Zelensky meldt Russische beschieting op graanschip Zwarte Zee
ODESA (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een graanschip heeft beschoten buiten de Oekraïense wateren. Volgens de marine voer het Oekraïense schip in de Roemeense maritieme zone. Er zouden geen gewonden zijn.
Zelensky deelt op X foto's van het getroffen vaartuig en veroordeelt de aanval. "Tarwe en voedselzekerheid zouden nooit het doelwit moeten zijn van raketten." Het schip zou onderweg zijn geweest naar Egypte.
Een bron uit de industrie bevestigt aan persbureau Reuters dat het graanschip geraakt werd in Roemeense wateren. Roemenië heeft nog niet gereageerd op het incident.
Oekraïne en Rusland hadden lang afspraken over de export van graan via de Zwarte Zee, maar in juli 2023 trok het Kremlin zich terug uit die deal. Daarna heeft Oekraïne zelfstandig een 'graancorridor' opgezet, een route die langs de kust van Roemenië en Bulgarije vaart. Volgens de Oekraïense marine voer het graanschip op het moment van de aanval niet in die corridor.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/DPA) - Australië zet in Sydney met de jaarwisseling extra politie in, bijna drie weken na de aanslag op Bondi Beach. In de haven van Sydney wordt het nieuwe jaar ingeluid met een vuurwerkshow, een van de bekendste ter wereld, en wordt stilgestaan bij de slachtoffers van de aanslag.
34 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag 357 verdachten gearresteerd in een grootschalige operatie tegen Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Turkse minister van Binnenlandse Zaken op X. In 21 provincies werden invallen gedaan, waaronder in Istanbul.
48 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Een door Saudi-Arabië geleide coalitie heeft een aanval uitgevoerd op de Jemenitische haven al-Mukalla, waar een grote lading wapens en gevechtsvoertuigen werd uitgeladen die bestemd was voor separatisten. De vracht zou afkomstig zijn geweest uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat land steunt de separatisten, die onlangs twee strategische gebieden hebben ingenomen.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/RTR) - China is dinsdag begonnen aan de tweede dag van grootschalige militaire oefeningen rond Taiwan die een volledige blokkade van het eiland simuleren. Taipei spreekt van "militaire intimidatie", waarbij met scherp wordt geschoten op zee en in de lucht.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.
7 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.
7 uur geleden