Zelensky claimt verovering 74 plaatsen in Koersk
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne heeft inmiddels 74 plaatsen veroverd in de Russische grensregio Koersk. Dat claimde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die zei dat zijn troepen ondanks "zware en intense gevechten" steeds verder oprukken.
De Russische autoriteiten spraken een dag eerder nog over 28 door Oekraïne veroverde plaatsen in Koersk. De Oekraïense verrassingsaanval heeft daar ook geleid tot een massale uittocht van burgers. Vele duizenden mensen moeten evacueren.
Zelensky deelde dinsdag beelden waarop te zien is hoe legerleider Oleksandr Syrsky hem bijpraat over ontwikkelingen op het slagveld. Syrsky zei dat Oekraïne de afgelopen dag nog eens 40 vierkante kilometer heeft veroverd.
Poetin
De Russische president Vladimir Poetin verklaarde eerder dat Oekraïne hulp kreeg van zijn "westerse meesters". De Verenigde Staten stelden dinsdag dat ze op geen enkele wijze betrokken waren bij het plannen en voorbereiden van de inval.
Over het daadwerkelijke verloop van de strijd in Koersk bestaat veel onduidelijkheid. Russische pro-oorlogsbloggers maken melding van zware gevechten en zeggen dat de Russische strijdkrachten versterkingen aanvoeren.
Het Russische ministerie van Defensie beweert dat in een week tijd 35 Oekraïense tanks en vele tientallen andere gepantserde voertuigen zijn uitgeschakeld. Het ministerie zegt ook dat aanvallen zijn afgeslagen op dorpen die op 26 tot 28 kilometer van de grens liggen.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
8 uur geleden