Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker twintig mensen omgekomen tijdens kerkdienst in Tanzania

Zeker twintig mensen omgekomen tijdens kerkdienst in Tanzania

DAR ES SALAAM (ANP) - Zeker twintig mensen, onder wie vijf kinderen, zijn om het leven gekomen in het gedrang tijdens een kerkdienst in een stadion in het noorden van Tanzania. Zestien mensen raakten gewond, aldus een regeringsfunctionaris zondag.

Honderden gelovigen woonden zaterdagavond de kerkdienst bij in een stadion in Moshi ten zuiden van de berg Kilimanjaro. Toen zij zich haastten om ceremonieel gezalfd te worden met 'gezegende olie', overliepen zij elkaar. De autoriteiten vrezen dat het dodental kan oplopen.

Pastor Boniface Mwamposa trekt enorme mensenmenigten naar zijn diensten waar hij welvaart en genezing van zieken beloofd aan zijn aanhangers door ze te zalven met zijn 'gezegende olie' .

In Tanzania is het aantal zogenoemde 'welvaartspredikers" de afgelopen jaren gestegen. Zij beloven mensen uit de armoede te halen en zeggen wonderbaarlijke genezingen uit te voeren.

Meer uit Buitenland

Zelensky belt met Amerikanen en Rutte over bestandsplannen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.

34 minuten geleden
Mogelijk zwaarste Iraanse raketaanvallen op Israël sinds februari

TEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.

2 uur geleden
Buitenlandministers 'Hormuz-coalitie' overleggen voor het eerst

DEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.

2 uur geleden
Vicepresident Vance spreekt met bemiddelaars over Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.

3 uur geleden
Gestrande walvis voor Duitse kust opgegeven

WISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.

3 uur geleden
Trump brengt historisch bezoek aan Hooggerechtshof VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een historisch bezoek gebracht aan het Hooggerechtshof. Hij is persoonlijk aanwezig geweest bij de zaak over zijn presidentieel decreet over burgerschap op basis van geboorteplaats. Het was volgens historici de eerste keer dat een zittende president pleidooien in een zaak van het Hooggerechtshof bijwoonde.

3 uur geleden
Frankrijk, Duitsland en Polen stoïcijns na dreigement Trump

ARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Europese landen reageren vooralsnog onderkoeld op het nieuwe dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS nadenken over het verlaten van de NAVO. Trump verwijt hen dat ze de VS niet genoeg helpen bij de oorlog met Iran. De Finse president Alexander Stubb heeft naar eigen zeggen inmiddels met Trump gebeld en dat zou "constructief" zijn geweest.

4 uur geleden