Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky claimt verovering 74 plaatsen in Koersk

Zelensky claimt verovering 74 plaatsen in Koersk

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne heeft inmiddels 74 plaatsen veroverd in de Russische grensregio Koersk. Dat claimde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die zei dat zijn troepen ondanks "zware en intense gevechten" steeds verder oprukken.

De Russische autoriteiten spraken een dag eerder nog over 28 door Oekraïne veroverde plaatsen in Koersk. De Oekraïense verrassingsaanval heeft daar ook geleid tot een massale uittocht van burgers. Vele duizenden mensen moeten evacueren.

Zelensky deelde dinsdag beelden waarop te zien is hoe legerleider Oleksandr Syrsky hem bijpraat over ontwikkelingen op het slagveld. Syrsky zei dat Oekraïne de afgelopen dag nog eens 40 vierkante kilometer heeft veroverd.

Poetin

De Russische president Vladimir Poetin verklaarde eerder dat Oekraïne hulp kreeg van zijn "westerse meesters". De Verenigde Staten stelden dinsdag dat ze op geen enkele wijze betrokken waren bij het plannen en voorbereiden van de inval.

Over het daadwerkelijke verloop van de strijd in Koersk bestaat veel onduidelijkheid. Russische pro-oorlogsbloggers maken melding van zware gevechten en zeggen dat de Russische strijdkrachten versterkingen aanvoeren.

Het Russische ministerie van Defensie beweert dat in een week tijd 35 Oekraïense tanks en vele tientallen andere gepantserde voertuigen zijn uitgeschakeld. Het ministerie zegt ook dat aanvallen zijn afgeslagen op dorpen die op 26 tot 28 kilometer van de grens liggen.

Meer uit Buitenland

Duitsland maakt haast met eigen langeafstandsraket nu VS afzeggen

BERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.

31 minuten geleden
VS ontkennen Iraanse aanval op Amerikaans schip

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.

3 uur geleden
Iraanse staatsmedia: fregat VS in Straat van Hormuz aangevallen

DUBAI (ANP/RTR) - Iran zegt een Amerikaans marinefregat te hebben aangevallen nabij de haven van Jask, in de Straat van Hormuz. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau Fars. Het schip zou Iraanse waarschuwingen hebben genegeerd. Volgens Fars zou het schip geraakt zijn door twee projectielen en nadien zijn gekeerd. Onduidelijk is op dit moment of er doden of gewonden zijn.

4 uur geleden
Veel interesse in Roemenië om gestolen gouden helm te bekijken

BOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.

4 uur geleden
Zelensky wil 'één Europese stem' voor overleg met Rusland

JEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.

5 uur geleden
CNN: Kremlin voert beveiliging Poetin op vanwege moordaanslagen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.

6 uur geleden
VS laten opvarenden in beslag genomen Iraans schip vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.

6 uur geleden