Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeker 1000 doden door aardbeving in Myanmar

Zeker 1000 doden door aardbeving in Myanmar

NAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - Het dodental na de aardbeving in Myanmar is gestegen tot zeker 1002. De junta maakt zaterdag bekend dat er ook ten minste 2376 gewonden zijn gevallen. De beving met een kracht van 7.7 trof vrijdag centraal Myanmar en veroorzaakte enorme verwoestingen in grote delen van het land.

De eerste buitenlandse hulp is inmiddels gearriveerd in Myanmar. De Chinese ambassade meldde zaterdag op Facebook dat een team van 37 reddingswerkers is geland in Yangon. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken laat in een verklaring weten dat president Xi Jinping "diep verdriet" heeft geuit over de verwoestingen.

Volgens het ministerie is China bereid om Myanmar de hulp te bieden die nodig is om de mensen in de getroffen gebieden te helpen. Het land heeft 100 miljoen yuan (12,7 miljoen euro) aan hulpmiddelen toegezegd, meldt de Chinese ambassade in Myanmar. Het gaat onder meer om tenten, dekens, medische noodpakketten, voedsel en water. Zuid-Korea heeft 1,8 miljoen euro aan noodhulp toegezegd.

ASEAN

Ook een vlucht met hulpgoederen, reddingswerkers en medisch personeel uit India is aangekomen in Myanmar, meldt de Indiase buitenlandminister Subrahmanyam Jaishankar.

Buitenlandministers van ASEAN, een samenwerkingsverband van Zuidoost-Aziatische landen, laten in een gezamenlijke verklaring eveneens weten bereid te zijn te helpen bij hersteloperaties.

Meer uit Buitenland

Israël bevestigt begin proef terugtrekking uit Zuid-Libanon

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) bevestigt te zijn begonnen met een proef waarbij militairen gebieden in het zuiden van Libanon verlaten. Het plan is dat de Libanese strijdkrachten, die bekendstaan als zwakker dan Hezbollah, de controle daar overnemen.

24 minuten geleden
Zus Lindsey Graham stelt zich kandidaat voor zijn zetel in Senaat

COLUMBIA (ANP) - De zus van de overleden Amerikaanse senator Lindsey Graham, Darline Graham, stelt zich kandidaat voor zijn zetel. Dat laat ze weten in een interview met FOX News. Darline verving haar broer al tot het einde van zijn ambtsperiode. President Donald Trump wilde dat ze daarna mee zou doen aan de verkiezingen.

1 uur geleden
Britse man aangeklaagd voor moord op oud-politicus Widdecombe

LONDEN (ANP/AFP) - Een 28-jarige Britse man is aangeklaagd voor de moord op de Britse oud-politicus Ann Widdecombe. Zij werd twee weken geleden in haar huis gedood. Twee dagen later werd er een verdachte opgepakt.

2 uur geleden
Burnham benoemt ministers van nieuw Brits kabinet

LONDEN (ANP/RTR) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham heeft maandag de eerste ministers van zijn kabinet benoemd. De voormalige minister van Defensie John Healey wordt minister van Financiën en Ed Miliband wordt minister van Buitenlandse Zaken, maakte de regering bekend.

2 uur geleden
Oud-schaakster Polgár ziet af van presidentschap Hongarije

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse oud-schaakster Judit Polgár heeft het aanbod afgewezen om president van haar land te worden. Premier Péter Magyar maakte zondag bekend Polgár te hebben voorgedragen voor de vooral ceremoniële functie.

3 uur geleden
Trump: Netanyahu wordt niet opgepakt in de VS

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump benadrukt op zijn Truth Social dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet zal worden opgepakt tijdens zijn verblijf in de Verenigde Staten. Hiermee verwijst hij naar uitspraken van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani. Die zei afgelopen weekend juist te kijken of het mogelijk is Netanyahu te arresteren.

3 uur geleden
Burnham belt op eerste dag als Britse premier met Trump

LONDEN (ANP/RTR) - Andy Burnham heeft op zijn eerste dag als Britse premier gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Hij vertelde dat het Verenigd Koninkrijk zich zal blijven inzetten voor defensie en veiligheid en dat Londen wil bijdragen aan de veilige heropening van de Straat van Hormuz, aldus een verklaring van Burnhams kantoor.

3 uur geleden