Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker 40 aanhoudingen bij Rotterdam Unlimited en Zomercarnaval

Zeker 40 aanhoudingen bij Rotterdam Unlimited en Zomercarnaval

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag rond 21.30 uur zeker veertig mensen aangehouden tijdens de 35e editie van Rotterdam Unlimited en Zomercarnaval. Het gros werd aangehouden tijdens het preventief fouilleren. Een 20-jarige vrouw uit Heerlen is aangehouden in verband met een steekincident.

Bij het steekincident op de Coolsingel raakte iets voor 17.30 uur een man gewond. Toegesnelde agenten konden daarna de vrouw uit Heerlen aanhouden. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht vanwege zijn verwondingen. Wat er precies is gebeurd, wordt nog onderzocht.

Vanwege het evenement in de stad mocht de Rotterdamse politie preventief fouilleren. Daarbij werden onder andere een vuurwapen, een grote machete en andere voorwerpen waarmee je kan steken, gevonden. Ook zij mensen aangehouden voor openbaar dronkenschap en "andere voorvallen die je bij evenementen tegenkomt", aldus een politiewoordvoerster.

Deze zaterdag is de laatste dag van een kleine week Rotterdam Unlimited en Zomercarnaval. Als hoogtepunt van het evenement wordt op de laatste dag een straatparade georganiseerd, waarbij een lange stoet van dansers en danseressen door de stad trekt. Het festival met veel muziek, zang en dans trekt enkele honderdduizenden mensen uit binnen- en buitenland.

Meer uit Binnenland

NVJ stuurt opnieuw brief over journalisten in Gaza

AMSTERDAM (ANP) - De belangenorganisaties Free Press Unlimited (FPU) en de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) hebben opnieuw een brief gestuurd om aandacht te vragen voor de journalisten in Gaza. De brief is gericht aan demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel, melden de organisaties. Ze roepen de minister onder meer op om zich uit te spreken tegen doelgerichte lastercampagnes tegen Palestijnse journalisten en in gesprek te gaan met de Israëlische ambassadeur.

1 uur geleden
EO schrapt genres fictie en documentaire door bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - De Evangelische Omroep (EO) gaat de genres fictie en documentaire schrappen als gevolg van de bezuinigingen op de publieke omroep. De EO maakte de afgelopen jaren prijswinnende fictieproducties en documentaires als De Joodse Raad, De Terugreis en Mijn grote broer. De EO spreekt dinsdag van een "pijnlijk besluit".

2 uur geleden
Gelderland verlengt termijn voor doden probleemwolf met half jaar

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland verlengt de toestemming om de wolf te doden die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Jagers krijgen tot 1 juli volgend jaar de tijd om het dier met codenaam GW4655m te doden. Ook is het gebied waarin dat mag gebeuren uitgebreid met het terrein van vliegbasis Deelen. De vergunning voor het afschieten van de wolf zou 1 januari aflopen.

2 uur geleden
Hulp bij zelfdoding blijft verboden, Laatste Wil verliest zaak

DEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft de regels voor hulp bij zelfdoding niet te versoepelen. De Coöperatie Laatste Wil had dat gevraagd, maar het gerechtshof in Den Haag heeft dat dinsdag afgewezen, net als de rechtbank eerder.

3 uur geleden
Ex-advocaat Weski eist inzage in stukken, krijgt nieuwe ronde

DEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft dinsdag in een procedure tegen de Staat bij de bestuursrechter in Den Haag inzage geëist in haar detentiedossier. Ze heeft eerder al inzage gehad, maar meent dat er gegevens worden achtergehouden. In overleg met de rechter is besloten tot een nieuwe inzageronde. De zaak is daarom voor onbepaalde tijd aangehouden.

3 uur geleden
RIVM: Nederlanders werken langer en in goede gezondheid door

BILTHOVEN (ANP) - Nederlanders werken steeds langer door en doen dat meestal in goede gezondheid, wijst onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) uit. De meeste mensen zijn ook op latere leeftijd lichamelijk en mentaal in staat om hun werk uit te voeren.

4 uur geleden
Brussel evenaart Belgisch formatierecord van 541 dagen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel wordt al 541 dagen onderhandeld over een nieuwe regering en evenaart daarmee het Belgische formatierecord. De Belgische hoofdstad valt onder het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en de coalitieonderhandelingen daar zitten muurvast.

4 uur geleden