Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeuwse KNRM-reddingstations versterken samenwerking

Zeeuwse KNRM-reddingstations versterken samenwerking

De 180 vrijwilligers van de zes Zeeuwse KNRM-reddingstations in Breskens, Cadzand, Hansweert, Neeltje Jans, Veere en Westkapelle slaan de handen ineen. De komende jaren wordt bijna de heleZeeuwse reddingvloot vernieuwd. Hiervoor zijn de Zeeuwse redders op zoek naar particuliere financiers of sponsoren vanuit het bedrijfsleven. Alles met het doel 24/7 paraat zijn voor het redden en helpen van mens en dier in problemen op en rond de Zeeuwse wateren.

De reddingstations in Zeeland werken natuurlijk al goed samen bij zoek- en reddingsacties. Alleen al vorig jaar verrichtten de Zeeuwse reddingstations 293 reddingen en hulpverleningen. De KNRM is sinds 1824 een goed doel dat met professioneel opgeleide vrijwillige redders kosteloos redt en helpt op en rond het water. De KNRM is ongesubsidieerd en wordt volledig bekostigd uit vrijwillige bijdragen van donateurs en uit nalatenschappen. De exploitatiekosten van de zes reddingstations waren in 2020 bijna € 700.000,-.

Communicatie
De reddingstations willen zich meer samen focussen op communicatie op het gebied van veiligheid en fondsenwerving.Zo worden de komende jaren 8 reddingboten vervangen, de kosten hiervoor bedragen ruim € 11.000.000,-. De reddingboten variëren in lengte van 5 tot 20 meter. Een groot deel van deze boten is zelfs inzetbaar bijwindkracht 12. Om die redenen moeten deze schepen voldoen aan de hoogste eisen en in topconditie verkeren. De huidige reddingvloot dateert uit de jaren ’90 en daarna. De oudste is dus bijna 30 jaar oud. De huidige schepen zijn goed, maar de kosten voor onderhoud worden steeds hoger en het risico op uitval wordt groter.

Samen voor veiligheid op en rond het water
Bij het drukker worden van de Zeeuwse stranden en binnenwateren, zullen de vrijwillige redders meer uitvaren om hulp te verlenen. De zes Zeeuwse reddingstations gaan daarom op zoek naar partners metwie de Zeeuwse wateren veilig gehouden kunnen worden. Door het bieden van preventie-informatie overongevallen op en rond het water wil de KNRM bijdragen aan het vergroten van de veiligheid.

Meer uit Middelburg

Jonge talenten verzorgen moederdagconcert in Doopsgezinde kerk Middelburg

MIDDELBURG - Zondag (11 mei) is er een bijzonder, gratis toegankelijk concert in de Doopsgezinde kerk in Middelburg, in het teken van moederdag.

10 uur geleden
Brandweer en politie ingezet voor brandje in auto op de A58

NIEUW- EN SINT JOOSLAND- De brandweer en politie zijn zaterdagmiddag ingezet na de melding van een autobrand op de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland. Ter plaatse bleek er geen sprake te zijn van een autobrand maar van een brandje in de auto. De politie heeft de weg afgezet. De brandweer stelde de situatie veilig. 

12 uur geleden
Man aangehouden op verdenking betrokkenheid bij inbraak tankstation De Haan

MIDDELBURG- De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag één man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een inbraak bij tankstation De Haan aan de Laan der Verenigde Naties. De verdachte betreft een 30-jarige man zonder vaste woon-of verblijfplaats. 

15 uur geleden
Jongen (15) uit Vlissingen aangehouden na doorslijpen slot gestolen bromfiets

MIDDELBURG- Een 15-jarige jongen uit Vlissingen is vrijdagavond door de politie aangehouden op de Briljant. Zij kreeg een melding van een getuige dat de jongen samen met een vriend het slot van een gestolen bromfiets stond door te slijpen. De jongen kon aangehouden worden, zijn maatje wist te ontkomen.

18 uur geleden
Winnaars fotowedstrijd en Publieksprijs tijdens opening Zilveren Camera Tentoonstelling bekendgemaakt

MIDDELBURG -  Op vrijdag 9 mei werden in De Oostkerk de winnaar van de Zilveren Camera Publieksprijs én de winnaars van de door De Oostkerk georganiseerde fotowedstrijd bekend gemaakt. 

21 uur geleden
Alles klaar voor een hoogtepunt van het jaar: Zaterdag is het tijd voor de Zeelandiarun

VLISSINGEN - De Zeelandiarun rijdt zaterdag voor de 37e keer door Walcheren en de Bevelanden. De start is, zoals gebruikelijk, om 9.30 uur op het Stadhuisplein in Vlissingen, waar de burgemeester het startschot geeft. Deze tocht voor mensen met een beperking is al jaren populair. Zij stappen in bij deelnemers met trikes en zijspannen en worden massaal toegejuicht onderweg.

1 dag geleden
Martijn de Ridder fietst van Veere naar Zuid-Spanje voor MS-onderzoek

VEERE - Zaterdag vertrekt Martijn de Ridder vanuit zijn woonplaats Veere op de fiets naar Tarifa in Zuid-Spanje voor het goede doel. Hij legt de afstand van 2.400 kilometer in twintig dagen af om zoveel mogelijk geld op te halen voor Stichting MS Research. 

1 dag geleden