
Zeeuwse milieustraten krijgen toegangscontrole
THOLEN - Alle milieustraten in Zeeland krijgen een toegangscontrole. Dat heeft het Algemeen Bestuur van het O.L.A.Z. besloten. Het huidige systeem (vrije toegang) maakt het lastig om bedrijven en niet-inwoners te weren.
Uit onderzoek blijkt dat op de Zeeuwse milieustraten 2 keer zoveel afval per inwoner wordt gebracht ten opzichte van de rest van Nederland. De landelijke en door de gemeenten onderschreven VANG-doelstellingen van 100 kilo restafval per inwoner per jaar wordt mede hierdoor niet gehaald in de Zeeuwse gemeenten. Een deel van het totaal aantal kilo’s restafval wordt namelijk bepaald door het grof huishoudelijk afval dat naar de milieustraten wordt gebracht. Naar verwachting zal dit na de invoering van de toegangscontrole uitkomen op een vermindering van 13 kilo per inwoner per jaar.
Onderzoek
Op verzoek van O.L.A.Z. heeft de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) onderzoek gedaan naar toegangscontrole op de milieustraten waarbij gekeken is naar mogelijkheden om slagbomen en paslezers te plaatsen en welk registratiesysteem passend is.
Digitaal toegangssysteem
Zo snel mogelijk, maar uiterlijk in 2023 worden alle Zeeuwse milieustraten voorzien van een toegangscontrole- en registratiesysteem. Naast slagbomen en paslezers zal zoveel mogelijk worden gewerkt met een digitaal toegangssysteem. Via een QR-code of NFC chip in de mobiele telefoon krijgt de bezoeker toegang. Voor huishoudens die niet digitaal kunnen werken bestaat de mogelijkheid een fysieke pas aan te vragen, die eenmalig per huishouden gratis wordt verstrekt. De benodigde investeringen worden gedekt binnen de exploitatie van de milieustraten
Huidige regels
Naast een toegangscontrolesysteem blijven de huidige regels gelden voor de hoeveelheid grof huishoudelijk afval die per keer mag worden aangeboden en welke voertuigen en middelen geweigerd worden.
Meer uit Tholen
THOLEN - Op de Markt in Tholen vindt morgen de eerste editie van New Life Tholen plaats. Bezoekers kunnen daar van 10.00 tot 17.00 uur op een interactieve manier het verhaal van Pasen beleven.
16 uur geledenTHOLEN - Rijkswaterstaat waarschuwt voor extra verkeer op de weg komende dagen vanwege het Paasweekend en de start van de meivakantie. Vooral voor de provincie Zeeland wordt topdrukte verwacht het aankomend weekend.
19 uur geledenTHOLEN - Bij zwembad De Spetter in Tholen wordt al volop vooruitgekeken naar de opening van het nieuwe zwemseizoen op 5 mei. Tijdens de jaarlijkse schoonmaakactie wordt het zwembad morgen klaargemaakt voor het nieuwe zwemseizoen.
22 uur geledenSCHERPENISSE/SINT-MAARTENSDIJK - De politie heeft woensdag bij een onverwachte inval in een bedrijfspand aan de Pluimpotweg meerdere wapens, harddrugs, een grote hoeveelheid geld en duizenden sigaretten aangetroffen. De vondst werd gedaan nadat agenten reageerden op een melding van vernieling.
1 dag geledenSINT-ANNALAND/STAVENISSE - De Annavosdijk en Oudelandsedijk tussen Sint-Annaland en Stavenisse gaan vanaf 28 april bijna drie maanden dicht voor werkzaamheden. Dit betekent niet alleen hinder voor wegverkeer, maar ook een volledige stop van het busvervoer tussen de twee dorpen.
1 dag geledenRILLAND/THOLEN - Het kruispunt bij de Oesterdam is een van de eerste locaties waar de provincie Zeeland komende jaren werk van gaat maken in de strijd tegen verkeersonveiligheid. Uit nieuw onderzoek blijkt dat het aantal verkeersongelukken op Zeeuwse wegen zonder ingrijpen zal toenemen. Daarom komt de provincie met een versnelde aanpak van 18 risicolocaties, waarvan de N289 er dus één is.
1 dag geledenHALSTEREN/THOLEN - Voor het eerst sinds december 2023 mogen automobilisten weer de maximumsnelheid van 80 kilometer per uur rijden op de Thoolse brug. Rijkswaterstaat heeft alle werkzaamheden op de brug afgerond, waardoor de snelheidsbeperking van 50 kilometer per uur is vervallen.
1 dag geleden