Zeker 40 aanhoudingen bij Rotterdam Unlimited en Zomercarnaval
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag rond 21.30 uur zeker veertig mensen aangehouden tijdens de 35e editie van Rotterdam Unlimited en Zomercarnaval. Het gros werd aangehouden tijdens het preventief fouilleren. Een 20-jarige vrouw uit Heerlen is aangehouden in verband met een steekincident.
Bij het steekincident op de Coolsingel raakte iets voor 17.30 uur een man gewond. Toegesnelde agenten konden daarna de vrouw uit Heerlen aanhouden. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht vanwege zijn verwondingen. Wat er precies is gebeurd, wordt nog onderzocht.
Vanwege het evenement in de stad mocht de Rotterdamse politie preventief fouilleren. Daarbij werden onder andere een vuurwapen, een grote machete en andere voorwerpen waarmee je kan steken, gevonden. Ook zij mensen aangehouden voor openbaar dronkenschap en "andere voorvallen die je bij evenementen tegenkomt", aldus een politiewoordvoerster.
Deze zaterdag is de laatste dag van een kleine week Rotterdam Unlimited en Zomercarnaval. Als hoogtepunt van het evenement wordt op de laatste dag een straatparade georganiseerd, waarbij een lange stoet van dansers en danseressen door de stad trekt. Het festival met veel muziek, zang en dans trekt enkele honderdduizenden mensen uit binnen- en buitenland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
8 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
9 uur geleden