
Zeeuwse onderwijsinstellingen organiseren regionale SDG Actiedag
MIDDELBURG/VLISSINGEN - Mocht je jezelf afvragen welke vlag er vandaag is uitgestoken vanuit het stadhuis en die bijvoorbeeld ook wappert bij ZB Bibliotheek van Zeeland en de HZ: dat is de SDG-vlag.
SDG staat voor Sustainable Development Goals: Duurzame Ontwikkelingsdoelen. Op 25 september 2015 tekenden 193 landen tijdens de jaarlijkse VN-vergadering een akkoord over die 17 doelen. Vandaag is het SDG Actiedag, met allerlei activiteiten in en bij Zeeuwse onderwijsinstellingen, maar met bijvoorbeeld ook een wereldwijde klimaatstaking, die in Nederland in Utrecht wordt georganiseerd. Een deel van de studenten van HZ University of Applied Sciences en University College Roosevelt doet mee aan de Wereldwijde Klimaatstaking die vanmiddag word gehouden in Utrecht.
HZ University of Applied Sciences, University College Roosevelt (UCR) en Scalda hebben samen met ondernemers, experts en studenten een programma op poten gezet. Doel van de dag is om de SDG’s verder op de kaart te zetten, dieper in te gaan op de doelen en deze dichterbij te brengen. De SDG Action Day begon vanochtend om 9.00 uur met een klimaatmars van UCR op de Markt in Middelburg. Om 10.00 uur hesen de HZ , UCR en Scalda op alle locaties de SDG-vlaggen. Verder zijn er bij de HZ in Vlissingen de hele dag activiteiten, waarin de SDG’s centraal staan. Voor de colleges is er een beperkt aantal plaatsen. Alle colleges zijn ook te volgen via een livestream.
Meer uit Middelburg
SEROOSKERKE - Op zaterdag 17 mei viert Hubo Serooskerke het 20-jarig bestaan van het pand aan de Hondegemsweg met een feestdag vol kortingen en activiteiten.
9 uur geledenMIDDELBURG - Een creatieve groep studenten van de HZ University of Applied Sciences heeft in het kader van een schoolopdracht een sieradenhouder ontwikkeld.
13 uur geledenWESTKAPELLE - In de vuurtoren van Westkapelle is sinds eind april een foto-expositie te zien die gewijd is aan de cultuur van Westkapelle. De foto's zijn gemaakt door de Zeeuwse fotograaf Ruden Riemens.
15 uur geledenMIDDELBURG - Zaterdag 10 mei vond in Kapelle de Regiofinale plaats voor teams in supplement E. Het combinatieteam MTV/GV Koudekerke had zich geplaatst door de twee plaatsingswedstrijden te winnen.
1 dag geledenMIDDELBURG - In het weekend van 3 en 4 mei heeft de Middelburgse karter Guillermo van Pamelen een derde plaats bemachtigd op het open Duits kampioenschap. Vanuit heel de wereld kwamen meer dan 200 deelnemers uit o.a. Duitsland, Nederland, België, Zweden, USA, Polen, Engeland, Spanje, Denemarken, Hongarije, Oostenrijk, Filipijnen, India en Frankrijk naar Grimma.
1 dag geledenZOUTELANDE - Woningcorporatie Zeeuwland start deze maand met de vernieuwing van appartementengebouw De Tienden in Zoutelande.
1 dag geledenARNEMUIDEN - De brandweer van Arnemuiden heeft zaterdag de tweede plaats behaald bij de Gewestelijke brandbestrijdingswedstrijden in Wolphaartsdijk.
2 dagen geleden