Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky bezoekt munitiefabriek VS die artilleriegranaten maakt

Zelensky bezoekt munitiefabriek VS die artilleriegranaten maakt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op de eerste dag van zijn bezoek aan de Verenigde Staten op zondag een munitiefabriek bezocht die voor hem cruciale 155-millimeter artilleriegranaten maakt. In Oekraïne is een groot tekort aan dit type granaat en het land is grotendeels afhankelijk van de productie in de Verenigde Staten.

Zelensky schrijft in een bericht op X dat hij zijn bezoek is begonnen "met het uitspreken van mijn dank aan alle werknemers van de fabriek". Ook schrijft de Oekraïense president dat hij afspraken heeft gemaakt om de samenwerking tussen de fabriek in Pennsylvania en die in Zaporizja uit te breiden. "Het is op plekken als deze dat je echt kunt voelen dat de democratische wereld kan zegevieren. Dankzij deze mensen - in Oekraïne, in Amerika en in alle betrokken landen - die onvermoeibaar werken om ervoor te zorgen dat het leven wordt beschermd."

Zelensky is in de Verenigde Staten om een aantal sessies van de Algemene Vergadering van de VN bij te wonen en om een "overwinningsplan" voor de oorlog van Oekraïne tegen Rusland aan Biden te presenteren. Ook zal hij vicepresident Kamala Harris en andere wereldleiders in een aparte vergadering spreken over zijn plan. Zelensky heeft aangegeven met presidentskandidaat Donald Trump in gesprek te willen, die eerder de Amerikaanse hulp aan het land een verspilling van geld noemde.

Het Oekraïens persbureau Ukrinform meldt dat Zelensky maandag op de VN-top spreekt, dat hij dinsdag deelneemt aan vergaderingen van de Veiligheidsraad over Oekraïne en dat hij woensdag spreekt tijdens de Algemene Vergadering. De verwachting is dat Zelensky onder andere het inzetten van westerse langeafstandswapens in Rusland opnieuw zal bepleiten.

Meer uit Buitenland

Londen en Parijs: Libanon moet onderdeel zijn van wapenstilstand

LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Britse en Franse ministers van Buitenlandse Zaken, Yvette Cooper en Jean-Noël Barrot, hebben de hevige Israëlische aanvallen op Libanon uiterst schadelijk en onaanvaardbaar genoemd. Cooper zei dat het wapenstilstandsakkoord dat Iran met de VS en Israël heeft gesloten, ook moet gelden voor Libanon.

25 minuten geleden
Israëlische krijgsmacht: Hezbollahleider Naim Qassem gedood

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt Hezbollahleider Naim Qassem gedood te hebben. Dat zou in de nacht van woensdag op donderdag zijn gebeurd bij een aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet. Hezbollah heeft het bericht niet bevestigd.

26 minuten geleden
Iraanse delegatie donderdagavond naar Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Een Iraanse delegatie gaat donderdagavond naar Pakistan om er "ernstige gesprekken" te hebben over het tienpuntenplan voor een bestand in de regio. Dit zei de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghaddam.

1 uur geleden
VN-chef hekelt aanvallen Israël met burgerslachtoffers in Libanon

NEW YORK (ANP/DPA) - VN-chef António Guterres veroordeelt "de massale aanvallen" van Israël op Libanon waarbij "honderden burgers gedood zijn of gewond geraakt zijn, onder wie kinderen". Guterres is bezorgd over het sterk toenemende aantal burgerslachtoffers bij de Israëlische aanvallen.

1 uur geleden
Trump: al onze militairen en hun materieel blijven nabij Iran

WASHINGTON (ANP) - "Alle Amerikaanse schepen, vliegtuigen en militairen (...) blijven in en rond Iran", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social, "totdat de daadwerkelijk gesloten overeenkomst volledig is nageleefd".

4 uur geleden
Seriemoordenaar VS bekent schuld aan moorden bij Gilgo Beach

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.

5 uur geleden
Rutte valt Trump bij in kritiek op Europese bondgenoten om Iran

WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.

5 uur geleden