Zelensky claimt verovering 74 plaatsen in Koersk
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne heeft inmiddels 74 plaatsen veroverd in de Russische grensregio Koersk. Dat claimde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die zei dat zijn troepen ondanks "zware en intense gevechten" steeds verder oprukken.
De Russische autoriteiten spraken een dag eerder nog over 28 door Oekraïne veroverde plaatsen in Koersk. De Oekraïense verrassingsaanval heeft daar ook geleid tot een massale uittocht van burgers. Vele duizenden mensen moeten evacueren.
Zelensky deelde dinsdag beelden waarop te zien is hoe legerleider Oleksandr Syrsky hem bijpraat over ontwikkelingen op het slagveld. Syrsky zei dat Oekraïne de afgelopen dag nog eens 40 vierkante kilometer heeft veroverd.
Poetin
De Russische president Vladimir Poetin verklaarde eerder dat Oekraïne hulp kreeg van zijn "westerse meesters". De Verenigde Staten stelden dinsdag dat ze op geen enkele wijze betrokken waren bij het plannen en voorbereiden van de inval.
Over het daadwerkelijke verloop van de strijd in Koersk bestaat veel onduidelijkheid. Russische pro-oorlogsbloggers maken melding van zware gevechten en zeggen dat de Russische strijdkrachten versterkingen aanvoeren.
Het Russische ministerie van Defensie beweert dat in een week tijd 35 Oekraïense tanks en vele tientallen andere gepantserde voertuigen zijn uitgeschakeld. Het ministerie zegt ook dat aanvallen zijn afgeslagen op dorpen die op 26 tot 28 kilometer van de grens liggen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
8 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
10 uur geleden