Zeeuwse kunstenaar Leonard Passchier neemt deel aan IJsselbiënnale
De uit Vlissingen afkomstige Leonard Passchier is een van de 26 nationale en internationale kunstenaars die meedoen aan de IJsselbiënnale. Deze kunstroute langs de rivier de IJssel, met het thema ‘Tij, Tijd en Tijdelijkheid’, duurt nog tot en met 19 september.
Leonard Passchier is twee jaar geleden afgestudeerd aan de kunstacademie Willem de Kooning in Rotterdam. “Voor de IJsselbiënnale ben ik gevraagd een kunstwerk te maken”, vertelt Passchier. “Ik ben voorgedragen door Birthe Leemeijer via een talentontwikkelingstraject.”
Ironie
Zijn kunstpraktijk gaat over de zee, het water en de relatie die mensen ermee hebben. “Als geboren en getogen Zeeuw is de zee altijd dichtbij geweest. De strijd die de Zeeuwen met het water hebben, maar ook de afhankelijkheid, met de grote havens, visserij en toeristen voor de recreatie, zijn allemaal van grote inspiratie voor mijn werk.” Zijn voorstel op het thema is ‘Camping Zondvloed’. “Hierbij is het concept dat alle huishoudens in Nederland een zelf opblaasbaar reddingsvlot aan de gevel hebben of op het balkon of dak leggen.” Er liggen drie reddingsvlotten in de IJssel, bij de spoorbrug van Zwolle. “Op zaterdag 4 september geef ik hier een cursus en demonstratie over hoe om te gaan met het stijgende water. Hiervoor ga ik samen met de cursisten nog twee reddingsvlotten activeren en op het water dobberen. De reddingsvlotten zijn feloranje en worden gebruikt in de zeevaart. Als een schip zinkende is, kan de bemanning zo’n vlot activeren en zichzelf daarmee in veiligheid stellen.”
‘Leonard Passchier (Vlissingen, 1992) is gefascineerd door ervaringen in ruimte en tijd’, staat op de website van de IJsselbiënnale. ‘Ervaringen die hijzelf ondergaat, om ze vervolgens te transformeren in een kunstwerk waarbij hij ook zijn publiek overlevert tot een onderdompeling. Hij biedt een praktisch en oplossingsgericht overlevingsscenario: een veilige haven mét een vleugje ironie en humor.’
Belangstellenden voor de cursus kunnen zich opgeven via de site van de IJsselbiënnale. Kijk voor meer informatie op www.ijsselbiennale.nl.
Meer uit Beveland
GOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.
13 uur geledenGOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.
17 uur geleden"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.
22 uur geledenGOES - In de nacht van maandag op dinsdag is er brand uitgebroken bij muziekwinkel Bax in Goes. De brand ontstond rond 00.15 uur in een heftruck binnen het pand aan de Olympiastraat.
1 dag geledenGOES - Op 31 oktober 2025 ontving burgemeester Cees van den Bos in 't Sas de vernieuwde wandelgids van het Oosterscheldepad.
1 dag geledenNOORD-BEVELAND - De strijd om het kinderburgemeesterschap van Noord-Beveland is dit jaar spannender dan ooit. Waar in andere jaren zes of zeven kinderen meededen, zijn er dit keer twee kanshebbers: Livia Straub (11) uit Colijnsplaat en Benjamin Besems (11) uit Kamperland. Wie van hen de nieuwe kinderburgemeester wordt, blijft nog even geheim tot 17 november.
1 dag geledenGOES - Na zeven jaar afwezigheid keert de ijsbaan deze winter terug naar het hart van Goes. Op 5 december opent op de Grote Markt een schaatsbaan met écht ijs, met water dat ter plekke bevroren wordt. Een project waar citymarketeer in Goes, Sofyan Azzagari, de schouders onder gezet heeft.
1 dag geleden