Zege wielrenner Danny van Poppel in Gooikse Pijl
GOOIK (ANP) - Danny van Poppel heeft voor het eerst na bijna twee jaar weer een wielerkoers gewonnen. De Nederlandse sprinter van de ploeg Circus-Wanty Gobert was zondag de beste in de Gooikse Pijl, een koers over 200 kilometer in en rond het Belgische Gooik.
Van Poppel was in de massasprint de Belg Gerben Thijssen en de Nederlander Arvid de Kleijn te snel af. De sprintende meute had in de laatste honderden meters twee vluchters - de Belgen Philippe Gilbert en Bert Van Lerberghe - achterhaald. Van Poppel volgt op de erelijst de Duitser Pascal Ackermann op.
"De laatste ronde was het echt een chaos", keek Van Poppel terug. "Ik wist dat er twee renners voorop waren maar pas in de laatste kilometer zag ik dat ze kort voor ons reden." De zege, zijn zestiende als beroepsrenner, deed hem deugd. "Ik heb een heel moeilijk jaar achter de rug met te veel ups and downs. De ploeg is achter me blijven staan. Dat heeft me goed gedaan. Ik wil me volgende week in de BinckBank Tour laten zien en daarna volgen de klassiekers."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
39 minuten geledenLONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
23 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
1 dag geleden