
Zeeuwse Zusjes willen laten zien hoe leuk Zeeland is
OOST-SOUBURG - De Zeeuwse Zusjes Raisa en Roozmarijn Radstaat uit Oost-Souburg willen laten zien hoe leuk Zeeland is. Ze doen dat op hun Youtube-kanaal waarmee een droom van Raisa uitkomt.
Twee jaar geleden vroeg ze al eens om een eigen kanaal. “Doei, dat gaan we nog niet doen, zei ik”, lacht Raisa’s moeder Annet Minderhout uit Oost-Souburg. Hoewel het af en toe wegebde bleef Raisa er regelmatig om vragen. “En toen kwam corona.” Annet, die theatermaker is, en haar dochters maakten een liedje over corona en plaatsten dat op Facebook. Ze kregen veel leuke reacties. “Misschien is dit dan het moment, dacht ik.”
Kanaal
Op hun kanaal ‘Zeeuwse Zusjes’ plaatsten ze hun liedjes, maar toen er weer mocht worden gereisd, wilden ze ook laten zien hoe leuk Zeeland is. “Te vaak hoor ik dat hier niets te doen is voor kinderen.”
Pluktuin
Raisa en Roozmarijn bezoeken activiteiten die leuk zijn voor kids, zoals De Jonge Johannes in Serooskerke, maar ook minder bekende zoals de alpacaboerderij in Kamperland en pluktuin in Kruiningen. De meiden doen er enthousiast verslag van. “Ze hebben zo een leuke vakantie. Vooral Raisa is een performertje. Ik vind dat mooi, omdat het ook anders is geweest. Ze is in groep één en twee gepest op school en kan soms verlegen zijn. Het is goed om te zien dat ze dit durft en meer zelfvertrouwen krijgt.”
De zusjes plaatsen elke week één of twee filmpjes en liedjes. “Het is hartstikke leuk.” Zeeuwen die ideeën hebben voor de Zeeuwse Zusjes kunnen dit aangeven via het Youtube-kanaal.
Meer uit Beveland
GOES - Vrijwilligers bij sportverenigingen in Zeeland kunnen in mei deelnemen aan een cursus tot vertrouwenscontactpersoon (VCP-V). Het Coördinatiepunt Clubondersteuning Zeeland organiseert de training in samenwerking met Centrum Veilige Sport. De bijeenkomsten vinden plaats op woensdagavond 14 en 21 mei.
14 uur geledenGOES - Hulpdiensten zijn afgelopen nacht in actie gekomen nadat een levenloos persoon werd aangetroffen in de buurt van de Westwal in Goes. Het slachtoffer zou zijn gereanimeerd, maar de hulp mocht niet baten. De politie heeft onderzoek gedaan en liet vanochtend weten dat er sprake is van een natuurlijke dood.
15 uur geledenGOES- Een traumahelikoper is zaterdagavond ingezet voor een geplande overplaatsing van een patiënt van het ADRZ-ziekenhuis aan de 's-Gravenpolderseweg naar het Erasmus MC in Rotterdam. Ook de brandweer werd opgeroepen. Wanneer patiënten van het ene naar het andere ziekenhuis moeten worden vervoerd, worden doorgaans ambulances ingezet. Vanwege specifieke omstandigheden werd dit keer voor vervoer door de lucht gekozen.
1 dag geledenGOES - De provincie Zeeland heeft besloten dat vervoerder EBS vanaf december 2026 het busvervoer in de hele provincie mag uitvoeren. Dit geldt voor een periode van twaalf jaar. EBS neemt het werk over van de huidige vervoerder Connexxion.
1 dag geledenGOES - De politie heeft vrijdagavond een minderjarige verdachte aangehouden na de steekpartij eerder die dag in het centrum van Goes. Bij het geweldsincident raakte een jongen gewond.
2 dagen geledenWie kan er mooier vertellen over zijn werk dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan? En hoe ziet een werkdag eruit? Deze keer in de rubriek 'Op de werkvloer bij': Rubin Timmer (planner/coördinator) en Ferry van Yperen (Lead Engineer) van TA Control Systems.
2 dagen geledenGOES - De bouw van het nieuwe schoolgebouw van Scalda in het Omnium in Goes gaat officieel van start. Wethouder André van Reest van de gemeente Goes verricht vrijdag de openingshandeling tijdens een feestelijke bijeenkomst.
2 dagen geleden