Zeldzame nederlaag Celtic na nieuw wangedrag fans
PAISLEY (ANP) - Celtic heeft na een ongeslagen reeks van 38 wedstrijden weer eens verloren in de Schotse voetbalcompetitie. St. Mirren was in eigen stadion met 2-0 te sterk voor de landskampioen en koploper uit Glasgow, door doelpunten van Mark O'Hara en Jonah Ayunga. De laatste competitienederlaag van Celtic was bijna een jaar geleden.
Fans van de Schotse topclub hadden voor de wedstrijd wederom een eerbetoon aan de overleden Britse koningin Elizabeth verstoord. Tijdens een minuut applaus zongen de uitfans er constant doorheen, waarbij een deel zong "klap in je handen als je de koninklijke familie haat". Die tekst stond ook op een spandoek van de Celtic-fans, nadat iets vergelijkbaars eerder deze week al was gebeurd in de Champions League tegen Shakhtar Donetsk. Daar is de Europese voetbalbond UEFA een onderzoek naar gestart.
Ondanks de zeldzame nederlaag heeft Celtic nog wel een voorsprong van 2 punten op Rangers FC, de club van trainer Giovanni van Bronckhorst, en 6 punten op St. Mirren. Rangers won zaterdag met 2-1 van Dundee United.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
14 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
1 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
7 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
18 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
22 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
1 dag geleden