Zeeuwse tuin 2-daagse
GOES - In het kader van de Zeeuwse Tuin 2-daagse zijn in de gehele provincie Zeeland in juni vele tuinen geopend. Ook dit jaar hebben de enthousiaste tuineigenaren besloten twee keer twee dagen open te gaan. Zowel begin juni als eind juni zijn de tuinen erg mooi en elk deel van de maand heeft zijn eigen specifieke bloemen en uitstraling.
Bloeien begin juni de vaste papavers, Irissen en de ouderwetse rozen volop, eind juni hebben we de zomerbloeiers en natuurlijk ook rozen in alle kleuren en van struik tot klimmer.
In de tuinen is het een lusthof voor allerlei insecten, vlinders en bijen. De grote verscheidenheid van bloemen en planten lokken vele soorten. Er is genoeg voedsel te vinden en is er ook genoeg nestgelegenheid voor veel vogels die op hun beurt weer de evetuele plangen in de tuin onder controle houden.
Dit jaar doen ruim 18 tuinliefhebbers mee aan dit evenement, waaronder enkele gespecialiseerde kwekerijen. De tuinen kunnen worden bezocht zonder vooraf de gebruikelijke afspraak te maken met de tuineigenaar.
De deelnemende tuinen zijn zeer gevarieerd, van groot tot klein, van cottage- tot landschapstuin. Het zijn allemaal tuinen die door de eigenaren met veel liefde, geduld en plezier zijn aangelegd en ze worden met passie onderhouden. We laten het graag aan u zien.
De dagen zijn op vrijdag 3 en zaterdag 4 juni en vrijdag 24 en zaterdag 25 juni, alle dagen van 10.00 tot 17.00 uur.
De adressen en foto’s van de tuinen kunt u vinden: www.zeeuwsetuin2daagse.nl
Facebook pagina: https://www.facebook.com/ZeeuwseTuin2daagse/
In de meeste tuinen wordt entree gevraagd, bij sommige is er koffie/thee verkrijgbaar.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
3 dagen geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
4 dagen geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
1 week geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
1 week geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
1 week geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
1 week geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
1 week geleden