Zeiler Bos geeft hoop op medalrace Olympische Spelen niet op
MARSEILLE (ANP) - Zeiler Duko Bos heeft de hoop nog niet opgegeven om zich te plaatsen voor de medalrace in de Ilca 7-klasse, voorheen bekend als de Laser-klasse. De olympische debutant klom naar de vijftiende plaats, maar heeft een klassering in de top tien nodig voor de afsluitende wedstrijd van dinsdag. "Ik moet morgen wel even flink aan de bak om daarin te komen", zei Bos.
Bos kwam zondag in zijn eerste race tot een knappe vierde plek, maar kwam er met een 28e plaats in zijn tweede wedstrijd niet aan te pas. "Met mijn eerste race was ik natuurlijk erg tevreden. Die gaf me ook het gevoel dat ik weer in de competitie zat. Alleen in de tweede race viel het gewoon echt niet op zijn plek", bekende Bos na afloop. "We moeten nog even uitzoeken wat de reden was dat het niet goed ging."
Hoewel de 29-jarige Nederlander zichtbaar baalde van zijn afsluitende wedstrijd van zondag, zette hij toch snel de knop om. "Het zit heel dicht bij elkaar, dus het is prima mogelijk. Gewoon twee goeie potten morgen."
"Ik weet nog niet wat het weerbericht is, maar morgen is weer een nieuwe dag. Het is hier elke dag anders, dus het zegt niet zoveel wat ik vandaag heb gevaren. Ik wil morgen gewoon weer een betere dag laten zien. Hopelijk lukt het dan", aldus Bos.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
4 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
8 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
9 uur geleden