
Zelensky meldt Russische beschieting op graanschip Zwarte Zee
ODESA (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een graanschip heeft beschoten buiten de Oekraïense wateren. Volgens de marine voer het Oekraïense schip in de Roemeense maritieme zone. Er zouden geen gewonden zijn.
Zelensky deelt op X foto's van het getroffen vaartuig en veroordeelt de aanval. "Tarwe en voedselzekerheid zouden nooit het doelwit moeten zijn van raketten." Het schip zou onderweg zijn geweest naar Egypte.
Een bron uit de industrie bevestigt aan persbureau Reuters dat het graanschip geraakt werd in Roemeense wateren. Roemenië heeft nog niet gereageerd op het incident.
Oekraïne en Rusland hadden lang afspraken over de export van graan via de Zwarte Zee, maar in juli 2023 trok het Kremlin zich terug uit die deal. Daarna heeft Oekraïne zelfstandig een 'graancorridor' opgezet, een route die langs de kust van Roemenië en Bulgarije vaart. Volgens de Oekraïense marine voer het graanschip op het moment van de aanval niet in die corridor.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan de Palestijnse staat dit weekend te erkennen, meldt de Britse krant The Times op basis van anonieme bronnen. De keuze zou op het weekend zijn gevallen met het oog op het dan afgelopen staatsbezoek van Donald Trump. De Amerikaanse president is fel tegenstander van de officiële erkenning van de Palestijnse gebieden en heeft in het verleden gezegd dat een dergelijke stap zal uitpakken in het voordeel van Hamas.
21 minuten geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro (70) heeft een vorm van huidkanker. Dat meldt het ziekenhuis in Brasilia waar hij eerder op dinsdag was opgenomen met hevige hik, braakverschijnselen en duizeligheid. Hoewel hij in de loop van de middag aan de beterende hand was en uit het ziekenhuis werd ontslagen, is bij onderzoek een carcinoom vastgesteld.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het opgesloten PKK-kopstuk Abdullah Öcalan heeft voor het eerst in ongeveer zes jaar zijn advocaten kunnen ontmoeten. Dat meldt zijn juridische team, dat via X liet weten dat het bezoek plaatsvond op 15 september.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Duizenden mensen demonstreren in Londen tegen de komst van de Amerikaanse president Donald Trump. Betogers hebben spandoeken en borden meegenomen met teksten als "stop Trump", "nee tegen racisme" en "migranten zijn welkom, Trump niet".
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse autoriteiten in de Gazastrook melden dat het dodental door de oorlog is opgelopen tot boven de 65.000. Bijna 166.000 mensen raakten gewond, bericht nieuwszender Al Jazeera.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De eerste wapens die Nederland en andere Oekraïne-bondgenoten hebben aangeschaft in de Verenigde Staten zijn volgens de NAVO al naar Oekraïne gestuurd. Onderdelen van vier pakketten van elk zo'n half miljard euro "vloeien al" naar het land, zegt een NAVO-functionaris. De eerste zendingen zullen in ieder geval kostbare luchtverdedigings- en langeafstandsraketten bevatten, zegt Oekraïne.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro toont "gedeeltelijk herstel" na zijn ziekenhuisopname van dinsdag. Het ziekenhuis dat hem behandelt, stelt in een verklaring dat hij medicatie heeft gekregen en dat in de loop van de dag zal worden gekeken hoelang hij nog moet blijven.
7 uur geleden