
Zeeuwse ouderen laatste tijd voor tweede of derde keer opgelicht
KRUININGEN - De politie waarschuwt vooral oudere Zeeuwen voor digitale oplichtingspraktijken.
Het blijkt dat ouderen de laatste tijd voor de tweede of soms derde keer voor duizenden euro’s zijn opgelicht.
Het gaat om mensen die een paar jaar geleden veel geld zijn kwijtgeraakt toen ze ingingen op een aanbieding om te investeren in bitcoins of andere cryptomunten. Dit bleek oplichting te zijn. Zij worden nu opnieuw benaderd. "Schijnbaar houden deze daders een goede boekhouding bij”, zegt de politie.
Begripvol
Volgens de rechercheurs gebeurt het op verschillende manieren. Zo krijgen ze begripvolle berichten waarin wordt aangeboden om te helpen het geld terug te halen. Daar moeten zij echter eerst voor betalen. Ook is er een variant waarin de ouderen wordt verteld dat met het geïnvesteerde bedrag winst is geboekt. Om dit geld te krijgen, moeten de mensen echter opnieuw investeren.
Programma
Met toestemming wordt er vervolgens een programma op de computer geïnstalleerd dat deze overneemt waarna alle rekeningen worden geplunderd. "Uit onderzoek blijkt dat de daders vaak vanuit het buitenland bellen of ze maken gebruik van zogenaamde gespoofde telefoonnummers.”
Identiteit
Dit zijn nummers, bijvoorbeeld van een bank, waarmee de daders een andere identiteit kunnen aannemen. “De daders en rekeningen lijken zich in het buitenland te bevinden, waardoor het een moeilijk verhaal voor de Nederlandse politie wordt."
Melden
Volgens de politie zoeken banken tegenwoordig intensief contact met slachtoffers van oplichting. Soms is zelfs uit bescherming het internetbankieren op het moment van de ‘investering’ geblokkeerd.
De politie roept alle slachtoffers op het te melden als ze zijn opgelicht. Ook moeten ze dit zo snel mogelijk aangeven bij hun bank.
Meer uit Reimerswaal
KRUININGEN - Op zaterdag 17 mei organiseert schaakvereniging De Zwarte Dame uit Kruiningen voor het eerst een Grand Prix-jeugdtoernooi. Het toernooi is bedoeld voor zowel gevorderde clubschakers uit Zeeland als voor kinderen uit de gemeente Reimerswaal die graag thuis of op school schaken.
9 uur geledenKAPELLE - Van 12 tot en met 17 mei 2025 is de gemeente Kapelle weer het toneel van de jaarlijkse herdenking van de Franse militairen die tijdens de Tweede Wereldoorlog hun leven gaven voor de verdediging en bevrijding van Nederland. Het evenement wordt mede georganiseerd door Memorial 40-45 Kapelle, onderleiding van voorzitter Andries Looijen.
17 uur geledenGOES - Op dinsdag 27 mei vindt in theater De Mythe in Goes de elfde editie plaats van de Zeeuwse Ondernemersdag. Het evenement is bedoeld voor (pre)starters, zzp'ers en kleine mkb-bedrijven die kennis, inspiratie en een sterker netwerk zoeken.
1 dag geledenKRUININGEN - Een binnenvaartschip heeft maandagmiddag schade opgelopen bij het binnenvaren van de voorhaven in het Kanaal door Zuid-Beveland. Door snel ingrijpen van bemanning en hulpdiensten kon worden voorkomen dat het schip zonk.
1 dag geledenREIMERSWAAL - Er kunnen 15 nieuwe Lief & Leedstraten worden opgezet in de gemeente Reimerswaal. Dit volgt op de toevoeging van 8 nieuwe straten, en nu is het aan de bewoners om de handen ineen te slaan.
2 dagen geledenRILLAND - Gisterenmiddag is een persoon gewond geraakt na een val op de motorcrossbaan in Rilland. De politie meldde dat de val een medische oorzaak had.
2 dagen geledenHANSWEERT - Afgelopen weekend tijdens de landelijke Reddingbootdag in Hansweert hebben bezoekers van het KNRM-reddingstation een bijzondere ervaring opgedaan toen ze getuige waren van een daadwerkelijke hulpverleningsactie.
2 dagen geleden