Zeldzame nederlaag Celtic na nieuw wangedrag fans
PAISLEY (ANP) - Celtic heeft na een ongeslagen reeks van 38 wedstrijden weer eens verloren in de Schotse voetbalcompetitie. St. Mirren was in eigen stadion met 2-0 te sterk voor de landskampioen en koploper uit Glasgow, door doelpunten van Mark O'Hara en Jonah Ayunga. De laatste competitienederlaag van Celtic was bijna een jaar geleden.
Fans van de Schotse topclub hadden voor de wedstrijd wederom een eerbetoon aan de overleden Britse koningin Elizabeth verstoord. Tijdens een minuut applaus zongen de uitfans er constant doorheen, waarbij een deel zong "klap in je handen als je de koninklijke familie haat". Die tekst stond ook op een spandoek van de Celtic-fans, nadat iets vergelijkbaars eerder deze week al was gebeurd in de Champions League tegen Shakhtar Donetsk. Daar is de Europese voetbalbond UEFA een onderzoek naar gestart.
Ondanks de zeldzame nederlaag heeft Celtic nog wel een voorsprong van 2 punten op Rangers FC, de club van trainer Giovanni van Bronckhorst, en 6 punten op St. Mirren. Rangers won zaterdag met 2-1 van Dundee United.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
9 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
11 uur geleden