Zeldzame nederlaag Celtic na nieuw wangedrag fans
PAISLEY (ANP) - Celtic heeft na een ongeslagen reeks van 38 wedstrijden weer eens verloren in de Schotse voetbalcompetitie. St. Mirren was in eigen stadion met 2-0 te sterk voor de landskampioen en koploper uit Glasgow, door doelpunten van Mark O'Hara en Jonah Ayunga. De laatste competitienederlaag van Celtic was bijna een jaar geleden.
Fans van de Schotse topclub hadden voor de wedstrijd wederom een eerbetoon aan de overleden Britse koningin Elizabeth verstoord. Tijdens een minuut applaus zongen de uitfans er constant doorheen, waarbij een deel zong "klap in je handen als je de koninklijke familie haat". Die tekst stond ook op een spandoek van de Celtic-fans, nadat iets vergelijkbaars eerder deze week al was gebeurd in de Champions League tegen Shakhtar Donetsk. Daar is de Europese voetbalbond UEFA een onderzoek naar gestart.
Ondanks de zeldzame nederlaag heeft Celtic nog wel een voorsprong van 2 punten op Rangers FC, de club van trainer Giovanni van Bronckhorst, en 6 punten op St. Mirren. Rangers won zaterdag met 2-1 van Dundee United.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
16 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
17 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
18 uur geleden