Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeilster Bouwmeester wil nog niet denken aan goud vóór medalrace

Zeilster Bouwmeester wil nog niet denken aan goud vóór medalrace

MARSEILLE (ANP) - Na opnieuw een goede dag voor de kust van Marseille kan zeilster Marit Bouwmeester zich theoretisch maandag, een dag voor de medalrace, al verzekeren van olympisch goud in de Ilca 6-klasse. Toch wil de 36-jarige Friezin nog niet te ver op de zaken vooruitlopen. "Dat is vaak waar het fout gaat, wanneer je te snel aan het resultaat gaat denken", wist de olympisch kampioen van 2016.

"Mijn 'skills' zijn goed genoeg om goede resultaten neer te zetten, dus het is vooral vertrouwen op je eigen kwaliteiten en het zo goed mogelijk doen", zei Bouwmeester, die zondag als derde en elfde (schrapresultaat) eindigde.

Gevraagd of ze maandag de wedstrijd extra verdedigend gaat aanvangen, moet Bouwmeester nog even nadenken. "Gisteren en tijdens de eerste wedstrijd vandaag ben ik iets conservatiever gestart, omdat het hard waaide en ik merkte dat ik snelheid over had. Dan wil je gewoon niet onnodig risico lopen en domme fouten maken."

Dubbele punten

"Maar in de laatste race was ik iets te conservatief", lachte ze. "Dus ergens misschien een middenweg kiezen. Niet onnodig risico nemen, maar ik hoef ook niet per se als allerlaatste te starten."

Bouwmeester heeft 28 punten minder dan de nummer 2, de Deense titelverdedigster Anne-Marie Rindom. Er staan maandag maximaal twee races op het programma. Bij de afsluitende medalrace van dinsdag worden dubbele punten uitgedeeld.

Meer uit Sport

Ferrari-baas: Hamilton is gefrustreerd maar niet gedemotiveerd

MARANELLO (ANP/RTR) - Ferrari-teambaas Fred Vasseur maakt zich geen zorgen om Lewis Hamilton. De Britse Formule 1-coureur noemde zich afgelopen week tijdens de Grote Prijs van Hongarije "absoluut nutteloos". Ook suggereerde Hamilton dat Ferrari "waarschijnlijk van coureur moet wisselen".

5 uur geleden
Kooij sprint naar zege in openingsetappe Ronde van Polen

LEGNICA (ANP/BELGA) - Wielrenner Olav Kooij heeft de eerste etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De 23-jarige Nederlander van Visma-Lease a Bike was in de rit over bijna 200 kilometer van Wroclaw naar Legnica de snelste in de massasprint. De Fransman Paul Magnier finishte als tweede en de Australiër Jensen Plowright als derde.

6 uur geleden
Tennistoernooi in Montreal verliest met Swiatek weer een topper

MONTREAL (ANP) - Iga Swiatek is verrassend uitgeschakeld in de achtste finales op het masterstoernooi van Montreal. De winnares van Wimbledon verloor van de als zestiende geplaatste Clara Tauson uit Denemarken: 7-6 (1) 6-3.

12 uur geleden
Vollering vindt tweede plek hoogst haalbare na valpartij

CHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - Oud-winnares Demi Vollering vindt haar tweede plek in de Tour de France Femmes het hoogst haalbare na haar eerdere valpartij. "Ik kwam hier voor etappezeges en de gele trui en dat is allemaal niet gelukt. Dat is jammer, maar na die valpartij in de derde etappe wist ik niet of ik nog door kon", zei een geëmotioneerde Vollering tegen Eurosport.

1 dag geleden
Ferrand-Prévot wint Tour Femmes in stijl, Vollering tweede

CHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - De Française Pauline Ferrand-Prévot heeft de Tour de France Femmes in stijl gewonnen door ook de slotrit op haar naam te schrijven. Demi Vollering verzekerde zich net als vorig jaar van de tweede plek in het klassement door de Australische Sarah Gigante te passeren, die in de afsluitende bergrit niet mee kon met de groep favorieten.

1 dag geleden
Motorcrosser Herlings achtste bij rentree in België

LOMMEL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij zijn rentree na een sleutelbeenbreuk als achtste geëindigd in de Grote Prijs van België. De vijfvoudig wereldkampioen in de MXGP werd zowel in de eerste als tweede manche achtste. Lucas Coenen won de grand prix in Lommel voor eigen publiek door de tweede manche te winnen, na zijn tweede plaats in de eerste race.

1 dag geleden
Klaver houdt Bol op 200 meter af van eerste nationale titel

HENGELO (ANP) - Femke Bol heeft ook dit jaar op de 200 meter in Hengelo niet haar eerste nationale titel outdoor gewonnen. Lieke Klaver was net iets sneller (22,82 om 22,84). Marije van Hunenstijn werd derde in 23,20.

1 dag geleden