
Zeilster Bouwmeester nog steeds ruim op kop bij WK
MELBOURNE (ANP) - De Nederlandse Laser Radial-zeilster Marit Bouwmeester staat nog steeds ruim op kop na negen races op het WK in Melbourne. Ze won donderdag een van de drie races en eindigde verder als 24e en 10e.
Maar omdat ook de concurrentie niet foutloos bleef, behield ze eenvoudig de leiding. Bouwmeester gaat met 24 punten voorsprong op de huidige nummer twee, de Noorse Line Flem Host, de laatste wedstrijddag in.
"Vandaag hadden we erg variërende omstandigheden. Dat zorgde voor moeilijke races en daardoor ook wisselende resultaten in het veld", aldus Bouwmeester. "Ook ik had een lastige dag met een aantal ongelukkige beslissingen. De eerste race heb ik dominant gevaren en gewonnen, maar in race twee en drie had ik wel wat meer moeite. Maar we hebben gestreden om de schade zoveel mogelijk te beperken."
Jonker
De tweede Nederlandse deelneemster Maxime Jonker klom dankzij twee derde plaatsen naar de zevende plaats in het klassement. Daphne van der Vaart steeg na de 27e en 36e plek in de eerste twee races en de zege in haar laatste race van de dag naar de 11e plaats overall.
Bij de laatste drie races vrijdag wordt minder wind verwacht. De grote voorsprong van Bouwmeester kan na de tiende van twaalf races nog wel slinken. Vanaf die race geldt een tweede aftrekresultaat.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Nederlandse vrouwenploeg heeft op het EK atletiek voor landenteams in Madrid de 4x100 meter estafette gewonnen in een Nederlands record. Nadine Visser, Lieke Klaver, Minke Bisschops en Marije van Hunenstijn klokten 42,02 en snoepten daarmee twee honderdsten af van het oude record uit 2016.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Nederlandse sprinters hebben op het EK atletiek voor landenteams in Madrid het Nederlands record op de 4x100 meter estafette aangescherpt tot 37,87 seconden. Met die tijd won het Nederlandse kwartet ook het nummer. Duitsland eindigde als tweede op gepaste afstand in 38,27 en Groot-Brittannië werd derde in 38,33.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Nadine Visser heeft de Nederlandse ploeg aan de leiding gehouden op het EK atletiek voor landenteams met de tweede plaats op de 100 meter horden. De 30-jarige Visser noteerde 12,39 seconden in Estadio Vallehermoso in Madrid. Die tijd lag maar drie honderdsten boven haar Nederlands record van 12,36, maar ze liep wel met iets te veel rugwind.
6 uur geledenBOULDER (ANP) - Richard Carapaz kan volgende week niet meedoen aan de Tour de France. De wielrenner uit Ecuador heeft een maag-darminfectie, meldt zijn team EF Education - EasyPost.
6 uur geledenCALVIÀ (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor had zich op Mallorca geen betere week kunnen voorstellen als voorbereiding op Wimbledon. Twee dagen voor zijn eerste partij op het grandslamtoernooi in Londen won de 28-jarige Haarlemmer op het Spaanse eiland zijn derde ATP-titel door de Fransman Corentin Moutet te verslaan (7-5 7-6 (3)).
8 uur geledenEDE (ANP) - Danny van Poppel heeft in Ede de Nederlandse titel gewonnen. De 31-jarige wielrenner van Red Bull Bora-hansgrohe was de snelste in de massasprint. Van Poppel kwam een fractie eerder over de finish dan Olav Kooij van Visma - Lease a Bike, die voor het derde jaar op rij als tweede eindigde. Vorig jaar moest hij de zege aan Dylan Groenewegen laten en het jaar daarvoor aan Dylan van Baarle.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Als Novak Djokovic zijn 25e grandslamtitel wil winnen, is de kans daarvoor naar zijn gevoel het grootst op Wimbledon. Dat zei de 38-jarige Serviër zaterdag op een persconferentie op de All England Club in Londen. Djokovic is met 24 grandslamtitels bij de mannen al even recordhouder. Bij de vrouwen won Margaret Court tussen 1960 en 1973 ook 24 titels op de vier grootste en belangrijkste toernooien.
8 uur geleden