Iraanse drone

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse militair die om het leven kwam in Iraaks-Koerdistan, werd gedood door een Iraanse Shahed-drone, meldt kolonel François-Xavier de la Chesnais. Bij de aanval donderdagavond raakten meerdere andere Franse militairen gewond.

8 minuten geleden
Bolsonaro opnieuw opgenomen in ziekenhuis

SÃO PAULO (ANP) - Oud-president van Brazilië Jair Bolsonaro is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Dat meldt zijn zoon Flávio Bolsonaro op X. De oud-leider werd van zijn cel overgebracht naar een medische instelling voor opname, naar verluidt omdat hij rillingen had en veel moest overgeven.

24 minuten geleden
Turks schip is met toestemming Iran Straat van Hormuz gepasseerd

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een vrachtschip dat eigendom is van een Turkse onderneming is met toestemming van Iran de Straat van Hormuz gepasseerd. De Turkse minister van Transport Abdulkadir Uraloglu heeft dit bekendgemaakt. Volgens hem zijn nu nog veertien schepen die Turks eigendom zijn ingesloten in de Perzische Golf, ten noorden van de zeestraat.

39 minuten geleden
VN-chef in Beiroet voor 'solidariteitsbezoek'

BEIROET (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, is op bezoek in Libanon. "Ik ben zojuist geland in Beiroet, voor een solidariteitsbezoek aan de bevolking van Libanon", schrijft hij op X. "Zij hebben niet gekozen voor deze oorlog", benadrukt hij. "Ze zijn erin meegesleurd."

49 minuten geleden
Merz bekritiseert Amerikaanse sanctieverlichting voor Rusland

ANDØYA (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft zich kritisch uitgelaten over het Amerikaanse besluit om de sancties tegen Rusland te verlichten. Volgens Merz is dat een "verkeerde" beslissing, om welke reden die dan ook genomen is.

1 uur geleden
Turkije: NAVO-systemen hebben derde raket uit Iran neergehaald

ANKARA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De NAVO-luchtverdediging heeft voor de derde keer een raket onderschept die vanuit Iran onderweg was naar Turkije, meldt het Turkse ministerie van Defensie op X. De ballistische raket is neergehaald in het oostelijke Middellandse Zeegebied.

1 uur geleden
Zeker vier bemanningsleden van tankvliegtuig VS omgekomen in Irak

WASHINGTON (ANP) - Zeker vier van de zes bemanningsleden van een Amerikaans tankvliegtuig zijn overleden nadat het donderdag neerstortte in het westen van Irak, meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) op X. Het Islamitisch Verzet in Irak eiste het incident op als aanslag, maar de Amerikaanse krijgsmacht ontkent dat het toestel werd neergehaald door eigen of vijandig vuur.

1 uur geleden