Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky claimt verovering 74 plaatsen in Koersk

Zelensky claimt verovering 74 plaatsen in Koersk

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne heeft inmiddels 74 plaatsen veroverd in de Russische grensregio Koersk. Dat claimde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die zei dat zijn troepen ondanks "zware en intense gevechten" steeds verder oprukken.

De Russische autoriteiten spraken een dag eerder nog over 28 door Oekraïne veroverde plaatsen in Koersk. De Oekraïense verrassingsaanval heeft daar ook geleid tot een massale uittocht van burgers. Vele duizenden mensen moeten evacueren.

Zelensky deelde dinsdag beelden waarop te zien is hoe legerleider Oleksandr Syrsky hem bijpraat over ontwikkelingen op het slagveld. Syrsky zei dat Oekraïne de afgelopen dag nog eens 40 vierkante kilometer heeft veroverd.

Poetin

De Russische president Vladimir Poetin verklaarde eerder dat Oekraïne hulp kreeg van zijn "westerse meesters". De Verenigde Staten stelden dinsdag dat ze op geen enkele wijze betrokken waren bij het plannen en voorbereiden van de inval.

Over het daadwerkelijke verloop van de strijd in Koersk bestaat veel onduidelijkheid. Russische pro-oorlogsbloggers maken melding van zware gevechten en zeggen dat de Russische strijdkrachten versterkingen aanvoeren.

Het Russische ministerie van Defensie beweert dat in een week tijd 35 Oekraïense tanks en vele tientallen andere gepantserde voertuigen zijn uitgeschakeld. Het ministerie zegt ook dat aanvallen zijn afgeslagen op dorpen die op 26 tot 28 kilometer van de grens liggen.

Meer uit Buitenland

Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

1 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

2 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

3 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

3 uur geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

4 uur geleden
Britse premier baalt van verkiezingsuitslag: pijnlijk en zwaar

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."

4 uur geleden
Britse minister: Starmer kan nog verder

LONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.

5 uur geleden