Zeker 40 aanhoudingen bij Rotterdam Unlimited en Zomercarnaval
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag rond 21.30 uur zeker veertig mensen aangehouden tijdens de 35e editie van Rotterdam Unlimited en Zomercarnaval. Het gros werd aangehouden tijdens het preventief fouilleren. Een 20-jarige vrouw uit Heerlen is aangehouden in verband met een steekincident.
Bij het steekincident op de Coolsingel raakte iets voor 17.30 uur een man gewond. Toegesnelde agenten konden daarna de vrouw uit Heerlen aanhouden. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht vanwege zijn verwondingen. Wat er precies is gebeurd, wordt nog onderzocht.
Vanwege het evenement in de stad mocht de Rotterdamse politie preventief fouilleren. Daarbij werden onder andere een vuurwapen, een grote machete en andere voorwerpen waarmee je kan steken, gevonden. Ook zij mensen aangehouden voor openbaar dronkenschap en "andere voorvallen die je bij evenementen tegenkomt", aldus een politiewoordvoerster.
Deze zaterdag is de laatste dag van een kleine week Rotterdam Unlimited en Zomercarnaval. Als hoogtepunt van het evenement wordt op de laatste dag een straatparade georganiseerd, waarbij een lange stoet van dansers en danseressen door de stad trekt. Het festival met veel muziek, zang en dans trekt enkele honderdduizenden mensen uit binnen- en buitenland.
Meer uit Binnenland
GENĂˆVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
19 uur geleden