Zeker tientallen mensen laten cv achter op banenmarkt Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Zeker tientallen mensen hebben zaterdag hun cv en contactgegevens achtergelaten op de banenmarkt bij Schiphol. Of dat voldoende is, is nog maar de vraag. Er zijn honderden vacatures te vervullen, voor het hoogseizoen met vakantievluchten weer begint. Lukt dat niet dan dreigen er nieuwe limieten voor het aantal reizigers dat straks mag vertrekken.
In Nederland werken er zo'n 1200 mensen voor afhandelbedrijf Swissport, maar eigenlijk zijn zeker 1500 werknemers nodig, zegt recruitmentmanager Michiel van Dijl. Vijftien tot twintig mensen hebben hun cv bij hem achtergelaten op de banenmarkt. "Verder proberen we mensen op allerlei manieren te werven, dus ik heb goede hoop dat het lukt om voldoende collega's te vinden voor de meivakantie." Swissport regelt voor diverse luchtvaartmaatschappijen de werknemers op de grond: van de steward bij de incheckbalie tot bagageladers bij het vliegtuig.
Schiphol-topman Ruud Sondag trok vrijdag aan de bel: het personeelstekort bij grote afhandelbedrijven - zoals Swissport - zou teveel problemen opleveren. In de meivakantie zou de luchthaven daardoor mogelijk toch weer een maximum moeten instellen voor het aantal reizigers dat dagelijks kan vertrekken. Dat terwijl de limiet juist vanaf maart zou vervallen.
Andere vacatures
Volgens Van Dijl is het niet een probleem van de afhandelbedrijven alleen. "Heel Schiphol is onderbezet", ziet hij. Ook beveiligingsbedrijven, schoonmaakbedrijven, logistieke bedrijven en de horeca hebben bijvoorbeeld nog veel vacatures openstaan voor bezoekers van de banenmarkt.
Zo zoekt cateraar Vermaat nog zeker vijfhonderd tot zeshonderd mensen. Het bedrijf zit achter horecazaken op Schiphol en verzorgt ook het eten in de KLM Crown Lounge op de luchthaven. Veel bedrijven zien nog steeds de invloed van de coronaperiode. Destijds werden vele vaste krachten ontslagen. "Die heb je niet zomaar terug", aldus Gate Gourmet, het bedrijf dat het eten maakt voor in het vliegtuig.
Beveiligingsbedrijven
De beveiligingsbedrijven die Schiphol inhuurt, zijn op de banenmarkt ook nog druk op zoek naar mensen. Mohamed Azough van Securitas vertelt dat zijn bedrijf nog zeker 150 werknemers extra nodig heeft. Zo'n vijftien mensen hebben hun cv bij hem achtergelaten op de banenmarkt. "Die gaan we volgende week bellen natuurlijk", zegt hij. Hij is er wel van overtuigd dat zijn bedrijf de vraag naar beveiliging tijdens het hoogseizoen zal aankunnen.
Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben zo'n 1600 mensen zich ingeschreven om naar de banenmarkt te gaan. Uiteindelijk zijn duizend van hen daadwerkelijk naar de markt gekomen, aldus de woordvoerder. Bij een eerdere editie vond 18 procent van de bezoekers een baan, stelde Schiphol destijds.
Bezoeker Edoardo Leo verlaat de markt met een tevreden gevoel. Hij heeft zijn contactgegevens bij meerdere bedrijven achtergelaten. "Het is lastig om een baan te vinden, omdat ik de Nederlandse taal niet goed genoeg spreek", vertelt de Italiaan. Hij dacht dat deze markt daarom uitkomst kon bieden. Er zijn meer internationale bezoekers met hetzelfde idee. "Hopelijk word ik gebeld. De huur moet wel betaald worden", zegt een ander hoopvol, terwijl hij het gebouw verlaat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
3 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
6 uur geleden