Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeldzaam portret van Botticelli afgehamerd op 92 miljoen dollar

Zeldzaam portret van Botticelli afgehamerd op 92 miljoen dollar

NEW YORK (ANP/RTR) - Een portret van een onbekende jongeman geschilderd door de Italiaan Sandro Botticelli (1445-1510) is bij Sotheby's in New York geveild voor ruim 92 miljoen dollar (76 miljoen euro). Er was 80 miljoen dollar voor verwacht. De koper is vooralsnog onbekend, maar The Art Newspaper houdt het vooralsnog op een Rus.

De verwachtingen waren al hooggespannen, omdat het een erg belangrijk en zeer zeldzaam stuk is. De meeste werken van Botticelli hangen in musea en slechts een tiental daarvan zijn portretten.

"De prijs die vandaag is bereikt, maakt dit niet alleen een van de waardevolste portretten ooit verkocht, maar ook het op één na waardevolste schilderij van een oude meester dat ooit is geveild", aldus Sotheby's. De duurste geveilde oude meester was de aan Leonardo da Vinci toegeschreven Salvator Mundi voor 450 miljoen dollar, in 2017 bij Christie's in New York.

Van grote kwaliteit

Sotheby's noemde de Botticelli eerder al een van de belangrijkste portretten, "uit welke periode dan ook, die ooit op een veiling kwamen", naast Gustav Klimts portret van Adele Bloch-Bauer II en Van Goghs portret van Dr. Gachet, die allebei meer dan 80 miljoen dollar opbrachten.

De knappe jongeling die een rond schilderijtje vasthoudt van Botticelli is ook van grote kwaliteit, zeggen kenners. "Onze jongeman is 550 jaar oud, maar hij ziet eruit alsof hij hier vanmorgen had kunnen binnenwandelen," zei George Wachter, Sotheby's specialist op het gebied oude meesters, eerder in The Guardian. De catalogus noemt het schilderij "tijdloos modern in zijn grimmige eenvoud, gedurfde kleuren en grafische lineariteit".

De Botticelli was van een particulier die het werk in 1982 in Groot-Brittannië had gekocht.

Meer uit Buitenland

FT: EU overweegt Draghi of Merkel voor gesprekken met Poetin

LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.

19 minuten geleden
Xi begroet Poetin in Grote Hal van het Volk in Beijing

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.

39 minuten geleden
Kunstveilingen in New York maken comeback met recordprijzen

NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.

5 uur geleden
Venezuela laat voor vrijdag 300 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.

5 uur geleden
Poetin met ceremonieel onthaal in China aangekomen

BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.

11 uur geleden
Laatste livestream van Gaza-vloot weggevallen na onderschepping

MARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.

12 uur geleden
Alle boten van Global Sumud Flotilla onderweg naar Gaza gestopt

MARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.

12 uur geleden