Zeldzame nederlaag Celtic na nieuw wangedrag fans
PAISLEY (ANP) - Celtic heeft na een ongeslagen reeks van 38 wedstrijden weer eens verloren in de Schotse voetbalcompetitie. St. Mirren was in eigen stadion met 2-0 te sterk voor de landskampioen en koploper uit Glasgow, door doelpunten van Mark O'Hara en Jonah Ayunga. De laatste competitienederlaag van Celtic was bijna een jaar geleden.
Fans van de Schotse topclub hadden voor de wedstrijd wederom een eerbetoon aan de overleden Britse koningin Elizabeth verstoord. Tijdens een minuut applaus zongen de uitfans er constant doorheen, waarbij een deel zong "klap in je handen als je de koninklijke familie haat". Die tekst stond ook op een spandoek van de Celtic-fans, nadat iets vergelijkbaars eerder deze week al was gebeurd in de Champions League tegen Shakhtar Donetsk. Daar is de Europese voetbalbond UEFA een onderzoek naar gestart.
Ondanks de zeldzame nederlaag heeft Celtic nog wel een voorsprong van 2 punten op Rangers FC, de club van trainer Giovanni van Bronckhorst, en 6 punten op St. Mirren. Rangers won zaterdag met 2-1 van Dundee United.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 dag geleden