Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky claimt verovering 74 plaatsen in Koersk

Zelensky claimt verovering 74 plaatsen in Koersk

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne heeft inmiddels 74 plaatsen veroverd in de Russische grensregio Koersk. Dat claimde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die zei dat zijn troepen ondanks "zware en intense gevechten" steeds verder oprukken.

De Russische autoriteiten spraken een dag eerder nog over 28 door Oekraïne veroverde plaatsen in Koersk. De Oekraïense verrassingsaanval heeft daar ook geleid tot een massale uittocht van burgers. Vele duizenden mensen moeten evacueren.

Zelensky deelde dinsdag beelden waarop te zien is hoe legerleider Oleksandr Syrsky hem bijpraat over ontwikkelingen op het slagveld. Syrsky zei dat Oekraïne de afgelopen dag nog eens 40 vierkante kilometer heeft veroverd.

Poetin

De Russische president Vladimir Poetin verklaarde eerder dat Oekraïne hulp kreeg van zijn "westerse meesters". De Verenigde Staten stelden dinsdag dat ze op geen enkele wijze betrokken waren bij het plannen en voorbereiden van de inval.

Over het daadwerkelijke verloop van de strijd in Koersk bestaat veel onduidelijkheid. Russische pro-oorlogsbloggers maken melding van zware gevechten en zeggen dat de Russische strijdkrachten versterkingen aanvoeren.

Het Russische ministerie van Defensie beweert dat in een week tijd 35 Oekraïense tanks en vele tientallen andere gepantserde voertuigen zijn uitgeschakeld. Het ministerie zegt ook dat aanvallen zijn afgeslagen op dorpen die op 26 tot 28 kilometer van de grens liggen.

Meer uit Buitenland

Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

3 uur geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

8 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

8 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

9 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

9 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

9 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

10 uur geleden