Zeeuwse milieustraten krijgen toegangscontrole
THOLEN - Alle milieustraten in Zeeland krijgen een toegangscontrole. Dat heeft het Algemeen Bestuur van het O.L.A.Z. besloten. Het huidige systeem (vrije toegang) maakt het lastig om bedrijven en niet-inwoners te weren.
Uit onderzoek blijkt dat op de Zeeuwse milieustraten 2 keer zoveel afval per inwoner wordt gebracht ten opzichte van de rest van Nederland. De landelijke en door de gemeenten onderschreven VANG-doelstellingen van 100 kilo restafval per inwoner per jaar wordt mede hierdoor niet gehaald in de Zeeuwse gemeenten. Een deel van het totaal aantal kilo’s restafval wordt namelijk bepaald door het grof huishoudelijk afval dat naar de milieustraten wordt gebracht. Naar verwachting zal dit na de invoering van de toegangscontrole uitkomen op een vermindering van 13 kilo per inwoner per jaar.
Onderzoek
Op verzoek van O.L.A.Z. heeft de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) onderzoek gedaan naar toegangscontrole op de milieustraten waarbij gekeken is naar mogelijkheden om slagbomen en paslezers te plaatsen en welk registratiesysteem passend is.
Digitaal toegangssysteem
Zo snel mogelijk, maar uiterlijk in 2023 worden alle Zeeuwse milieustraten voorzien van een toegangscontrole- en registratiesysteem. Naast slagbomen en paslezers zal zoveel mogelijk worden gewerkt met een digitaal toegangssysteem. Via een QR-code of NFC chip in de mobiele telefoon krijgt de bezoeker toegang. Voor huishoudens die niet digitaal kunnen werken bestaat de mogelijkheid een fysieke pas aan te vragen, die eenmalig per huishouden gratis wordt verstrekt. De benodigde investeringen worden gedekt binnen de exploitatie van de milieustraten
Huidige regels
Naast een toegangscontrolesysteem blijven de huidige regels gelden voor de hoeveelheid grof huishoudelijk afval die per keer mag worden aangeboden en welke voertuigen en middelen geweigerd worden.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Aan de Hofstraat in Oud-Vossemeer is zondagmiddag brand uitgebroken in een bouwcontainer. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend.
5 uur geledenSCHERPENISSE - Speeltuin De Speelkrael in Scherpenisse is op donderdag 19 en vrijdag 20 februari gesloten vanwege werkzaamheden. De vlonder rond de boom wordt aangepast zodat deze rolstoeltoegankelijk wordt. Daarnaast komen er een duo-schommel, een marktkraam, een muziekbloem en een tipitent in de Krijgerskrael.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De rechtbank geeft de gemeente Tholen zes weken de tijd om alsnog te onderbouwen waarom de bouw van een hotel op het havenplateau verantwoord is. Dat blijkt uit een tussenuitspraak in een zaak waar de lokale watersportvereniging en het college van burgemeester en wethouders tegenover elkaar staan.
2 dagen geledenTHOLEN - Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof (PvdA-GroenLinks) noemen het ontbreken van walstroom in de haven van Tholen 'niet toekomstgericht en niet duurzaam'. In schriftelijke vragen aan het college dringen ze aan om dit toch te realiseren.
2 dagen geledenTHOLEN - Het Cultuurplein Tholen (CPT) heeft haar werkzaamheden per 1 januari 2026 stopgezet. Volgens het bestuur biedt de nieuwe koers van de gemeente minder ruimte voor de rol die de vereniging in de afgelopen elf jaar heeft vervuld.
3 dagen geleden[Advertorial] - Op onze locatie aan de Voltastraat bieden wij inmiddels een breed scala aan mondzorg onder één dak. U kunt bij ons terecht voor reguliere controles bij de tandarts, kleine gebitsreparaties zoals het aanbrengen van vullingen, en esthetische correcties met schildjes. Ook voor kronen en bruggen bent u bij ons in goede handen. Kortom: tandheelkundige zorg van A tot Z.
3 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Nog een paar dagen en dan gaat carnaval in Grôôt Pesôôt weer beginnen. Ook dit jaar trekt er weer een feestelijke optocht door het dorp. De lampionoptocht vindt donderdagavond plaats.
3 dagen geleden