
‘Zeker nu we in de Brede School zitten, komen steeds meer kinderen een biebpasje halen’
Irma Schout is 46 jaar en woont in Bergen op Zoom. Ze is coördinator van Bieb in de buurt Tholen. Naast de nodige servicepunten heeft de bibliotheek sinds kort een prachtige nieuwe bibliotheek, gevestigd in de Brede School. Volgens Schout is dit vooral met het oog op het bereiken van kinderen een gouden zet.
“Wij zijn heel blij met onze nieuwe plek in de Brede School Tholen”, zo begint ze. “We zijn weer een echte bibliotheek met voor alle leeftijdsgroepen collectie, dus van baby’s tot volwassenen en vooral ook ruimte voor activiteiten en ontmoeting.” Het feit dat de bibliotheek nu gevestigd is in de Bede School Tholen is volgens Schout zeer zeker een drempelverlager. “We zien ouders en verzorgers vóór of na schooltijd even langskomen met hun kinderen. En ook leerkrachten en kinderopvang maken nu veel makkelijker gebruik van onze bibliotheek. Daar zijn we heel blij mee”, zegt ze.
Ook andere inwoners van Tholen lopen toch sneller even binnen, omdat de bibliotheek nu zo centraal gelegen is. “Daarnaast zien we dat Thoolse kinderen gewoon graag lezen. Zeker nu we in de Brede School zitten komen steeds meer kinderen een pasje halen. Populaire boeken zijn graphic novels. Dat zijn boeken met veel plaatjes als bijvoorbeeld Het leven van een Loser, Dagboek van een Muts, De waanzinnige boomhut en Niek de Groot. Ook series zoals De Zoete Zusjes en De avonturen van Rutger, Thomas en Paco zijn populair onder de kinderen. Er is hier keuze genoeg!”
Meer uit Tholen
THOLEN - In het wandelpark bij de Vossemeersepoort is zondagavond de Dodenherdenking gehouden. Tijdens de plechtigheid stonden inwoners, jongeren, veteranen en internationale gasten in stilte stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld. Burgemeester Marleen Sijbers hield een toespraak.
13 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - De buitenzwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk gaan vanmiddag eindelijk open. Bezoekers kunnen vanaf 13.00 uur terecht voor een frisse duik op Bevrijdingsdag.
18 uur geledenSINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.
1 dag geledenTHOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.
2 dagen geledenTHOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten sluit op zaterdag 10 mei haar concertseizoen af met een bijzonder optreden van gitarist Fernando Riscado Cordas. Het laatste avondconcert vindt plaats in het Oude Stadhuis van Tholen en in het teken van Zuid-Amerikaanse muziek.
2 dagen geledenTHOLEN - Precies honderd jaar na de geboorte van Marus Klippel werd afgelopen donderdag 't Huysje van Klippel geboren. Deze vakantiewoning aan de Kettingdijk in Tholen biedt een onderkomen aan mensen met een intensieve zorgvraag. De feestelijke opening werd verricht door Carolien Bierens en Hugo de Jonge.
3 dagen geledenTHOLEN - Het 4 mei Comité organiseert samen met de gemeente Tholen zondagavond de officiële herdenking in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Tijdens de plechtigheid houdt burgemeester Sijbers een toespraak en is er een kranslegging. Ook is er een Poolse delegatie aanwezig uit zusterstad Ilawa.
3 dagen geleden