Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky: alles doen om oorlog in 2025 te beëindigen

Zelensky: alles doen om oorlog in 2025 te beëindigen

KYIV (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat alles gedaan moet worden om de oorlog in zijn land volgend jaar te kunnen beëindigen. Hij deed die uitspraak in een zaterdag uitgezonden radio-interview.

"We moeten van onze kant alles doen, zodat de oorlog volgend jaar met diplomatieke middelen kan worden beëindigd", stelde hij. De regering van aankomend Amerikaans president Donald Trump kan daar volgens Zelensky een rol in spelen.

Trump stuurt aan op een snel einde van de oorlog. Die begon bijna 1000 dagen geleden toen Rusland begin 2022 buurland Oekraïne binnenviel. Trump heeft nog niet uitgelegd welke voorwaarden hij precies voor ogen heeft.

Zelensky maakte wel duidelijk dat zijn land niet vanuit een zwakke positie wil onderhandelen. Hij zei ook dat zijn land "niet alleen met de Russische Federatie" om de tafel gezet moet worden om het onderling te regelen.

De Oekraïense president sprak het vermoeden uit dat de Russische president Vladimir Poetin aanstuurt op lange onderhandelingen om zijn land uit het internationale isolement te kunnen halen. "Zitten, praten en het nergens over eens worden", zei Zelensky. "Daar profiteert Poetin van."

Meer uit Buitenland

Door Iran gesteunde groep in Irak meldt doden door aanval VS

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

2 uur geleden
Israël voert nieuwe aanvallen uit op zuiden en oosten van Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.

3 uur geleden
VS en Iran wisselen dreigementen over olie uit

TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.

4 uur geleden
Luide explosie in Teheran, Israël kondigt golf luchtaanvallen aan

TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.

7 uur geleden
Trump schort oliesancties op om toevoer veilig te stellen

DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.

8 uur geleden
Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

10 uur geleden