Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zege Morbidelli in MotoGP, Mir verstevigt leiding in WK

Zege Morbidelli in MotoGP, Mir verstevigt leiding in WK

ALCANĨZ (ANP) - De Italiaanse wegracer Franco Morbidelli heeft de Grote Prijs van Teruel in de MotoGP op zijn naam geschreven. Het was de tweede GP-zege van dit seizoen voor de coureur van Yamaha. Morbidelli finishte op circuit Motorland Aragon ruim 2 seconden voor de Spanjaard Alex Rins (Suzuki). Joan Mir (Suzuki) eindigde op 5 seconden als derde en de Spanjaard verstevigde zijn leidende positie in het wereldkampioenschap.

De Japanner Takaaki Nakagima (Honda) beleefde weinig plezier aan zijn eerste poleposition ooit. Hij vloog al in de eerste ronde van de baan af en kon de race niet vervolgen. Morbidelli nam de leiding over en stond deze niet meer af. Rins zat vrijwel de gehele race kort achter hem, maar was geen moment in staat de Italiaan echt te bedreigen. Mir startte als twaalfde en stuurde zijn machine in de beginfase kundig naar voren. Zijn opmars bracht hem naar de derde plaats en kostbare punten voor het kampioenschap.

Mir liep uit op de Fransman Fabio Quartararo (Yamaha), die in de GP van Teruel pas als achtste over de meet kwam. Mir heeft 137 punten, Quartararo 123 punten. De Spanjaard Maverick Viñales (Yamaha), die zevende werd in de race, raakte ook verder achterop in het kampioenschap. Hij staat derde met 118 punten.

Kansrijk voor titel

"Zodra ik de vrije ruimte had voor me, heb ik iedere ronde alles gegeven. De motor was zo goed afgesteld, dat ik de hele tijd met precisie en agressie kon rijden", zei winnaar Morbidelli na zijn zege. Hij klom naar de vierde plaats in de WK-stand met 112 punten en is met nog drie races te gaan in de MotoGP ook nog kansrijk voor de titel.

Het seizoen in de MotoGP is door het wegvallen van regerend wereldkampioen Marc Márquez spannender dan ooit. Er waren al acht verschillende winnaars. Gek genoeg behoort kampioenschapsleider Mir niet tot dat groepje. Hij scoorde zijn punten vooral met tweede en derde plaatsen. "Mijn podiumplek voelt als een overwinning. Starten als twaalfde en finishen als derde is een geweldige prestatie", zei Mir.

Meer uit Sport

Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

2 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

7 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

9 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

10 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

11 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

14 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

14 uur geleden