
Zeeuwse Week van de Veiligheid van start
Om inwoners en bezoekers van Zeeland te wijzen op mogelijke gevaren en hoe hiermee om te gaan, vindt van maandag 11 tot en met zondag 17 oktober de Zeeuwse Week van de Veiligheid plaats.
Deze vijfde editie biedt veel verschillende activiteiten. Zo vertellen deskundigen van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ), brandweer, HZ University of Applied Sciences en gemeenten wat inwoners kunnen doen voor hun eigen veiligheid. “We zoomen dit jaar vooral in op de thema’s nucleaire veiligheid, natuurrisico’s en overstroming en gevaarlijke stoffen in Zeeuwse bedrijven”, laat de VRZ weten. Op sociale media staan een hoop (win)acties op de planning.
Maandag opende VRZ-directeur Edith van der Reijden samen met burgemeester Harald Bergmann van de gemeente Middelburg de veiligheidsweek in de pop-up store in de Geerepassage in Middelburg. Die is de hele maand open voor het publiek. Verder zijn belangstellenden onder meer welkom bij brandweerpost Oostkapelle en brandweerduikploeg Goes, organiseert de ZLM een rijtraining voor speciaal jongeren, verspreidt woningcorporatie L’escaut de meterkastkaart onder al haar huurders en start de politie een inleveractie voor wapens.
Een volledig overzicht van alle activiteiten staat op www.zeelandveilig.nl/veiligheidsweek.
Meer uit Beveland
GOES - Voor BMX'er en urban-sportliefhebber Mark Vos (41) draait alles om vrijheid, uitdaging en het overwinnen van angst. Wat begon met een crossfietsje met witte bandjes in 1989 groeide uit tot een levenslange passie. "Voor mij is BMX altijd meer geweest dan een sport," vertelt Mark. "Het is een manier om jezelf uit te dagen, je angsten te overwinnen en je grenzen te verleggen. Dat gevoel wil ik nu doorgeven aan een nieuwe generatie."
16 uur geledenKRABBENDIJKE - Vanwege een aanrijding op een spoorwegovergang in Krabbendijke is het treinverkeer op het traject Vlissingen-Roosendaal momenteel verstoord.
18 uur geledenKATS - De gemeente Noord-Beveland heeft besloten dat de aanleg van een nieuw broedeiland bij de Katse Plaat mag doorgaan. Een bezwaar van een omwonende tegen de vergunning is door het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.
20 uur geledenRITTHEM - In havengebied Vlissingen-Oost wordt extra toezicht gehouden. Aanleiding daarvoor is een 'verdachte situatie', zo heeft de politie maandagavond laat bekendgemaakt.
1 dag geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.
1 dag geledenGOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek.
1 dag geledenOUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.
1 dag geleden